SPIN

Poręczą kredyt szpitalowi wojewódzkiemu

Aneta Borkowska środa, 27 marca 2013, 23:16 Siedlce, Wydarzenia

– Zarząd województwa mazowieckiego wyraził zgodę na poręczenie kredytu dla siedleckiego szpitala na poziomie do 20 milionów złotych – powiedział na poniedziałkowej konferencji w siedzibie posła Jacka Kozaczyńskiego wicemarszałek Mazowsza Krzysztof Strzałkowski.

- Zarząd województwa mazowieckiego wyraził zgodę na poręczenie kredytu dla siedleckiego szpitala na poziomie do 20 milionów złotych - powiedział wicemarszałek Mazowsza Krzysztof Strzałkowski. Fot. AB

– Zarząd województwa mazowieckiego wyraził zgodę na poręczenie kredytu dla siedleckiego szpitala na poziomie do 20 milionów złotych – powiedział wicemarszałek Mazowsza Krzysztof Strzałkowski. Fot. AB

Stwierdził też, że liczy iż kwota ta będzie mimo wszystko mniejsza. – W niej są środki nie tylko na spłatę zobowiązań, ale także na inwestycje – tłumaczył. – Zarząd spółki przedstawił nam wiarygodny plan poprawy sytuacji placówki oraz plan rozszerzenia usług medycznych – dodał.

Decyzja o poręczeniu kredytu została, jak przekonywał wicemarszałek, podjęta głównie przez wzgląd na wiarygodny program naprawczy jaki przedstawił prezes szpitala. Dodatkowe środki pojawiły się zaś po ostatecznym rozliczeniu minionego roku budżetowego. Strzałkowski odniósł się także do kwestii wynagrodzeń w MSW w Siedlcach. Przypomnijmy, że podczas swojej styczniowej wizyty w szpitalu wojewódzkim marszałek Mazowsza Adam Struzik zapowiedział szczegółowy audyt pod kątem wynagrodzeń. Jak teraz wygląda ta kwestia?

– Wiadomo, że wynagrodzenia w tej placówce były jednymi z najwyższych w województwie mazowieckim. Część problemów szpitali sokołowskiego czy węgrowskiego w zakresie dostępności pewnych specjalności medycznych wynikała właśnie z tej niezdrowej konkurencji. W tej chwili bardzo się staramy, żeby ten poziom wynagrodzeń odzwierciedlał średnie wynagrodzenia w regionie w tym sektorze. To niezbędne kroki, aby w tych trudnych warunkach NFZ-owskich bilansować działalność spółki – zakończył Strzałkowski.

bg

5 komentarzy

 1. Układananka układów dodano 8 lat temu

  I tak to jest. Pan Kulicki, Platformers tylko przyszedł i nagle się pieniążki na pomoc znalazły, a gdy wcześniej był inny zarząd szpitala, nie PeOwski to bida, brak pieniędzy. Pan Kulicki chce chyba się powoli promować w mediach, jakim jest super zarządcą szpitala, jak to sprawnie wyciągnął szpital z problemów, by w 2014 znowu wystartować w wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta lub wiceprezydenta miasta, bo raczej Pan Dobijański czy prezes Pogonii – Pan Kozaczyński są za słabi medialnie i intelektualnie by prowadzić PO do sukcesów. Każdy zdrowo myślący człowiek wie o co tu chodzi….

 2. warszawiak dodano 8 lat temu

  Poprzedni prezes też był z PO bo taki jest podział koryta w sejmiku wojewódzkim. Łaskę zrobił marszałek? – Nie. Poręczył za to co wziął za darmo.
  Obecny prezes zwolnił ludzi, zmniejszył zarobki i już jest do przodu.

 3. olo dodano 8 lat temu

  Liche , z marnym personelem i ,gwnianymi procedurami -takie będa oddzialy w MSW w Siedlcach nieważne jakie i jakim poziomie jego to nie obchodzi,upadlości nie będzie-komentarz prezesa zomowca na temat zwolnionych lekarzy ,niegodzących sie na obnizki plac

 4. mlody dodano 8 lat temu

  ZGADZAM SIĘ ZE WSZYSTKIMI KOMENTARZAMI W 1000%

 5. zaorac dodano 8 lat temu

  To najlepsze rozwiazanie, nikt po nich by nie plakal, i tak kazdy kto ma troche rozuma to szuka szpitala w innym miescie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?