SPIN

Piosenki w trzech językach w PG nr 2 ZDJĘCIA

Aneta Borkowska piątek, 22 marca 2013, 08:53 Aktualnie, Wydarzenia

W środę (20 marca) w Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Siedlcach odbył się II Wiosenny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Moja ulubiona piosenka”.

Konkurs dla młodych i utalentowanych wokalistów, uczniów szkół podstawowych, jest efektem współpracy „Dwójki” z Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Oprócz popularyzacji języków obcych jest doskonałą  formą zabawy szczególnie w przededniu wiosny.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W tym roku na scenie zaprezentowało się 22 wykonawców z sześciu szkół podstawowych. Publiczność zgromadzona w budynku przy ulicy Szkolnej 2 wysłuchała 13 utworów w językach angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Myrcha ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach za wykonanie utworu Whitney Houston „One moment in time”. Miejsce drugie zajęli ex aequo uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 Natalia Kubrak za utwór zespołu Tokio Hotel „Durch den Monsun” oraz Bartosz Olędzki i Jakub Leśniowski za wykonanie piosenki „La Bamba” z repertuaru Ritchie Valens’a. Na miejscu trzecim ex aequo znaleźli się Wlada Lazariuc  ze Szkoły Podstawowej nr 9 za utwór Rihanny „Stay” oraz Małgorzata Nowińska, Wiktoria Urban, Ada Moskwiak, Patrycja Ostolska i Ada Strzalińska ze Szkoły Podstawowej nr  5 za wykonanie piosenki Michaela Jacksona „They don’t care about us”.

Zgromadzonej widowni najbardziej podobał się występ Wlady Lazariuc i to jej przyznano nagrodę publiczności.  Zwycięzcy konkursu dotrzymali nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy drobne upominki.v

źródło: PG nr 2

2 komentarze

  1. NauczycielSP5 dodano 9 lat temu

    Proszę o poprawienie błędnej informacji. Uczennice: Małgorzata Nowińska, Wiktoria Urban, Ada Moskwiak, Patrycja Ostolska i Ada Strzalińska są ze Szkoły Podstawowej nr 5!!!

  2. kolega z klasy z sp5 dodano 8 lat temu

    brawo Ada Gosia Wiktoria Patrycja i Ada brawo

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?