SPIN

Premiera spektaklu „Sen nocy letniej”

Aneta Borkowska poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 18:46 Kultura, Wydarzenia

W czwartek (11 kwietnia) o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się premiera spektaklu „Sen nocy letniej” Williama Szekspira w wykonaniu adeptów Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza, a w reżyserii Macieja Czapskiego.

O czym jest ta sztuka?… O miłości, rzecz jasna! Ona go kocha, a on kocha inną, która z kolei kocha jeszcze innego i to z wzajemnością. Tak jest na początku. Potem odrobina magii i… szast prast, wielkie zamieszanie gotowe. W nocy, nierzadko po ciemku. Zmieniają się relacje i konfiguracje, buzują namiętności. A, jest jeszcze teatr w teatrze. Z wielkim finałem… na finał. Na scenie i wokół jest walentynkowo, karnawałowo, sobótkowo… wdzięcznie i zabawnie. Spektakl silny młodością, namiętnością i dowcipem. „Amor vincit omnia!” „Im bardziej rzeczy się zmieniają, tym bardziej pozostają niezmienne”. Dowodem jest ta sztuka. Rzecz ma z górą 400 lat i w większości pisana jest wierszem, ale wyszła spod pióra Mistrza ze Stratfordu, znanego bardziej jako Szekspir, i traktuje o tym, co bliskie każdemu, więc nie nadgryzł jej ząb czasu.

Do tego znakomity, współczesny przekład Stanisława Barańczaka. Role ateńskich nastolatków grają nastolatki siedleckie. Role ateńskich rzemieślników zresztą też. Ze Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza. Dla kogo jest ta sztuka? A dla kogo są sztuki o miłości? Dla każdego! A raczej dla wszystkich, by nikt nie był samotny.

Bilety w cenie 15 zł – normalny i 10 zł – ulgowy do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel 25 644 68 00 w. 37 

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?