SPIN

Zmarł Leszek Gadomski

Aneta Borkowska wtorek, 9 kwietnia 2013, 18:17 Siedlce, Wydarzenia

Leszek Gadomski, rektor Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, radny Rady Miasta Siedlce oraz członek Bractwa św. Judy Tadeusza zmarł dzisiaj w siedleckim szpitalu. Od dłuższego czasu zmagał się z rakiem.

Leszek Gadomski – ukończył studia i obronił pracę doktorską na Politechnice Warszawskiej w tematyce podstawowych problemów techniki w zakresie  matematyki stosowanej. W 1983 roku rozpoczął pracę jako adiunkt i starszy wykładowca na Wydziale Chemiczno-Matematycznym Wyższej Szkoły Rolniczo Pedagogicznej w Siedlcach. W 1987 roku objął funkcję Prodziekana ds. Studenckich, a w roku 1993 zajął stanowisko Zastępcy Dyrektora Instytutu Matematyki i Fizyki.
Był niestrudzonym animatorem społecznym, organizował turnieje szachowe i brydżowe.  Za wkład w rozwój społeczności akademickiej Siedlec otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. Za szczególny wkład w rozwój Siedlec został uhonorowany statuetką „Aleksandrii”, najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez Prezydenta Miasta Siedlce.

źródło: Collegium Mazovia / opr. ab

15 komentarzy

 1. Mariuszek dodano 8 lat temu

  A w tle, jak zwykle, Słońce Siedlec 🙂

 2. lewy dodano 8 lat temu

  Wielka strata, wyrazy współczucia.

 3. y. dodano 8 lat temu

  Ubolewam nie tyle nad tą konkretną jednostką, bo nie miałem okazji poznać, ale nad tym, że coraz częściej śmierć atakuje dosyć wcześnie…

 4. nick nieznany dodano 8 lat temu

  Leszku,spoczywaj w Pokoju……

 5. do "Mariuszek": dodano 8 lat temu

  Wrzuć na luz z tymi komentarzami człowieku, jeśli jesteś człowiekiem. Zmarł bardzo wartościowy człowiek, przede wszystkim człowiek. Zdjęcie, tło i itp. nie ma tu żadnego znaczenia, takie mieli – takie zamieścili. Nie zapominajmy o modlitwie za Ś.P. Pana Rektora. Wyrazy współczucia dla Rodziny i Bliskich.

 6. bb dodano 8 lat temu

  a ja mysle, że tak jak na innych portalach spokojnie mozna było zamieścic zdjęcie śp. Leszka Gadomskiego, bez asysty.

 7. szok dodano 8 lat temu

  ludzie wrzućcie na luz – zdjęcie Wam przeszkadza a może nie było zdjęcia "bez asysty" i co? Jeżeli w tej przykrej informacji wiecej uwagi poświęcacie zdjecie to jest z wami coś nie tak, leczcie się z nienawiści.
  Pan inż. Leszek Gadomski był fenomenalnym człowiekeim, niezwykle ciepłym i zawsze usmiechniętym. Jako absolwentka WSRP mam z nim same miłe wspomnienia. Odszedł dobry człowiek.

 8. xxx...... dodano 8 lat temu

  Proszę poinformować o terminie i miejscu pogrzebu.

 9. Do Redakcji dodano 8 lat temu

  Czy mogłybyście Panie wprowadzać większą cenzurę w komentarzach szczególnie tych dotyczących ludzkiej tragedii ale i tych które nie maja potwierdzenia w rzeczywistości. Bardzo proszę jako czytelnik Waszego portalu.

 10. Anonim dodano 8 lat temu

  Wspaniały człowiek,szkoda, że odszedł tak szybko….

 11. Nicko dodano 8 lat temu

  Są dziesiątki zdjęć Jego Magnificencji bez "asysty". Żenada, aby wykorzystywać przy czyjejś tragedii okazję do własnej promocji.

 12. EKO dodano 8 lat temu

  Smierć nie jest kresem naszego istnienia. Żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Proszę przyjąć moje najszczersze kondolencje .

 13. Anonim dodano 8 lat temu

  cześć jego pamięci .Spoczywaj w pokoju ,my do Ciebie Dołączymy. Przyjaciel.

 14. Normalny dodano 8 lat temu

  Kondolencje dla Rodziny.

 15. Marek P dodano 8 lat temu

  Fajny facet, szkoda …………
  Pozdrawiam
  Były Student

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?