SPIN

Czy w siedleckim ratuszu zaczynają się zwolnienia?

Aneta Borkowska wtorek, 16 kwietnia 2013, 10:42 Aktualnie, Wydarzenia

W ostatnich dniach dotarły do nas informacje o większych zwolnienia w urzędzie miasta. Z nieoficjalnych źródeł miałoby to być około 30 osób. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego.

Czy 30 to nie wiem, ale tak jak staramy się aby zejść o około 20% kosztów wszędzie to też i urząd miasta musi to zrobić, bo dlaczego miałby być faworyzowany. Myślę, że część osób, która ma już uprawnienia emerytalne zechce odejść sama, ale rozpatrujemy taką możliwość. Życie cały czas się toczy, ktoś przychodzi, ktoś odchodzi, ogłaszamy konkursy na stanowiska które są potrzebne. Nie ma atmosfery, że w urzędzie się zwalnia, staramy się w sposób racjonalny i polubowny zmniejszyć zatrudnienia. Część osób będzie przesunięta do działu, który będzie zajmował się odpadami w mieście, część już tam pracuje.

ab

15 komentarzy

 1. ledo dodano 8 lat temu

  Odpady pójdą do odpadów.

 2. echo dodano 8 lat temu

  Skoro ma być 20% pracowników zwolnionych to powinna ta zasada dotyczyć
  również prezydentów,których mamy w nadmiarze.20% x 3 osoby = 0,6 osoby
  czyli w zaokrągleniu 1 etat.Praca Urzędu Miasta raczej na tym nie ucierpi.

 3. Zbieg wymijający dodano 8 lat temu

  Odejdzie 20 osób, a nowych przyjdzie 50.
  Ale mieszkańcy wiedzą, że w UM się "tnie".

 4. Znajomy dodano 8 lat temu

  Jak zwykle nikt nie odejdzie a wielka szkoda bo jest ich nadmiar w urzędzie. Wiele osób swoją niby praca już dawno zasłużyła sobie na zwolnienie ale nic z tego bo kark im sie gnie do podłogi. A tego oczekuje Pr.K.

 5. wujek dodano 8 lat temu

  Jedynym dla nich ratunkiem będzie zapisanie się " Prawych i Sprawiedliwych" inaczej. Funkcjonowanie w sitwie daje poczucie bezpieczeństwa.

 6. echhh dodano 8 lat temu

  Kudelski powinien dać dobry przykład, zacznij od siebie Wojtek!!!

 7. y. dodano 8 lat temu

  A jeśli nawet kogoś utną to pewnie tych na samym dole…

 8. brzydze sie kudelskim i TS. dodano 8 lat temu

  A moze prezydencik smieszny da ultimatum pt: "albo zapisujecie sie do pis albo wypad z mojego urzedu."?

 9. obserwator II. dodano 8 lat temu

  Może na taki grajdoł jak Siedlce wystarczy jeden Prezydent a zastępcami można mianować Kierowników biur czy jak się ich tam nazywa.Oszczędność na etatach,finansowa a robota musi być zrobiona bo jak wiadomo kierownik ma ludzi do roboty a nie przyglądania się na kierownika.

 10. otucha dodano 8 lat temu

  Nie martwcie się. Zawsze jak zwalniają, to znaczy, że będą zatrudniać.

 11. Chris dodano 8 lat temu

  Kurczę, nie rozumiem. Miesiąc temu były premie, dziś zwolnienia. Gdyby z tych premii można było wypłacić choćby miesiąc, choćby dwa dla zwalnianych ludzi, to i tak byłoby warto….

  Inna sprawa: ludzi w siedlcach nie przybyło, nie ubyło, rewolucji żadnej nie było, nagle okazuje się, że można zwolnić ileś tam osób. Co w takim razie te osoby robiły do tej pory, skoro urząd może obyć się bez ich pracy?

 12. z sensem dodano 8 lat temu

  Chris! Jak urząd miał pieniądze na budowy, remonty i inne cuda to byly osoby potrzebne ktore to wszystko zrobia. Teraz nie ma na nic to i ludzi nie potrzeba…

 13. tak naprawdę.... dodano 8 lat temu

  To nie urząd przerabiał sam brukselskie pieniądze. Mam natomiast nieodparte wrażenie, iż odpowiedzialny za kadrę Urzędu p. MARCHEL zupełnie sobie od samego początku nie radzi. Patrząc na poprzednich sekretarzy, mógłby im wiązać s……ła.

 14. Do Prezydenta dodano 8 lat temu

  Cytat ze strony Urzędu Miasta "W Urzędzie Miasta Siedlce w dniu 14.02.2013 r. stan zatrudnienia wynosi 229 osób na stanowiskach urzędniczych, w tym 43 osoby na kierowniczych stanowiskach urzędniczych". Na jednego kierownika przypada 5,33 pracowników. Panie Prezydencie niech Pan nie zwalnia 20% biednych ludzi z najniższym wynagrodzeniem tylko 10% wysoko opłacanych kierowników. Zapewniam że obsługa mieszkańców się nie pogorszy. Pozdrawiam.

 15. Chris dodano 8 lat temu

  @z sensem
  teza o spadku zatrudnienia związanego z inwestycyjnym regresem w sumie trzyma się kupy, ale z wypowiedzi prezydenta wynika, że tnie, bo założyli sobie, że oszczędzą tyle a tyle. Dziwne to. Az prosi sie zacytować słowa wypowiedziane przy okazji rozdawania premii: "węża w kieszeni nie mam"…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?