I liga się oddala. Kolejna porażka SKK

Aneta Borkowska niedziela, 7 kwietnia 2013, 21:39 Sport, Wydarzenia

Niestety I liga koszykówki męskiej coraz bardziej oddala się od Siedlec. Dzisiaj w drugim meczu w fazie play-out po raz drugi swoją wyższość pokazał nam rywal czyli Polonia Przemyśl, która pokonała SKK Siedlce 65:62 (17:17, 15:18, 15:17, 18:10).

Początek spotkania był lepszy niż podczas wczorajszego meczu. Walka była zarówno z jednej jak i z drugiej strony i kwarta zakończyła się remisem. Drugie 10 minut wykorzystali nasi zawodnicy i przed przerwą prowadzili trzema oczkami. To dało kibicom nadzieję, że dzisiejszy wynik może być na naszą korzyść.

Walka w trzeciej kwarcie dała jeszcze większą nadzieję, że można ten mecz wygrać. Nasza drużyna dzielnie walczyła o każdy punkt i przed decydującą kwartą nadal utrzymywała może niewielką, ale przewagę. Niestety ostatnie minuty spotkania przebiegały w siedleckiej drużynie bardzo nerwowo, przez co zawodnicy popełnili sporo niepotrzebny strat. Brak spokoju wykorzystali rywale i ostatecznie zeszli z parkietu jako zwycięzcy.

W najbliższą sobotę w Siedlcach trzecie starcie naszych koszykarzy z Polonią. Aby dla naszej drużyny ten dzień nie zakończył się tragicznie, czyli spadkiem do II ligi muszą ten mecz wygrać. Wtedy w niedzielę walka będzie trwała dalej.

Punkty: Kamil Sulima 14, Marcin Chodkiewicz 14, Radosław Basiński 10, Przemysław Lewandowski 10 (8 zbiórek), Rafał Kulikowski 8 (5 zbiórek), Mariusz Rapucha 2, Mateusz Bal 2, Jacek Czyż 2.