SPIN

SPOŁECZEŃSTWO: ”Dziesiątka” w krajowej czołówce

Beata Głozak niedziela, 24 marca 2013, 21:10 Aktualnie, Wydarzenia

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej jest jedyną szkołą z Siedlec, która uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie „Drugie Życie Elektrośmieci” i zajmuje czołowe miejsce w kraju, tak jak i poprzedniej edycji konkursu.

Fot. SP nr 10

Fot. SP nr 10

W konkursie bierze udział ponad 200 zespołów, w tym również siedlecki „Elektroteam z 10”. Zespół ze SP nr 10 w Siedlcach liczy 10 osób. Są to uczniowie klas V i VI, którzy już od października prowadzą akcję edukacyjną i promocyjną na terenie swojej szkoły. Jest to druga tego typu akcja organizowana przez tę placówkę. W ubiegłym roku podczas zbiórki zebrano ponad 9,5 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz około 200 kg baterii.

Elektrośmieci oraz zużyte baterie nie powinny trafiać wraz z innymi odpadami na składowisko, gdyż zawierają szereg substancji szkodliwych dla ludzi i środowiska. Celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnych. Akcja ta ma na celu zmniejszenie obciążenia naszego ekosystemu poprzez zbiórkę ZSEE oraz zużytych baterii.

– W tym roku uczniowie z naszej szkoły liczą również na pomoc mieszkańców naszego miasta. W zamian za przyniesiony sprzęt elektryczny i elektroniczny rozdawane będą sadzonki roślin iglastych dzięki zaangażowaniu Nadleśnictwa Siedlce – powiedział  Daniel Wiszniewski, dyrektor szkoły.

Tegoroczna wielka zbiórka elektrośmieci i baterii odbędzie się 19 kwietnia na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 10 (ul. Mazurska 10) oraz na placu przy ul. Kazimierzowskiej 9 (siedziba Nadleśnictwa Siedlce) w godz. 7.30 – 15.00.

Edyta Wawryniuk

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?