SPIN

Sesja miejska na żywo: Przerwa w sesji z powodu uchwały o budowie pomnika Lecha Kaczyńskiego AKTUALIZACJA

Aneta Borkowska piątek, 29 marca 2013, 13:54 Aktualnie

Radni w tym momencie mieli podjąć decyzję w sprawie budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach.

Przed rozpoczęciem dyskusji o uchwale wszyscy radni Platformy Obywatelskiej oraz radni: Adam Bobryk i Zbigniew Piwoński wyszli z sali. W związku z tym nie było wystarczającej ilości radnych by rozpocząć głosowanie nad uchwalą. W tej chwili nie można prowadzić obrad i ogłoszono przerwę do godziny 15. Radni PO zebrali się w jednym pomieszczeniu, a radni PiS w drugim. Trwają narady.

Aktualizacja: Po wznowieniu obrad radni, którzy wyszli wcześniej zrobili to ponownie. Na sali znów zostało 11 radnych, czyli za mała liczba, aby rozpocząć glosowanie. Obrady sesji przesunięto do wtorku.

Aktualizacja (2 kwietnia) Jak dzisiaj będzie wyglądała sesja? Opuszczenie obrad przez radnych było jedynym sposobem na nieprzegłosowanie w piątek uchwały o wzniesieniu pomnika Lechowi Kaczyńskiemu. Czy sytuacja się powtórzy? Jeżeli do radnych nie dołączy nikt więcej a ci zostaną na obradach i będą głosować przeciw jego budowie pomnik zmarłego tragicznie prezydenta i tak stanie w naszym mieście.

ab

39 komentarzy

 1. lollipop dodano 8 lat temu

  TCHÓRZOSTWO!!!

 2. bb dodano 8 lat temu

  Panu Bogu świeczke i diabłu ogarek. Nie sztuka wyjść z sali, sztuka podnieść ręke i powiedzieć nie.

 3. q dodano 8 lat temu

  Tyle że gdyby zostali, to prawdopodobnie skończyłoby się przewagą głosów na tak. Więc może właśnie słusznie zrobili?

 4. hist dodano 8 lat temu

  Panowie z PO i SLD ODWAGI!!!!

 5. jj dodano 8 lat temu

  np. taki JG jak podniesie rękę na "nie" to straci elektorat, prosta sprawa, dlatego pewnie chwytają się wszystkiego, żeby tylko nie głosować

  i tak będzie z każdą trudną uchwałą, chroń nas Panie tutaj przed PO, już w kraju wystarczająco namieszali, szpitale nie leczą, niedługo ludzie nie będą mieli co do garnka włożyć, a o emeryturach nie wspominam

 6. Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

  Przy większości jaką mają radni PiS i STS opuszczenie obrad to jedyne wyjście z tej sytuacji. Tylko w taki sposób można zablokować głosowanie nad absurdem. Mam nadzieję, że nikt z radnych PO i SLD się nie ugnie pod presją prezydenta i ostatecznie do głosowania nie dojdzie.

 7. odwaga dodano 8 lat temu

  Prawdziwy radny to ten co ma swój kręgosłup i potrafi być sobą, a nie tańczy jak mu nakażą , tchórzostwo !!!!

 8. bezradni dodano 8 lat temu

  Takich mamy bezradnych radnych z PO i SLD zapamiętajcie siedlczanie !!!!!!

 9. ciekawy dodano 8 lat temu

  Ciekawe czy z PiS-u przyszli wszyscy radni na sesję, czy który nie zachorował na chorobę polityczną, sprawdzimy to po sesji ????

 10. gargamel dodano 8 lat temu

  Zero osiągnięć PO dla miasta, podpisywanie się pod zasługami Kudelskiego, "swoi" w różnych spółkach i agencjach, łącznie z pewnym radnym, a teraz robienie cyrku z obrad RM. Naprawdę to śmieszne i żenujące zarazem. Zapamiętajcie nazwiska tych krzykaczy. Wesołych świąt i mniej jaj na świątecznym stole, Panowie.

 11. Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

  Faktycznie, przy stanie 10 radnych PiS i bodajże 4 STS kogoś z tej koalicji musiało zabraknąć. Po świętach zapewne zadbają o 100% frekwencję w swoich szeregach i pozostanie im przekonać któregoś z radnych PO, aby było wymagane kworum. Zatem pozostaje nam Siedlczanom życzyć na święta radnym PO wytrwałości, aby taką samą dyscypliną wykazali się przy kolejnej próbie uchwalenia tej uchwały.

  Pozdrawiam i wesołych świąt życzę 🙂

 12. Brawo dodano 8 lat temu

  Niech przekładają do końca kadencji. Wtedy będzie ich koniec. Zamiast zajmować się katastrofalnymi finansami Miasta – oni chcą pomnika dla kogoś bez znaczenia dla Miasta. Hipokryzja.

 13. Żenada dodano 8 lat temu

  Hańbiące zachowanie PO, pewien Radny to juz pewnie trzęsie portkami żeby nie stracic pracy w agencji, jak może ktos taki sprawować mandat Radnego jednocześnie pracując na kierowniczym stanowisku podległym Prezydentowi to SKANDAL

 14. Dworzanie dodano 8 lat temu

  Wszyscy są "dworzanami" nie radnymi, interesiki własne nic więcej

 15. tchórzostwo dodano 8 lat temu

  PO =SLD =TCHÓRZOSTWO, ONI JUŻ TAK MAJĄ I TO MA BYĆ NASZA PRZYSZŁOŚĆ,KOMU MY POWIERZAMY NASZE SPRAWY SPOŁECZNE,ŻENADA!

 16. sandokan dodano 8 lat temu

  Hańbiące moi drodzy "prawdziwi Polacy" to jest zachowanie PIS, a nie PO. Jeśli zaś chodzi o zasługi i osiągnięcia to przecież widać ciemniaku jeden z drugim co PIS umie zbudować. Gó….o! Wesołego Alleluja, baranki moherowe!

 17. nickinik dodano 8 lat temu

  jak dla mnie to mogą i Komorowskiemu razem z Tuskiem pomnik wybudować ale pod jednym warunkiem, NIE za PIENIĄDZE PODATNIKÓW i MIASTA! niech zainteresowani zrobią sobie zrzutkę lub znajdą sponsora.

 18. buguś s. dodano 8 lat temu

  Nie dla pomnika!!!!
  Radni zapamietamy Was!
  Sobolewski – postaw sobie pomnik za domem!

 19. dr dodano 8 lat temu

  Najlepiej podpisywać się pod osiągnięciami innych. Nie ulega wątpliwości jak bardzo miasto zmieniło się w ostatnich latach i kogo to zasługa. Amen. I bez bluzgów proszę i również Wesołego Alleluja.

 20. jojo dodano 8 lat temu

  Brawo!!!! tak trzymać a może i niektórzy radni PiS zrozumieją że taki bohater nam nie potrzebny. Co on zrobił dla Siedlec. Za co pomnik za 22% poparcia w ostatnim roku urzędowania, za pośmiewisko przy ściganiu Huberta, za dąsanie się za kartofla?

 21. Janek K. dodano 8 lat temu

  O o o, to Sobolewski nie zarobi na pomniku ?

 22. Bas dodano 8 lat temu

  Powiem wam tak. W rzeczywistości nie ma, na kogo głosować. Wszystkie partie tak samo są zepsute i tak samo umoczone po uszy w nepotyzmie i kolesiostwie.
  Jednak w tym przypadku zgodzę się z posłami SLD i PO. Po co nam ten pomnik? Co on przyniesie dobrego? Nic. Prezydent Kaczyński raz był w Siedlcach i koniec. Dla mnie to próba budowania na siłę kultu smoleńskiego. Te pieniądze lepiej przeznaczyć jak już muszą na tak zwany „żywy pomnik”. Niech dadzą je jakiemuś domowi dziecka, przeznaczą na noclegownie dla biednych, dożywianie dzieci lub coś podobnego.

  Ehh mam nadzieję, że jak się uda wprowadzić JOWy (Jednomandatowe Okręgi Wyborcze) to ta sytuacja, chociaż troszeczkę się poprawi.

 23. Siedczanin dodano 8 lat temu

  Ten pomnik to jakaś pomyłka!!! Ja był bym za tym by postawić pomnik zasłużonym siedlaczom a nie prezydentowi który jaki był każdy wie. Cała Europa się z nas śmiałą.

 24. okm dodano 8 lat temu

  musieli wyjsc bo gdyby zostali to glosowanie by sie odbylo i pis i sts by przeglosowal uchwale!!!!! niech ci co pisza o tchorzostwie dobrze policza glosy!!! niech wychodza do skutku az wywala ten punkt z glosowania. i tyle,

 25. :) dodano 8 lat temu

  Panie Mariuszu… zabrakło jaj?
  Szkoda, troche się zawiodłem…
  a wystarczyło powiedzieć NIE

 26. ja dodano 8 lat temu

  BRAWO , KAŻDĄ DURNĄ UCHWAŁĘ POWINNI TAK BOJKOTOWAĆ .NIE MOGĄ DOPUŚCIĆ DO TEGO, ABY SIEDLCE SŁYNĘŁY Z KACZYLANDU.

 27. siedleckie abecadło dodano 8 lat temu

  pomnik kaczora mógłby powstać, ale dla dzieci w środku parku na placu zabaw, pomnik Kaczora Donalda i Myszki Miki.
  Walić posąg w centrum miasta jest pomysłem idiotycznym, czym ten Pan spoczywający na Wawelu zasłużył się dla miasta? No chyba tylko tym że może ideologicznie namaścił rzesze siedleckich PiSowszczyków.
  Ja wolę rzeźbiarstwo wesołe i edukacyjne a nie historyczne. Na każdym rondzie w mieście postawiłbym bajkową postać i tak powstałaby seria posągów kolorowych Reksia, Bolka i Lolka, Koralgola, Pszczółki Maji itp, albo wersja edukacyjno naukowa: posągi: Kopernika, Skłodowskiej, Łukasiewicza czy Rajewskiego.

 28. OPOZYCJA dodano 8 lat temu

  Bobryk jako koalicjant rządzącego PIS i jako V-e Przewodniczący Rady Miasta nie powinien opuszczać sali obrad tak jak to uczynił jego partyjny kolega Piwoński/SLD/.
  Radny Bobryk powinien zostać i zadbać o dalszą kontynuację prawidłowego przebiegu obrad Rady Miasta i dla dobra Siedlczan zrobić wszystko ,żeby szpital miejski otrzymał zwiększenie kontraktu dla kardiologii.

 29. nuta dodano 8 lat temu

  Radni PiS trzeba zejść na ziemię nie bujać w obłokach. Po co nam taki bohater. Wielu Siedlczan zasługuje bardziej na pomnik. Czas skończyć z ośmieszaniem się.

 30. bezradny dodano 8 lat temu

  A radny Garbaczewski powinien oddać mandat. W normalnym kraju nie można łączyć funkcji wykonawczej z kontrolną. Radny nie może sam siebie kontrolować, a koledzy przecież z sympatii kontrolować też nie będą tego radnego. Dlaczego żaden radny PO nie zapyta o "pracę" (której efekty gdzie? za co podatnik płaci temu panu?) tego radnego w Agencji Rozwoju Miasta? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi.

 31. są manipulowani dodano 8 lat temu

  Radnymi PIS steruje jak mówi ulica poseł. Tylko my ich wybieraliśmy, by rozwiązywali nasze, czyli siedlczan problemy. Pomniki należy tu w Siedlcach stawiać lokalnym bohaterom. A Kaczyński, ani nasz, ani bohater.

 32. Maciej K. dodano 8 lat temu

  Moim zdaniem
  1.Stawianie pomnika Kaczynskiemu jest decyzją tylko i wyłącznie OSOBISTĄ radnych Pisu i nie ma nic wspólnego z działalnością samorządu terytorialnego, do której zostali oni wybrani. Jest to w pełni podejscie osobiste, a nie gospodarcze podyktowane interesem Siedlec.
  2.Jeśli chcą stawiac pomnik Kaczynskiemu to ja poprosze odrazu o pomnik dla Tuska i Palikota. A jeśli radni chcą ten pomnik stawiać to niech stawiają z własnych pieniędzy.
  3.Drogi w Siedlcach pekają w szwach, dziura na dziurze. Remontować a nie pomniki stawiać!!
  4.Na skwerze stoi pomnik papieża. Jan Paweł II zmienił oblicze polski, walczył z komunizmem. Zna go cąły swiat! Niech ktokolwiek pokaże mi jakąkolwiek decyzje, działanie, rozporządzenie Kaczynskiego lub innego polityka, która choć na milimert zbliżyłaby się do tego co symbolizuje Jan Paweł II.Niech ktoś pokaże mi decyzje Kaczyńskiego, która na zawsze zmieniła na dobre oblicze Polski albo chociaż Siedlec.(Prócz tej o wejści do UE). Otóż taka decyzje Nie Istnieje!
  5.Jeszcze tego brakuje by wojna na szczeblach władzy w polsce przeniosła się na teren samorządu! Niech radni zajmą się poważnymi sprawami, a nie wszczynają kłótnie tylko dlatego, że mają w radzie większość.

 33. Maciek dodano 8 lat temu

  Drogie Redaktorki, gdzie żarcik primaaprilisowy? W ŻS Mariusz Orzełowski do ZUS idzie robić ha ha ha. Reszta mediów chyba zimą się przejęła

 34. miniStrant dodano 8 lat temu

  pomnik byłego Prezydenta, który miał 10% poparcia i kojarzonego z alkoholem to naprawdę byłby wstyd dla siedlczan. Brawo radni, któzy wyszli z sali. Teraz widać, kto wszedł i jakimi drzwiami. Jeden z radnych pracuje na etacie U.M i nie powinien głosować, najlepiej gdyby oddał mandat lub zrezygnował z pracy. Panu Lechowi Kaczyńskiemu pomnik powinna wystawić córka, za własne pieniądze po wykupieniu miejsca.

 35. NIKT dodano 8 lat temu

  Tchorzosatwo nakazało Kudelskiemu- na koszt podatnika- postawic pomnik patronowi PIS-dla proznosci Jarusia.Brawo SLD, brawo P.O.Dziwi postawa S.T.S- to pazernosc władzy i kasy pani V-Prezydent, ktora słuzy Prezydentowi jak wierny kundel.Naród WIDZI jak S.T.S słuzy siedlczanom? W nastepnym rozdaniu juz nikt nie zagłosuje na stronnictwo "słuzących" -Prezydentowi.Radni P.O. i S.L.D nie lękajcie sie Kudelskiego i " Tchórzostwa"- a w przyszłym rozdaniu bedziecie RZĄDZIĆ. Amen

 36. warszawiak dodano 8 lat temu

  W Warszawie mamy już prawie pół mln. podpisów za budową pomnika. I wcześniej czy później to go postawimy. Wytrwałości życzę a jak widać z każdym dniem nam jej przybywa.

 37. da .02. dodano 8 lat temu

  Miasto Siedlce to 76 tys.mieszkańców,a nie prywatny folwark kilku urzędników i ich pobratyńców.Może trzeba o sprawę trzeba zapytać mieszkańców a nie wybraną przez was grupkę.

 38. Micky Mouse dodano 8 lat temu

  Miasto nie da na pomnik to da PÓŁ MILIONA na katedrę – na jedno wyjdzie. Wystarczy jeden wykonawca i będzie po temacie.

 39. obserwator dodano 8 lat temu

  To był ostatni łabędzi śpiew PiS-u. Ale za wszystkie inne zaniedbania i doprowadzenie finansów miasta do ruiny powinni solennie odpowiedzieć przed Trybunałem Sprawiedliwości, może by wyszło jacy naprawdę są Prawi i Sprawiedliwi?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?