SPIN

Powstanie duże blokowisko przy Jana Pawła?

Aneta Borkowska środa, 10 kwietnia 2013, 10:09 Siedlce, Wydarzenia

Już niedługo miasto wystawi na sprzedaż kolejną działkę. Tym razem pod młotek ma pójść nieruchomość znajdująca się po przeciwnej stronie siedleckiego stadionu przy ul. Jana Pawła II. Do siedleckiego budżetu może wpłynąć za nią spora suma.

Na początku marca na stronie internetowej ratusza ukazało się zarządzenie prezydenta ws.  przeznaczenia terenu do sprzedaży. Cenę nieruchomości ustalono na ok. 12 mln zł.

– Teren ma około 4 hektarów, jest w kształcie pięknego prostokąta w pięknym położeniu i przeznaczony został pod budownictwo wielorodzinne – mówi Kazimierz Paryła, skarbnik miasta.

Jak przyznaje w rozmowie z nami przeznaczenie działki daje nadzieję, że znajdzie ona nabywcę wśród siedleckich deweloperów. Obok działki swoje bloki wybudowało Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Czy władze miasta nie chciałyby, aby miejska spółka rozbudowywała tam jeszcze większe osiedle?

– STBS ma jeszcze bardzo dużo terenu do zagospodarowania – wyjaśnia Paryła. – A te tereny, które dzisiaj posiada zabezpieczają w pełni wieloletnie inwestowanie w mieszkania dla siedlczan – dodaje. – Poza tym należy pamiętać, że program rządowy w zakresie TBSów w zasadzie się skończył nie ma zasilania w tanie kredyty tym samym Towarzystwo musi budować w zasadzie tak jak inni, czyli za kredyty komercyjne.

Przypomnijmy, że w planie budżetu na bieżący rok miasto ze sprzedaży działek chce pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych.

ab

14 komentarzy

 1. no tak dodano 9 lat temu

  mieszkać przy prosektorium to faktycznie atrakcja

 2. lukasz dodano 9 lat temu

  blisko na basen, ale jakie są plusy mieszkania w bloku??

 3. robert dodano 9 lat temu

  i bardzo dobrze sprzedawac budowac i mieszkac
  jeszcze jak by przemysl się rozbudowywal to by było super

 4. może dodano 9 lat temu

  Z końcem roku pokończyły się programy rządowe "rodzina single" i zapowiada się zastój. To dobry pomysł żeby budować bloki?

 5. czytelnik dodano 9 lat temu

  Skorupka tego nie kupi bo ma jeszcze ziemi na kilka blokow na nowym swiecie, budomatex nie moze sprzedac tego co juz wybudowal, to samo Strus. Maja wolne mieszkania w blokach wybudowanych rok lub dwa lata temu. Ciekawe, kto ma 12 mln zlotych zeby je zamrozic w ziemi. Bo przy takiej cenie, trudno tu mowic o inwestycji na lata. Toz to jest 300 pln za metr. Zycze powodzenia Paryle i Kudleskiemu.

 6. czesiek dodano 9 lat temu

  a smród z weterynarii też jest piękny…

 7. chcą sprzedać... dodano 9 lat temu

  Chcą sprzedać bo maja TASAK na gardle. Brak kasy na wszystko. Tylko jak to pogodzić z lansowaną przez PIS teorią o wyprzedaży przez PO majątku narodowego i sreber rodowych??? Przecież u nas władze sprawuje PIS. To dlaczego sprzedaje????

 8. efaster dodano 9 lat temu

  dokładnie jak napisał czytelnik, kto to kupi ?? No może jakby rada przegłosował zamianę planu zagospodarowania przestrzennego to można by postawić jakiś duży market (hipermarket) z jakąś małą galerią/pasażem handlowym, a bloki ?? Toż jest zastuj w budownictwie, no chyba, że znów Strus powie "niechcem ale muszem" i kupi jak działkę pod hotel przy stadionie. Fajnie, że niedługo miasto nie będzie miało już właściwie wolnych parceli, wtedy na pewno będą mieli czym przyciągnąć potencjalych inwestorów. Narazie miasto ma problem z odśnieżeniem chociażby ul. Gospodarczej (odśnieżony jeden pas) a chodnik nawet nie ruszone, o ich rozjeżdzaniu ich przez pobliskich garażowiczów nawet nie wspominam, bo w S. to standard, że nowych chodnik ma po roku już widoczne koleiny od parkowania czy jeżdzenia po nim. To samo trawniki gdzie nie zagrodzony tam parkują ile wleźie, najepiej widać to np. na Nowym Świecie (tam to już jedna czarna breja w miejscu gdzie był trawnik) czy 3 Maja strona północna, czasem na Pułaskiego szczególnie przy pawilonach PSS-u. Ale to taka mała dygresja 🙂

 9. Realista dodano 9 lat temu

  Moim zdaniem nikt na to nie poleci, każdy developer ma sporo terenu i mieszkań do zbycia. Efekt będzie taki sam, jak ze sprzedażą hali targowej. Trafnie ocenił to czytelnik: środa, 10 kwietnia 2013, godz.13:24

 10. :D dodano 9 lat temu

  do efaster:
  racja, co do zastawiania zieleńców i chodników.
  tylko się zastanawiam PO CO w naszym mieście
  straż miejska i policja, skoro nie potrafią tego uporządkować
  a może faktycznie niech urząd ogrodzi wszystko słupkami stalowymi jak
  na Pułaskiego to nie wjadą?
  Panie rzeczniku K.M.P. może Pan coś powie w obronie kolegów
  ze służby prewencyjnej?
  Może wyjaśni Pan czemu was na Pułaskiego widać tylko przed sesją?

 11. podczaszy dodano 9 lat temu

  Echhh, efaster, efaster, jakby miasto nie sprzedawało działek to byś pisał, że blokuje budownictwo i nic się nie dzieje. Tobie to chyba tylko HGW potrafi dogodzić. 🙂 A w Wawie miasto działek nie sprzedaje? Ale to taka mała dygresja. 😀

 12. dawid dodano 9 lat temu

  Budować jak najwięcej TBSów bo to najlepsza opcja dla mlodych rodzin. Szukającym lokum w tbs polecam http://tbs24.pl

 13. efaster dodano 9 lat temu

  do podczaszy

  A co ma piernik do wiatraka ??

  Wszędzie sprzedają tereny czy to w Pcimu Dolnym czy Nowym Jorku i co z tego ??

  Ja nie bronie nikomu sprzedawać, ale w czasie dekoniunktury gospodarczej jest głupotą. Sprzedawać aby sprzedawać, było długów nie robić a nie trzeba by było wyprzedawać na gwałt. No chyba, że już któremuś deweloperowi obiecane, i żeby nie podbużać narodu, sprzedadzą w 2 albo 3 przetargu po obniżkach. A sprzedającym jest się tylko raz, jak mawiał klasyk …. Mariuszek Orzełowski. A STBS-y mało budują, bo nie ma już kredytów na preferencyjnych warunkach. A komercyjne kredyty są za drogie i trzeba je czymś zabezpieczyć (hipoteka).

 14. I dodano 9 lat temu

  muszą sprzedać bo za co pomnik Kaczyńskiemu wybudują…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?