SPIN

Co z naszym sercem? Szpital miejski już w połowie kontraktu

Beata Głozak czwartek, 28 marca 2013, 11:12 Siedlce, Wydarzenia

Siedleccy radni zdecydują czy wystosują oficjalny apel do dyrektora mazowieckiego NFZ. Chodzi o zwiększenia kontraktu na świadczenia kardiologiczne wykonywane przez szpital miejski. Otrzymany kontrakt na rok 2013 jest tak mały, że ZOZ-owi już w kwietniu mogą skończyć się pieniądze. Co zrobi szpital przez kolejne 8 miesięcy?

Projekt odpowiedniej uchwały już jest i czeka na przegłosowanie przez radnych. Z zawartych w nim informacji wynika, że na bieżący rok  SPZOZ w Siedlcach otrzymał kontrakt na świadczenia kardiologiczne w wysokości 1,3 mln zł. Problem w tym, że tylko w ciągu dwóch pierwszych miesięcy wykonał usługi za ponad 700 tys. zł.

„Istnieje duże prawdopodobieństwo, że roczny kontrakt na świadczenia kardiologiczne zostanie wykonany w kwietniu br.” – czytamy w piśmie.

W porównaniu do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, którego kontrakt w zakresie kardiologii-hospitalizacji opiewa na 9,6 mln zł. (ponad pól miliona więcej niż w roku ubiegłym) SPZOZ wypada blado.

„W przeliczeniu na łóżko kardiologiczne kontrakt przyznany przez Narodowy Fundusz Zdrowia jest rażąco niekorzystny dla SPZOZ (4,7 tys. zł miesięcznie) w porównaniu do MSzW (13,4 tys. zł miesięcznie, po odjęciu wartości kontraktu w zakresie świadczeń, których SPZOZ nie realizuje – kardiologia inwazyjna). Istnieje duże zapotrzebowanie na usługi kardiologiczne” – czytamy w projekcie uchwały.

Zgodnie z danymi, na koniec lutego br. czas oczekiwania na hospitalizację wynosi 15 dni w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach i 32 dni w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Siedlcach.

opr. bg

9 komentarzy

 1. siedlczanka dodano 9 lat temu

  …Panowie Radni, róbcie wszystko aby Szpital Miejski, mógł sie rozwijać i nadal słuzyc mieszkańcom Siedlec.
  Inicjatywa super!!

 2. specjaliści od apeli dodano 9 lat temu

  Już nie raz apelowali. W sprawie nie swojej czyli TV TRWAM też. Trzeba ZABRAĆ Się DO PRACY a nie pisać apele.

 3. Andrzej dodano 9 lat temu

  Trzeba zamknąć oddział i nie zadłużać nadwykonaniami. NFZ ma pacjentów w d…

 4. mlody dodano 9 lat temu

  ludzie przecież wiecie kto rządzi do hole…PO-PSL a szpital woj. kto zarządza-PO a organem założycielskim jest kto wojewoda mazowiecki czyli PO-PSL i macie odpowiedz a jeszcze został NFZ uzależniony totalnie od PO-PSL i dlatego maja aż tak wysokie kontrakty-trzeba wspomóc nowego prezesa niech na poczatek sfołosz zobaczy jak sobie dobrze radzi-rzygać mi sie chce tymi koligacjami-a i tak nigdy nie dorówna SZPITALOWI MIEJSKIEMU-to nawet nich sie nikt nie waży porównywać-bo wiem doskonale jak jest w tamtej lecznicy-a panowie z NFZ powiedzcie kiedy was zwykły smiertelnik obchodził

  • Kris dodano 8 lat temu

   Poczekaj młody jak tylko padnie wojewódzki to i tak wychwalany miejski się skończy.zacznie brakować miejsc , skończą się uprzejmości gdy ludzi będzie się odsyłać z kwitkiem ,gdy wszystkie trudne przypadki nie będzie można odesłać do wojewódzkiego,gdy pogotowie zacznie przywozić wypadki i pijaków na izbę przyjęć do miejskiego (do tej pory tylko do wojewódzkiego , bo ma sor),skończy się cierpliwość lekarzy dyżurnych gdy kilka razy będą musieli zrywać się w nocy.Siedlczanie módlcie się by wojewódzki tak przez was szkalowany się ostał bo będzie źle dla nas wszystkich.

 5. jak to mozliwe dodano 9 lat temu

  Szpital miejski moze byc przykladem ze nawet w ciezkich czasach mozna funkcjonowac przyzwoicie , ale szlak mnie trafia ze te hieny z nfz , tak zlodziejsko rozdzielaja pieniadze, i wpychaja kase w ten wojewodzki syf, przeciez tam juz rozkradziono takie pieniadze, a swoja droga gdzie kaszynski czy odpowie za machloje, syf, syf

 6. brak pieniedzy dla miejskiego to hanba ! dodano 9 lat temu

  Nfz to dno, skoro takiemu szpitalowi odmawiaja pieniedzy, a drugi kolos na glinianych nogach dostaje ponad norme, ale syfiaste uklady partyjniakow biora gore, moze wkoncu poslowie ruszyli by swoje cztery litery i cos zrobili, kozaczynski pewnie nie bo on sie boi kulickiego, ale inni niech pokaza ze dobro mieszkancow i miasta nie jest im obce, czekamy na jakies wasze ruchy , wybory niedlugo , a przypomne ze jak kaszynski chcial polozyc lape na szpitalu ,to cale miasto podpisalo sie pod protestem, a teraz nie byloby zadnej lecznicy gdyby ten …to zrobil,smieci sa wazne , ale szpital wazniejszy i my chcemy waszych dzialan przeciw tym szkodnikom

 7. intel dodano 9 lat temu

  ludzie NFZ owszem złodziej, lolesiostwo ale niech też ktoś się w końcu przyjrzy zarobkom lekarzy to zrozumiecie kto szpital rozwala RADA MIASTA może w końcu przejrzy na oczy i dupę ruszy i weżmie sie za DYREKTORA I ZASTĘPCĘ -jak wywindowali pobory lekarskie po drugie gdzie są konkursy na stanowiska -w RM to chyba nie ma kompetentnych osób co do służby zdrowia

 8. jolka dodano 8 lat temu

  LEKARZE MAJĄ ZBYT WYSOKIE ZAROBKI! 5 TYS. ZŁ PLUS DYŻURY RAZEM JAKIEŚ 12 BRUTTO, TRZEBA Z TYM SKOŃCZYĆ!
  WYSTARCZY OBNIŻYĆ PENSJE LEKARZOM I JUŻ! A JAK IM NIE ODPOWIADA NIECH IDĄ NA BEZROBOCIE! POLSKI NIE STAĆ NA TAKIE PENSJE DLA LEKARZY!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?