SPIN

Głuszczak: Zostałem grabarzem koszykówki siedleckiej

redakcja sobota, 13 kwietnia 2013, 19:43 Sport

To co w tamtym sezonie było nie od uwierzenia w tym stało się faktem. SKK Siedlce po trzecim z kolei przegranym spotkaniu z Polonią Przemyśl spada do drugiej ligi koszykówki męskiej. Podopieczni trenera Głuszczaka do dwóch porażek na wyjeździe przed kilkunastoma minutami dorzucili przegraną na własnym parkiecie ulegając gościom 62:70 (18:19, 14:22, 11:7, 19:22)

Przegrany sezon skomentował trener Wiesław Głuszczak

W swojej karierze byłem nauczycielem, trenerem, a teraz zostałem grabarzem koszykówki siedleckiej. Czemu tak uważam? Bo ja w tym klubie pracowałem od początku, także maczałem w tym palce. Każdy z trenerów podczas spotkań z nami mówił, że mamy nazwiska, które powinny gwarantować utrzymanie. Ale niestety coś nie zadziałało.

Czego zdaniem Głuszczaka zabrakło? Klasycznego centra.

AZS Poznań, który był skazywany na porażkę, miał w składzie typowego centra, młodych z wielką ochotą do grania i to wypaliło, zaczęli grać i potrafili ograć dobre zespoły. Myślę, że jeśli chodzi o przygotowanie to my wcale gorzej nie pracowaliśmy niż rok temu. Nikt z zespołu się do mnie nie skarżył, że nie ma siły, że mu czegoś brakuje. Zespół był zbudowany głównie z ludzi doświadczonych. Być może trzeba było przyjąć jeszcze z jedną lub dwie osoby młode, które dałyby taką mieszankę wybuchową.

Szkoleniowiec SKK powiedział nam, że do końca wierzył, że ekipa wydźwignie się po pierwszej rundzie i w ostatecznym rozrachunku zagra tak, aby utrzymać się w lidze.

Graliśmy fajne mecze, ale na wyjazdach. Nasza hala była dla nas za trudna. Potem doszło do nas co się dzieje. W głowach wszystkim siedziało co nas czeka i zaczęły się nerwy. Na pewno nie pomagało to, że przed sezonem prawie każdy mówił, że gramy co najmniej o czwórkę. Czy można było wcześniej zareagować? Trudno powiedzieć. Na pewno popełniliśmy dużo błędów. Były rozmowy z zawodnikami, którzy chcieli u nas grać, ale nie przyszło wzmocnienie zespołu.

Co teraz stanie się z SKK? Czy spadek do II ligi oznacza w ogóle koniec siedleckiego męskiego basketu? Głuszczak takiej opcji nie chce do siebie dopuszczać.

Ja z Tomkiem zrobimy wszystko, aby zespół dalej istniał. Mam nadzieję, że zarząd klubu się nie podda, bo byłoby szkoda, a od nich teraz dużo zależy na jakim poziomie to będzie funkcjonować. Ja wierzę, że jeszcze możemy istnieć na wyższym szczeblu. Po sezonie na pewno muszą nastąpić zmiany w zespole i to duże. Na pewno część  zawodników będzie uciekać szukać pracy w I lidze, bo kilku z nich jest w stanie tam grać. My musimy wszystko przeanalizować i wyciągnąć wnioski.

Punkty: Przemysław Lewandowski 25 (7 zbiórek), Marcin Chodkiewicz 11 (9 zbiórek), Mariusz Rapucha 8, Rafał Kulikowski 7, Radosław Basiński 6 (6 asyst), Kamil Sulima 3, Tomasz Deja 2.

ab

 

 

 

37 komentarzy

 1. tiru riru dodano 9 lat temu

  Brawo Roman !

 2. kibic dodano 9 lat temu

  nie spadamy do II tylko koniec męskiej koszykówki w Siedlcach. żenada. Najstarszy zawodnik gra najlepiej. 7 to porażka całego sezonu. Dobrze, że koniec tego bubla.

 3. Elektryczne Gitary - To Już Jest Koniec dodano 9 lat temu

  http://www.youtube.com/watch?v=xw_OEU2U4W8

 4. c dodano 9 lat temu

  dziękujemy zarządowi klubu. zawodnikom raz idzie lepiej raz gorzej ale to zarząd powinien odpowiadać za jakieś zmiany których w tym sezonie zdecydowanie zabrakło. ciekawe co wymyśla w tej sytuacji??

 5. przykre ale prawdziwe.............. dodano 9 lat temu

  forma naszych koszykarzy przez cały sezon mowiła sama za siebie.to było do przewidzenia. chyba nikogo taki końcowy rezultat nie dziwi."WETERANI" siedleckiej ekipy czas na emeryture koszykarską.. wasz czas niestety już minął.

 6. aaaaaaaaaa dodano 9 lat temu

  i bardzo dobrze……….

 7. Tomasz dodano 9 lat temu

  gdyby nie dziecko na pewno utrzymałbym zespół.

 8. WuWu dodano 9 lat temu

  ja tam nikogo prawie nie znałem z tego zespołu więc i tak przestałem chodzić

 9. kick dodano 9 lat temu

  Romana i Araszkiewicza (NAJLEPSZY TRENER SEZONU 2011, 2012 NAGRODA ZA NAJGORSZEGO TRENERA-2013 UCIECZKA Z POLA BITWY) nie było nawet na meczu !!! Jak wygrywali to wszędzie było ich pełno a TERAZ POKAZALI W KLĘSCE JAKIE MAJĄ NAPRAWDĘ JAJA 😀 Widać było od kilku miesięcy jak zaczynają wycofywać się z tego wszystkiego, banda AMATORÓW, zero organizacji przez cały sezon, zero zarządzania, zero informacji co dalej- WYNIK – ZERO WYGRANYCH

 10. szkoda dodano 9 lat temu

  forma nasz zespoł delikatnie mowiac nie błyszczal od samego poczatku tego sezonu,obawiam sie ze to moze byc koniec sekcji koszykowki a bylaby to wielka strata!
  zaangazowania i walki nie mozna chlopakom odmowic ale niestety forma byla slaba,bo umiejetnosci maja i grac potrafia ..przegrali to sie zdaza i jest wkalkulowane w sport tylko po porazce trzeba sie umiec podniesc. a wszystkim ktorzy teraz wieszaja psy na zarzadzie dzailaczach trenerach i zawodnikach mowie takich graczy jak Kowalczuk,Ratajczak ,MIS,Brek,Czerwonka,Przybylski ,Lewnadowski,Sulima ,Basinski,Wojcicki,Nedzi,Deja czy nawet Chodkiewicz(na ktorego wszyscy narzekali a pokazal ze grac umie) predko w Siedlcach nie zobaczymy a to trenerzy i zarzad dali nam szanse ich ogladac i dzieki nim moglismy przychodzic na lepsze i gorsze mecze ale 1 ligi .Cos nie wyszlo z roznych pewnie przyczyn z porazki trzeba wyciagnac wnioski na przyszlosc zainwestowac w Siedlecka mlodziez zeby za kilka lat choc kilku wychowankow sie znalazlo i zblizylo poziomem do naszych juz pewnie bylych zawodnikow.
  pozdrawiam prawdziwych i obiektywnych kibicow!

 11. do Tomasz dodano 9 lat temu

  Administracja postanowiła usunąć ten komentarz, gdyż nie odnosi się do zespołu ale do życia prywatnego. I takie komentarze nie będą akceptowane.

 12. wierna kibicka dodano 9 lat temu

  Na prawdę wielka szkoda, że przygoda w 1 lidze już się skończyła, ciekawe co dalej z koszykówką w Siedlcach…do końca wierzyłam, że jednak uda się wygrać wczorajszy mecz.

 13. wierna kibicka dodano 9 lat temu

  Dyskutujmy o zespole i o przyszłości skk a nie o czyimś życiu osobistym.

 14. fajola dodano 9 lat temu

  szkoda,szkoda i jeszcze raz szkoda!Ale czyż można było spodziewać się innego finału? Ten kto chodził na mecze widział ubóstwo koszykarskiego rzemiosła w wydaniu SKK oraz brak tlenu w końcówkach meczu świadczy o katastrofalnym przygotowaniu do sezonu.Najlepszym zawodnikiem był Przemek łewandowski,który przyszedł awaryjnie w trakcie sezonu.
  Trenerzy III-ligowi nie sprostali wymogom I ligi.Teraz usłyszałam, że zawodnicy byli skłonni zrobić "zrzutę" na nowego trenera a gdzie był Prezes?
  Ci którzy winni identyfikować się z zespołem w hańbiący sposób się wycofali. Żeeennnnaaaadaaaaa……………

 15. do administracji dodano 9 lat temu

  Czyżby cenzura nadal była ? co to ? komuna nadal trwa ? Przecież każdy powinien mieć prawo do wolności słowa.
  A tak swoją drogą. Trener Głuszczak jest jedyną osobą, która naprawdę jest w porządku. Poświecił znacznie więcej swojego czasu niż inne osoby z klubu. Wiadomo że nikt nie jest doskonały ale on zasługuje na słowa uznania. Został z drużyną do końca, choć zapewne też miał myśli aby odejść. Innych 1 liga przerosła, przyssali się do korytka, zbierając uznanie/aplauz, jacy oni są Oh Ah, a przy tym nic nie robili aby było lepiej.
  Z tego co słuchy mnie doniosły to prezes nie był na żadnym treningu od kilku dobrych lat…Chyba powinien interesować się co dzieje się na treningach. Zrobić niezapowiedzianą niespodziankę. Skutki amatorów którzy poczuli wielki świat są widoczne teraz. Popełniono dużo błędów, a te skumulowały się i wyszło jak wyszło.
  Jeśli to prawda że kontrakty zostały zamrożone zawodnikom to brawo pomysłu. Ok, można zmniejszyć ale czy zabierając wszystko, zawodnik trenuje cały miesiąc, a później *ówno z tego ma, czy to jest sprawiedliwe ? Nawet jak stara się i daje z siebie ile może (jeden więcej, drugi mniej). Ciekawe ile ktoś przyciął z tego do własnej kieszeni bo nie wierzę aby kasa została zwrócona sponsorom etc.

 16. do fajola dodano 9 lat temu

  Co Ty za glupoty wypisujesz zrzute na nowego treneira?!
  przemek moze i najwicej rzucal ale czy byl najlepszym zawodnikiem? To cym sie bym zastanowil…koszykowka to gra zespolowa a nie skok w dal..

 17. Aneta Borkowska dodano 9 lat temu

  Do do administracji
  Owszem każdy ma prawo komentować, ale trzeba to robić kulturalnie i na temat materiału.
  Usunięty komentarz odnosił się do życia prywatnego byłego trenera w sposób nieładny, który dodatkowo nie był powiązany z przegranym meczem.
  Proszę komentować grę chłopaków oraz umiejętności trenerskie.

 18. mała dodano 9 lat temu

  Dlaczego nic nie piszecie o sukcesie MKK Siedlce?

 19. ad dodano 9 lat temu

  O jakim sukcesie ?

 20. ktoś dodano 9 lat temu

  może nie sukce ale jako jedyna dużyna halowa nie walczyła o utrzymanie.. zajęła 5 miejsce w 1 Lidze. zabrakło jej 1 ptk do walki o eksraklase… jak przegrywały to jeszcze mecz się dobrze nie skończył a już artukuł się pokazał i jazda… jak wygrywały to nawet słowa nie było napisane… ale cóż… są ważniejsze sprawy… :))

 21. do kick dodano 9 lat temu

  Nie wiem jak z prezesem, ale trener Araszkiewicz był na KAŻDYM meczu od momentu dymisji. Wiem, bo zawsze siedziałem dość blisko niego.

  Wszyscy, którzy jedziecie po T.Araszkiewiczu pamiętajcie, że on tę drużynę również niespodziewanie do I ligi wprowadził.

 22. Kibicka dodano 9 lat temu

  I co z tego, że był na każdym meczu? Powinien tam zejść jak się zaczęły kłopoty. Nie nadawał się na trenera I ligi, jak zespół grał sam to było ok, ale jak trzeba było pokazać swoje umiejętności to jak się okazało ich nie było. Może jako trener II ligi, ale ta okazała się za wysoką poprzeczką.
  Jak został Głuszczak sam, coś drgnęło, widać było, że chłopakom się chce, zaczęli walczyć, wreszcie zaczęli się dogadywać. Ale Araszkiewicz już za dużo zburzył, nie udało się, za mało czasu było alby Głuszczak ich z tego dołka wyciągnął.
  Ale i sam zespół też na spadek zasłużył. Rozpasani, nie mieli bata nad sobą, robili co chcieli, rządzili jak chcieli i takie są efekty. Ale od tego jest trener aby to ukrócić, ale tego nie zrobiono.
  Chłopakom się na początku grać nie chciało, a jak zaczęli to było za późno. Wielki SULIMA, który ma najwięcej do powiedzenia na kolegów a sam gra coraz słabiej. Kiedyś był dobry, ale to nie trwa wiecznie, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.
  BASIŃSKI no ok zarzuty były, że klepacz, ale to kogo miał podać? Owszem był szybszy kiedyś, ale też już wiekowy, może też czas czasem dłużej posiedzieć na ławce. Ale on jako nieliczny walczył.
  CZYŻ? Ludzie ja gram lepiej od niego. Zawodnik I ligi nie umie trafić do kosza??? 25% skuteczności w osobistych. Wstyd, żenada. I kasę za to bierze???
  CHODKIEWICZ? Jednak potrafi grać? Ale po co skoro podobno kasa jest taka sama bez względu na statystyki. Trzeba było podobno ukrócić kasę by zaczął sie starać. Czemu Araszkiewicz tego z zarządem wcześniej nie zrobili???

  Szkoda mi Głuszczaka, bo spadło na niego to na co nie zasłużył. Wina za spadek jest wszystkich poza nim.

 23. obserwator dodano 9 lat temu

  Głuszczaka to powinni w Siedlcach na rękach nosić za to że się nie poddawał do końca!

 24. do kibicka dodano 9 lat temu

  Wina leży także po stronie Głuszczaka. Dlaczego? "Bo ja w tym klubie pracowałem od początku, także maczałem w tym palce." sam siedo tego przyznał i za to mu chwała, bo nie ucieka przed odpowiedzialnościa, ale jeśli przez taki czas nie potrafił wyegzekwoać czegokolwiek to znaczy, że powinien był zrezygnować.
  Mi też żal przede wszystkim Głuszczaka. Chłopaki zasłuzyli na spadek. Gdzieś na portalu chyba na sportowych ktoś napisał że SKK miało największy budżet spośród zespołów I ligi. No k***a żąl tyłek ściska. A co do magocznej "7" na boisku słyszałem to samo, że tzreba było kasą pogrozić żeby zacżąl grać. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak było to to siedopiero nazywa "serce sportowca".
  Osobiście wolałbym, aby budować II ligę w Sdl. na bazie naszych zawodników miejskich przyznajmnije bedę wiedział na co płacę a nie na I pierwszoligową zbieraninę z calego kraju jak było do tej pory. Jest tylko rpblem ten marny klub nie ma takiego skzolenia jak KPS !!! nie ma bazy, zaplecza nie ma nic a prezes nie ma pojęcia o koszykówce!!!!! ŻAl

 25. budzet dodano 9 lat temu

  hehe dobre najwyzszy budzet w lidze 🙂 ciekawy pomysl
  zal to takich burakow co wypisuja takie bzdury
  z moich wiadomoci to tak na poziomie 9-10 tej ligi
  bardzo wiarygodne zrodlo komentarze sportfaktow ….
  jeszcze zadaj pytanie GDZIE JEST KRZYZ????

 26. kropka dodano 9 lat temu

  jezeli klub z chodkiewiczem podpisuje kontrakt na ok 7tys i w umowie gwarantuje mu kase w kontrakcie to nawet jak go zwolnia beda mu winni a za nowego zawodnika trzeba zaplacic, wiec sami sobie nawazyli tego wszystkiego, kazdy kto jakakolwiek pelnil funkcje w tym klubie byl winien, komu na ile pozwalano to tyle robili, nie widzieliscie na meczach albo nawet na zdjeciach ze na timeoutach to zawodnicy wiecej mowili niz trenerzy ? ciekawe dlaczego co ? nie ma co tu sie dalej spinac, zarzad i trenerzy w tym klubie nigdy wczesniej nic nie osiagneli, nie mieli nigdy niczego wspolnego z profesjonalnym sportem wiec nigdy niczego nie nauczyli sie a to ze byla 1 liga to dzieki zawodnikom ktorzy pociagneli tego " samograja" SKK, jezeli ktos uwaza ze dzialacze SKK albo trenerzy byli dobrzy to z checia poczekam az obejma podobna funkcje w conajmniej 1 ligowym klubie. ALE SIE NIE DOCZEKAM BO ONI NIE ZNACZA NIC NA RYNKU KOSZYKARSKIM !!!

 27. do DO KICK dodano 9 lat temu

  tak wprowadził, ale też pozwolił rozstać się lekką ręką z ludzi których wychował koszykarsko. Co z tego że siedział na meczu? co z tego, że wprowadził? Za 10 lat nikt o tym nie będzie pamiętał. A mógł zarówno wprowadzić ten zespół do I ligi(ok może nie tak szybko, ale byłaby na to szansa tym składem który grał w pierwszym sezonie II ligi), jak i stworzyć w Siedlcach coś za co byłby pamiętany znacznie dłużej niż 10lat. Wychowankowie + Wójcicki, Ciszewski i 2-3 innych doświadczonych graczy od których nasi mogliby się uczyć. A tak wszystko zostało zepsute, bajeczne kontrakty dla ludzi z zewnatrz, którzy grali tu tylko dla hajsu i to niestety było widać w tym sezonie. Dobry skład z poprzedniego sezonu się rozpłynął, bo chłopaki wiedzieli, że w Siedlcach niczego się nie nauczą, ale mogę nieźle zarobić. Dlatego po sezonie tutaj szli wyżej, bo przecież co to dla nich są Siedlce?? A jeszcze w III lidze chłopaki grali super, awansowali jakoś do II ligi, step by step…
  Dlatego Pan Araszkiewicz nie może być uznawany za bohatera, a za przegranego. Swoją drogą jestem ciekawa po co przez tyle lat trenował 'swoich' chłopaków? Przecież to było bez sensu… 😐 Pozdrawiam.

 28. BigMod dodano 9 lat temu

  No sorry, ale trener Głuszczak to gość z którym można było o wszystkim zawsze porozmawiać, bardzo porządny człowiek i super trener. On jedyny jest bez winy. Niestety nie miał siły przebicia, musiał się podporządkować i nie miał mało do powiedzenia w ważniejszych sprawach.

 29. hahaa dodano 9 lat temu

  O jakich mowicie wychowankach ?? skad ? tu nie ma nawet jednego perpektywicznego mlodego gracza…ostatnim byl Rafal Wojcicki i prezentowal odpowiedni poziom reszta to bylo tlo do kupowanych graczy co" najwyzej" do 2 ligi i taka jest szczera prawda(Kotwicki ,Bal, Chomka B ,Chomka K,Bosek, itd….) a przypomne ze juz w 2lidze Skk sie posilkowal DEbskim i Ciszewskim zeby ledwo sie utrzymac…w nastepnym do nich dolaczyli Wojcicki,Sulima,Nedzi,Czyz, wtedy wywalczyli awans do 1 ligi..pozniej kupili Misia i Breka do pozostalych i utrzymali sie w palyoutach a nastepni przyszli Kowalczuk ,Basinski,Ratajczak ,Czerwonka,Przybylski i grali jak z nut w poprzednim sezonie …..w kazdym roku byl jakis progres az nastapil obecny…byc moze najgorsze transfery od lat bo z porzedniego skladu ktory zaprezentowal nam super widowiska i wysoki poziom pozostali tylo Basinski Sulima Czerwonka -ale zagral tylko kilka spotkan nie wspominam o Czyzu ktory od 2 lat to raczej za maskotke zespolu robil do tego dodajmy plage kontuzji i chyba to jest przyczyna spadku a nie trenerzy ktorzy od lat sa Ci sami i mam nadzieje ze sie nie zmienia bo znimi jako kibic sie identyfikuje bo sa z naszego miasta i byli zawsze z zespolem na dobre i zle….za to wielki szacunek. Zamiast ciagle narzekac i zwalniac trenerow zawodnikow nawet prezesow to wszyscy powinnismy sie starac zeby to naprawic ….. nasi wychowankowie moga nam zapewnic gre moze na 3 ligowym poziomie i wtedy tez bedziemy ich na forum zwalniac?? nie wtedy bedziemy wspominac jak to bylo kiedys…..Tylko dzieki grupie zapalencow takich jak prezes Oklinski T.Arazkiewicz W Gluszczak mielismy ta 1lige i te emocje….bo wczeniej to nikt w kozykarskiej Polsce nawet nie slyzal zeby w Siedlcach pilka do kosza rzucac..

 30. hahahahahahahahahahahaaaaaaaaaa dodano 9 lat temu

  no nie powiedziałbym że araszkiewicz był na dobre i na złe… jego "odejscie" mowi samo za siebie… jak jestes jego kolegą to wszystko tłumaczy,ze go bronisz ale spojrz obiektywnie człowieku.

 31. do do DO KICK dodano 9 lat temu

  """ Dobry skład z poprzedniego sezonu się rozpłynął, bo chłopaki wiedzieli, że w Siedlcach niczego się nie nauczą, ale mogę nieźle zarobić. Dlatego po sezonie tutaj szli wyżej, bo przecież co to dla nich są Siedlce?? """""
  Pawel Kowalczuk wybral 2 lige wilki morskie szczecin
  Lukasz Ratajczak Spojnia Stargard 1 liga
  Czerwonka ,Przybylski -zostali w Siedlcach ale kontuzje ich wykluczyly
  Marcin Nedzi 2 liga Legia Warszawa
  Holnicki 2 a Legia Warszawa
  Rafal Wojcicki -zakonczyl kariere
  Chyba nie jestes w temacie a nawet nie chcialo Ci sie sprawdzic kto gdzie gra!
  A czego niby mieli sie jeszcze uczyc???? przeciez to nie byli juniorzy kadeci tylko dorosli ludzie!!!

 32. KICK dodano 9 lat temu

  GDZIE JEST TERAZ SKK A GDZIE SĄ POZOSTAŁE ZESPOŁY? pozdrawiam:)

 33. KICK dodano 9 lat temu

  aha, no jak to czego się mieli uczyć?!! co to za pytanie? Czego się oczekuje od trenera? żeby czegoś nauczył, zagrania, taktyki, poruszania…tego się uczysz całą kariere januszu.

 34. do hahaa dodano 9 lat temu

  wyjmij chleb z klawiatury, bo Ci się 'b' nie wklepuje. Każdy zdrowo myślący człowiek stwierdzi, że osoby chwalące zarząd i trenera Araszkiewicza są zupełnie oderwane od rzeczywistości. Brak profesjonalizmu. Koledzy tych Panów – wyczyśćcie klawiature i na zdrowie!

 35. do hahaa do dodano 9 lat temu

  przeciez tu pisza sami koledzy kolegow znajomi "zyczliwi" ,Siatkarze ,zarzad Mkk
  pilkarze itd ale najlepsze jest to ze pisza do siebie:) bo malo kto to czyta i sie przejmuje komentarzami odwaznych przed klawiaturka:)
  Wszyscy sie ciesza bo przeciez tak trzeba i tak jest fajnie

 36. do hahaa do dodano 9 lat temu

  jak tu piszesz to znaczy że się przejąłeś 😉

 37. SKK dodano 9 lat temu

  GRATULACJE!!! :):):)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?