SPIN

Pomnik Lecha Kaczyńskiego tak, ale nie na Skwerze

Aneta Borkowska środa, 20 marca 2013, 10:26 Siedlce, Wydarzenia

Nasza redakcja dostała maila z kopią pisma jakie zostało złożone w Urzędzie Miasta, a które ma trafić do radnych. W piśmie rodzina  jednego z zamordowanych podpułkowników w Katyniu wyraźnie sprzeciwia się planom wybudowania pomnika Lecha Kaczyńskiego na Skwerze Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Jak czytamy w piśmie:

Uważam, że okrutnego, zaplanowanego mordu dokonanego na polskich oficerach przez ówczesne władze sowieckie w żadnym razie nie powinno się łączyć z innymi wydarzeniami współczesnej historii, nawet tak tragicznymi jak katastrofa lotnicza, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku.

Rodzina zamordowanego ppłk podkreśla, że nie sprzeciwia się budowie pomnika, ale uważa że jeśli na stanąć to w innym miejscu w mieście. Dodatkowo nie wykluczone jest, że zostanie powołany komitet społeczny w sprawie budowy pomnika Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, a dla którego najlepsza lokalizacja to właśnie skwer im poświęcony.

Jeśli inicjatywa dojdzie do skutku byłoby paradoksem gdyby dla pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej nie było tam miejsca i trzeba byłoby szukać innej lokalizacji. Oczywiste jest również, że niewielka powierzchnia skweru wyklucza postawienie tam dwóch pomników.

Pismo trafi do rąk przewodniczącego rady Piotra Karasia i najprawdopodobniej na najbliższej sesji rady będzie omawiane.

ab

18 komentarzy

 1. brawo dodano 8 lat temu

  w końcu głos rozsądku

 2. efaster dodano 8 lat temu

  No i pięknie, to samo mówiła Pani na spotkaniu z władzami w II LO we wtorek

  całą sytuacją opisuję tu:
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,262,143132549,143341875,Re_spokojnie.html

  Więc skoro i młodzi i "starzy" i z lewa i z prawa są sceptyczni przeciw budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego, to chyba coś jest na rzeczy.

  Ma już swoją ulicę i rondo jak jedna z 96 ofiar katastrofy TU-154 M. Więc chyab starczy, a zapomiałem o tablicy (kopi) smoleńskiej na ścianie starego kościoła.

  To nic innego jak wykonywanie rozkazów z Nowogrodzniej, gdyż Jarosław K. doskonale wie, że nie ma szans na pomnik jesgo brata na Krakowskim Przedmieściu, więc rękami swoich posłów (Suski, Trzórzeski) załatwia pomniki w miastach w którcyh ma włądze (Radom, Siedlce), a Ci chcąc się przypodobać Prezesowi przed wyborami kombinują jak koń pod górę by te pomniki postawić. Wszak rok przed są ustalane kolejnosci na listach wyborczych, a wiadomo im wyżej tym większa szansa na wybranie na kolejną kadencję, bo głosujemy defakto na listę nie na osobę a im więcej głosów na listę tym więcej osób wchodzi z danej listy, cóż ordynacja proporcjonalna :((

  Cóż z Radomia już się śmieją, typu "baba z Radomia" co chciała napój Zbyszko zaiwanić z wigili miejskiej, demotywator aż huczał

  Teraz doszło zadaszenie sektora VIP na Radomiaku ala nasza "szopa pod traktor" na lodowisku, tyle, że mniejszych rozmiarów i dużo gorzej wygladajaca, nomen omen to códo techniki kosztowało 150 tys. zł. !!!!! Cóż nie tylko siedlecki Zeltech potrafi, ale też ROSA-BUD.

  Mnie to przypomina rozkładaną scenę pod koncert na jakimś festynie, tyle, że bez ścianek bocznych, zresztą oceńcie sami:
  http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201,13593757,Kompromitacja__Kibice_o_zadaszeniu_trybun_Radomiaka.html

  I widze my (Siedlce) rękami p. Kudelskiego chcemy Radom dogonić, wszak p. Kosztowniak (prezydent radomia) to kolega naszego 1 melioranta RP z partii pis.

  Bóg zapałać za uwagę

  Szczęść Boże

  PS.
  to ostanie oczywiscie żartowałem

 3. bankier dodano 8 lat temu

  Czy oni wszyscy pogłupieli już do reszty???? Najpierw niepasująca nazwa dla kawałka trawy na którym pieski stawiają klocki, a teraz jeszcze w tym miejscu martyrologiczne pomniki???? To miał być skwer REKREACYJNY!!!! Pomniki to się stawia na placach przed urzędami albo przed przybytkami kultury a nie ludziom pod oknami mieszkalnymi!!!!!

 4. Oj efaster efaster.. dodano 8 lat temu

  …JAK ZWYKLE PRZEINACZASZ FAKTY LUB ZWYCZAJNIE NIE ROZUMIESZ PO POLSKU…cyt."Więc skoro i młodzi i "starzy" i z lewa i z prawa są sceptyczni przeciw budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego, to chyba coś jest na rzeczy."…A PANI W ARTYKULE NAPISAŁA…cyt…Rodzina zamordowanego ppłk podkreśla, że nie sprzeciwia się budowie pomnika…IRYTUJESZ MNIE SWOJĄ INDOLENCJĄ

 5. Fan Antyradia dodano 8 lat temu

  Weźcie się za łatanie dziur w ulicach, a nie jakieś durnowate pomniki wam w głowach!

 6. Siedlczanin bis dodano 8 lat temu

  Całkowicie popieram te zastrzeżenia. Przecież nie można miksować ofiar Katynia z ofiarą losu.

 7. do Siedlczanina dodano 8 lat temu

  Ofiarą losu z pewnością jesteś ty a nie ś.p. Prezydent Kaczyński. Już nawet ze względu na to że tych ludzi po prostu nie ma wśród żywych nie oczerniajcie ich, szczególnie jeśli jesteście katolikami. No chyba że jesteście kretynami od Palikota to inna sprawa…Pytanie do Pani redaktor: Czy komentarze takiej ofiary losu jak efaster, któremu wiecznie żyje się źle i wszyscy są źli mógłby być zablokowany?

 8. warszawiak do efastera dodano 8 lat temu

  efaster! Już się na misjonarza przechściłeś. Co wpis to" Szczęść Boże".
  Do pomnika się dołożę.

 9. Wyrzykowski dodano 8 lat temu

  Słuszna uwaga, postawienie pomnika w tamtym miejscu mogłoby utożsamiać pomordowanych w Katyniu z katastrofą smoleńską i zasłonić tamtą tragedię, z dwóch kwestii robiąc jedną, w dodatku upolitycznioną.

  Teraz proszę "betonowych" zwolenników PiS o zamknięcie oczu, bo nie chcę u Państwa wywoływać przykrości a reszta niech czyta i poszuka informacji na własną rękę, kto się dziś nazywa "prawicą". Co jak co, nie powinno się w miejscu nasuwającym pamięć o pomordowanych Polakach stawiać pomnika zdrajcy Polaków, jakim był Lech Kaczyński, krewny Adama Szechtera (Michnika), który otrzymał apartament na Żoliborzu podczas gdy inni potomkowie AKowców byli represjonowani. Ten sam, który swój zdradziecki stan potwierdził podpisując Traktat Lizboński, wysługując się Amerykanom i żydowskiemu lobby praktycznie od początku kariery za pośrednictwem Ewy Juńczyk-Ziomeckiej. Poszukajcie sobie więcej informacji o tym, o oddawaniu za bezcen majątku narodowego, o słynnej przemowie w Tel Awiwie, o kasie na Muzeum Kultury Żydów, które jest wielokrotnie większe od Muzeum Powstania Warszawskiego… Też kiedyś byłem za Kaczyńskimi, traf chciał że zacząłem interesować się polityką, ekonomią i tym, kogo popieram.

 10. ja dodano 8 lat temu

  NA POMNIK TRZEBA SOBIE ZASŁUŻYĆ, A P. KACZYŃSKI BYŁ TYLKO JEDNYM Z WIELU PREZYDENTÓW, A TO , ŻE PIS GÓRUJE W SIEDLCACH NIE UPOWAŻNIA P.TCHÓRZEWSKIEGO O DECYDOWANIU ZA NAS WSZYSTKICH.JEST TYLE INNYCH POTRZEB- NOCLEGOWNIA,DOM SAMOTNEJ MATKI…..MAM NADZIEJĘ ,ŻE RADNI PODEJMĄ WŁAŚCIWĄ DECYZJĘ……NA NIE.

 11. mordka dodano 8 lat temu

  Ludzie, zastanówcie się!!! Pomniki powinno stawiać się zasłużonym ludziom, najlepiej dla miasta w którym taki pomnik ma stanąć, a nie aparatczykom. I to nie najwyższych lotów. Jak garstka ludzi chce postawić sobie pomnik, to niech znajdzie dla niego miejsce na swojej prywatnej działce, a nie w przestrzeni publicznej!!! Nie cedujcie decyzji na Radę Miasta, bo przecież wiecie, że tam są (tylko z drobnymi wyjątkami) zakładnicy prezydenta. Na dodatek populiści, a nie mężowie stanu.

 12. z sensem dodano 8 lat temu

  "do Siedlczanina" z Ciebie wyłazi prawdziwy katolicyzm wyzywając ludzi od kretynów. Amen.

 13. . dodano 8 lat temu

  Niech postawią pomnik przy ulicy jego imienia, skoro już ma taką reprezentacyjną arterię to i pomnik może tam powstać.

 14. obserwator II. dodano 8 lat temu

  Głupota polityczna jest widoczna e Siedlcach na każdym kroku,tylko pomniki i głazy.Może tak zbierze się grupa ludzi myśląca inaczej i z zebranych głazów pomników ułoży barykadę pod Urzędem Miasta aby Prezydent i jego świta pamiętali dla kogo służą i co mają robić a jeśli chcą się bawić to za swoje pieniądze a nie publiczne.

 15. Grant dodano 8 lat temu

  I z prawa i z lewa w radzie miasta są tylko popliście jak to zaznaczył słusznie poprzednik. Nie byłoby dyskusji na tema lokalizacji pomńika gdyby urzędnicy i prezydenci trochę myśleli przed każda decyzja. Ale po co do tego trzeba wysiłku i wiedzy w tym wypadku historycznej żeby nie popełnić gazy. Ale to wyższa sztuka.

 16. Marian Kozak dodano 8 lat temu

  Pan Kaczyński miał 10 % poparcia, kiedy zginął w katastrofie rodzina (córka) jak podawały media otrzymała duże odszkodowanie. Dlaczego nie może ufundować pomnika swojemu ojcu. Czy my siedlczanie musimy płacić za czyjeś fanabeie?
  Może w tej sprawie rozpisać referendum? Możemy też zrobić referendum za wotum nieufności dla Prezydenta i Rady Miasta. Trzeba około 8000 tys.podpisów.Pozdrawiam.

 17. Smutne, ale prawdziwe dodano 8 lat temu

  Siedlczanie wstydzą się za bandę pisowców rządzącą miastem z pawłowiczem, tchórzewskim i kudelskim na czele

 18. ciemnoludek dodano 8 lat temu

  Jeśli radni zaakceptują pomysł pomnika, chciałbym poznać nazwiska tych, którzy głosowali ZA.

  Będzie to wskazówka, by w najbliższych wyborach nie głosować na tych wyznawców religii smoleńskiej.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?