SPIN

Zaczęła się walka o miejsce w żłobku

Aneta Borkowska środa, 10 kwietnia 2013, 11:21 Siedlce, Wydarzenia

Na początku kwietnia ruszyła rekrutacja do siedleckiego żłobka. Rodzice, którzy chcą do niego posłać swoje maluchy muszę wypełnić kartę zgłoszeniową, którą można pobrać ze strony internetowej lub odebrać osobiście w placówce. Warunkiem koniecznym, aby karta została przyjęta jest pieczątka z zakładu pracy rodzica potwierdzająca jego zatrudnienie.

– Mamy wolne 52 miejsca – mówi Jolanta Kaczyńska, dyrektorka miejskiego żłobka. – Zainteresowanie jest jak zwykle bardzo duże. W tej chwili mamy już około 60 kart zgłoszeniowych a rekrutacja trwa dopiero od tygodnia – dodaje i podkreśla, że wielu rodziców już w styczniu pytało o wolne miejsca w żłobku.

Podobnie jak w latach minionych najwięcej powodów do zadowolenia mają rodzice najmłodszych mieszkańców miasta, bo takich dzieci przyjmuje się najwięcej. Gorzej jest z dwulatkami, bo zdecydowana większość maluchów kontynuuje pobyt w żłobku. – W tej chwili mamy 120 wychowanków. Co roku mniej więcej połowa od nas odchodzi i tę właśnie różnicę dobieramy – dodaje Kaczyńska.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia, później od 6 do 14 maja karty będą rozpatrywane przez wewnętrzną komisję rekrutacyjną. Lista przyjętych maluchów do placówki wywieszona będzie 20 maja, a do końca czerwca rodzic ma obowiązek potwierdzenia, że dziecko będzie korzystać z usług żłobka.

– W pierwszej kolejności do placówki będą przyjmowane te maluchy, które będą kontynuować pobyt w żłobku. Dalej dzieci samotnie wychowywane przez matkę lub ojca i dzieci rodziców o niskich dochodach w przeliczeniu na jednego członka rodziny – wyjaśnia Kaczyńska.

Przypomnijmy, że miesięczna opłata za pobyt dziecka wynosi 150zł. Szczegóły rekrutacji oraz karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie żłobka TUTAJ

Opłaty
Miesięczna opłata za pobyt dziecka w placówce wynosi 150zł. Opłata wnoszona jest z góry do dnia 15 każdego miesiąca, a jej brak  spowoduje naliczenie odsetek ustawowych.
Dzienna stawka żywieniowa dziecka to 4,50 zł. Opłata (wnoszona we wrześniu) za ubezpieczenie dziecka od nieszczęśliwych wypadków to około 20zł.  Wyprawka (jednorazowa wpłata na cały rok) wynosi 40zł.

ab

2 komentarze

  1. Myśłę, że dodano 9 lat temu

    czas najwyższy aby rodzice noworodków juz zaczeli skladać podania

  2. echhh dodano 9 lat temu

    50 miejsc, chętnych 350, chyba to świadczy o słabości państwa, w połączeniu z bezrobociem to obraz nedzy i rozpaczy, Norwiegio już jadę do Ciebie!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?