SPIN

Sesja miejska na żywo: Dobijański krytykuje prezydenta za słowa Pawłowicz

Aneta Borkowska piątek, 29 marca 2013, 11:17 Aktualnie, Kraj i świat, Wydarzenia

Mariusz Dobijański złożył właśnie oświadczenie, w którym zarzuca prezydentowi Wojciechowi Kudelskiemu, że pozwalając na wypowiedzi jakie padły podczas wizyty z naszym mieście posłanki PiS Krystyny Pawłowicz o tym, że w efekcie działań polskiego rządu Niemcy będą ustalać wynagrodzenia nauczycielom firmuje takie słowa swoim nazwiskiem.

Cytujemy wypowiedź którą skrytykował radny Dobijański:

O wszystkim decydować będą Niemcy, które zainteresowane są wykasowaniem polskiego przemysłu. Niemcy gwiżdżą na reguły udzielania pomocy publicznej, potrafiły zagwarantować sobie w traktatach, że cały ich obszar jest uznany za zwolniony z rygorów udzielania pomocy publicznej. Oni rozbudowują się a my z każdym groszem chodzimy w zębach i pytamy czy można. Niemcy chcą tu mieć sanatoria na Mazurach. Pakt fiskalny jest w interesie Niemców i największych krajów i pozwalamy im decydować o naszym budżecie. Niemcy nie wyrażą zgody żeby odbudowywać polski przemysł, żeby zwiększać obronność kraju i uczyć tożsamości narodowej. Pan premier podpisał in blanco, że to w Niemczech będą zatwierdzane projekty polskich uchwał, to tam będą decydować o podwyżkach dla nauczycieli… Jeśli tu jest ktokolwiek z wyborców Platformy to się wstydźcie. Do ruiny doprowadziliście państwo polskie. I dwa lata jeszcze i Polski nie będzie. Żebyście mieli tego świadomość. (Krystyna Pawłowicz)

Radny Dobijański stwierdził że Kudelski jest najpierw prezydentem miasta, a dopiero potem członkiem PiS.

O wizycie posłanki SPIN pisał: Krystyna Pawłowicz w Siedlcach: Za dwa lata Polski nie będzie

ab

9 komentarzy

 1. Układanka układów dodano 9 lat temu

  Panie Dobijański niech Pan na sesji rady miasta nie uprawia polityki. Doskonale Pan wie że Pani Pawłowicz to poseł wybrany na dodatek w naszym okręgu i ma prawo zorganizować spotkanie z mieszkańcami miasta. Mógł sobie Pan przyjść i podjąć dyskusje. Skoro tak pana boli prawda o Polsce to było iść i walczyć na argumenty a nie teraz jak Platformerski aparatczyk robi pan na sesji rady miasta awanturę i marnuje pan czas wszystkich zebranych. Wiadomo, że jako powiatowy żołnierz PO musi pan tam zażarcie krytykować wszystko co związane z PiS i Panem Kudelskim, bo jakoś na miejsce na liście wyborczej do parlamentu trzeba sobie zapracować, nie?

 2. lollipop dodano 9 lat temu

  Cały p. Dobijański. Chojrak, żeby skrytykować po fakcie, a tchórz, kiedy przychodzi zagłosować nad konkretną, kontrowersyjną, uchwałą. HIPOKRYZJA PO CAŁOŚCI!

 3. kariera dodano 9 lat temu

  Ten pan to typowy karierowicz z PO, niech uczciwie zawalczy sam o naszych nauczycieli w końcu jest v-ce kuratorem mazowieckim, a nie udaje obrońcę nauczycieli myśląc jak to dobrze że jest urzędnikiem i nie jest w szkole z uczniami

 4. :) dodano 9 lat temu

  nie zawalczy,
  pyskuje na sesji bo wie że nikt mu za to nic nie zrobi
  (imunitet radnego… hahaha)
  ale żeby coś konkretnego?
  po co jeszcze się komuś ważnemu w kuratorium narazi?

 5. bezrobotny apolityczny dodano 9 lat temu

  Panie Dobijański, po co miesza się Pan w te słowne utarczki i jeszcze bardziej kruszy Pan i tak już nadszarpnięty swój lokalny wizerunek. Latanie z kwiatka na kwiatek nie popłaca. Zajmie się Pan konkretnie, tworzeniem miejsc pracy w mieście Siedlce, gminie Siedlce. Mam wykształcenie wyższe nauczycielskie, kierunek ukończony podobny do Pańskiego i od 3 lat nie ma dla mnie pracy w Siedlcach, co roku miejscowa uczelnia wypuszcza na rynek może ponad 200 nauczycieli, a na emeryturę odchodzi rocznie może 3-5 osób, i weź znajdź człowieku sobie pracę bez znajomości zgodną z wykształceniem, zamiłowaniem i pasją, mimo doświadczenia, wykształcenia, ciągłego inwestowania w swój intelektualny potencjał.

 6. komunista dodano 9 lat temu

  Panie Dobijański jesteś Pan nieuk i ba…wan, szkoły kończyłeś chłopie wszystkie zaocznie jak ojciec t…p cię przepychał, i jeszcze reprezentujesz kuratorium to jest najśmieszniejsze, ale to Polska własnie

 7. Grant dodano 9 lat temu

  Do parlamentu Dobijanski to kpina z całego PO, ten człowiek już tyle zniszczył w strukturach politycznych i nie ma mowy o jego dalszej karierze. My nie zapominamy arogancji z jego strony do mieszkańców i prezydenta. A zabieranie głosu na sesji to znak toniecia.

 8. Lukrecja dodano 9 lat temu

  Dobijanski to sie przykleja jak lep do góry nogami, szkoda mi osób, które miały i maja do czynienia z tym człowiekiem. Pozdrawiam PO jestem sympatykiem.

 9. pelowiec dodano 9 lat temu

  Ale go pisiory nienawidzicie. Nie boi się was to szczekacie la…zy. Odwagi i poszczekajcie w realu pokazując gębę

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?