SPIN

Najwspanialsza Karolina Szaniawska

Aneta Borkowska czwartek, 18 kwietnia 2013, 20:05 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się 19 edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs ma za zadanie wypromować młodych, którzy działają na rzecz swojego otoczenia. Uczniowie zgłaszani byli przez szkoły, a laureatów wyłania powołana do tego komisja (Zygmunt Szalach, ks. Krzysztof Baryga, Barbara Radman, Paweł Golec, Jakub Jodełka). Najlepszą uczennicą została Karolina Szaniawska, która będzie reprezentowała Siedlce na etapie ogólnopolskim konkursu.

Laureaci XIX edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Miasta Siedlce:

– Magdalena Borkowska – Publiczne Gimnazjum nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego,
– Natalia Gasiuk – PG nr 6 im. ks. Stanisława Brzóski,
– Natalia Księżopolska – IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego,
– Julia Jaroszczyk – PG nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej,
– Patrycja Lipińska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica,
– Dorota Olewińska – I Katolickie LO im. Św. Rodziny,
– Jolanta Skibiska – ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica,
– Karolina Szaniawska – PG nr 2 im. Gabriela Narutowicza,

Wyróżnienia:
– Tatiana Kończyk – PG nr 2 im. Gabriela Narutowicza,
– Monika Posiadała – PG nr 2 im. Gabriela Narutowicza,
– Karolina Chomka – PG nr 2 im. Gabriela Narutowicza,
– Paulina Mendza – PG nr 2 im. Gabriela Narutowicza,
– Przemysław Rosłan – IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego,
– Maciej Żaczek – IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego,
– Damian Ratuski – ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica,
– Małgorzata Chromińska – ZSP nr 3 im. Stanisława Staszica,

Magdalena Aleksandra Borkowska – aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły reprezentując ją w konkursach muzycznych i sportowych. Chętnie angażuje się we wszystkie akcje Samorządu Uczniowskiego, akcje charytatywne, kulturalno-rozrywkowe oraz udzielając bezinteresownej pomocy koleżeńskiej. Magda aktywnie udziela się w pracach ZHP. Była wolontariuszką podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Harcerskiej Akcji Betlejemskiego Światełka Pokoju. Zaangażowanie, działalność społeczna oraz życzliwość Magdy mogą być przykładem dla rówieśników.

Natalia Gasiuk – jest uczennicą sympatyczną, wrażliwą na potrzeby drugiego człowieka. Wyróżnia ją otwartość, kreatywność  i życzliwość.  W sposób odpowiedzialny wywiązuje się z powierzonych jej zadań konsekwentnie dąży do celu. Dzięki swojej postawie i zaangażowaniu ma pozytywny wpływ na rówieśników. Natalia działając w szkolnym kole wolontariatu z wielkim poświęceniem podejmuje działania wolontarystyczne na rzecz szkoły, środowiska lokalnego, a także skalę ogólnopolską.  Przykładem akcji w których brała Natalia udział są: zbiórka żywności we współpracy z Bankiem Żywności, sprzedaż kart świątecznych na rzez Wioski Dziecięcej SOS, zbiórka produktów żywnościowych oraz chemicznych dla dzieci z Białorusi i Ukrainy we współpracy ze Wspólnota Polską oraz akcje na rzecz uczniów, których rodziny znajdują się  w trudnej sytuacji materialnej.

 

Karolina Szaniawska

Karolina Szaniawska

Julia Jaroszczyk – odznacza się wysoką kulturą osobistą, zaangażowaniem w pracę na rzecz innych i zdolnościami artystycznymi. Jest wzorową uczennica, która poważnie traktuje obowiązki szkolne. Do Jej szczególnych osiągnięć należy zaliczyć pracę w Młodzieżowym Wolontariacie działającym przy gimnazjum. Od dwóch lat z wielkim zaangażowaniem włącza się w pracę na rzecz misji na Madagaskarze. Nadzoruje zbiórkę makulatury i puszek po napojach, z których dochód przeznaczony jest na trójkę adoptowanych przez gimnazjum dzieci.  Dzięki zebranym pieniądzom mogą się one uczyć, dostały przybory szkolne oraz zostały one zaszczepione. Julia prowadziła też zbiórkę słodyczy i artykułów spożywczych dla polskich dzieci z Białorusi i Ukrainy.

Natalia Karolina Księżopolska – wyróżnia się wzorowa postawą angażując się w życie klasy. Uczestniczy w wielu formach pomocy na rzecz innych osób. Należy do drużyny harcerskiej i w ramach tej przynależności działa w Harcerskim Klubie Ratowniczym „Siedlce”.  Natalia była organizatorka akcji „Ołówek” na rzecz najuboższych dzieci z wioski  Laare w Kenii. Aktywnie uczestniczyła w takich przedsięwzięciach jak Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej, „Góra grosza”, zbiórka żywności we współpracy z Bankiem Żywności w Siedlcach oraz Betlejemskie Światełko Pokoju.

Patrycja Ewa Lipińska – jest członkinią szkolnego koła Caritas i PCK. Reprezentuje, wyróżniając się na tle społeczności szkolnej, działania prospołeczne. Jako działacz PCK podejmuje działania na rzecz innych. Brała udział w akcjach „Podziel się posiłkiem”, „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” oraz „Świąteczna zbiórka Żywności” . Współpracowała przy zbiorze darów dla Wspólnoty Polskiej oraz przy finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Patrycja, pomimo młodego wieku, należy do osób, które wiedza co to jest odpowiedzialność.

Dorota Olewińska – jest uczennicą bardzo skromną, odpowiedzialna, pogodna i zawsze uśmiechniętą. Bardzo chętnie angażuje się w pomoc drugiej osobie. Jej poglądy są bardzo dojrzałe. Pomaga koleżankom i kolegom w wyrównywaniu wiedzy z przedmiotów szkolnych. Poświęca im czas na przerwach oraz poza lekcjami. Efektem jej działań są lepsze wyniki w nauce oraz większa motywacja do pracy u osób, którym pomaga. Dorota społecznie pomaga przy prowadzeniu strony internetowej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych.

Jolanta Skibska – jest aktywnym wolontariuszem Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. Bierze udział w realizowanym projekcie „Po domach”. Ochotniczo, systematycznie i bez wynagrodzenia pomaga 82-letniej kobiecie w pracach związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego oraz towarzyszy podczas wizyt u lekarza. Jolanta systematycznie pełni dyżury w środowiskowej świetlicy  Caritas działającej przy Parafii pw. Św. Stanisława w Siedlcach pomagając dzieciom pochodzącymi z rodzin dysfunkcyjnych w odrabianiu prac domowych i organizując czas wolny.

Karolina Szaniawska – jest uczennicą otwartą, wrażliwą, chętną do pomocy innym. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym klasy oraz szkoły. Jest inicjatorka pomocy dla osób bezdomnych. To dzięki jej ogromnemu zapałowi i umiejętności wpływania na innych został zorganizowany kiermasz kartek świątecznych z okazji Bożego Narodzenia, z dochodu którego Karolina wraz z kolegami przygotowała paczki świąteczne dla osób bezdomnych. Wielokrotnie uczestniczyła w akcjach zbiórek pieniędzy  dla dzieci potrzebujących pod patronatem Fundacji „Dziewczynka z zapałkami z Łodzi”. Ceniona jest za swoją serdeczność, pozytywny stosunek do swoich rówieśników, jak i pracowników szkoły.

5 komentarzy

 1. Anonim dodano 8 lat temu

  gratuluję NATALKA!

 2. Rafi1 dodano 8 lat temu

  Proszę poprawić:

  Jolanta Skibiska – ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica
  Damian Ratuski – ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica

 3. Aneta Borkowska dodano 8 lat temu

  Dziękujemy, już poprawione

 4. Student dodano 8 lat temu

  Szkoda zdolnych, ponieważ takie jury na czele z Szalachem to weterani a teraz trzeba ludzi kreatywnych, młodych i to oni powinni wybierać a tu zakrawa mi na smrodek lekko powiedziawszy. Gratulacje laureatom, z całym szacunkiem dla ich wiedzy.

 5. Zosia dodano 8 lat temu

  Brawa dla Julki z siedleckiej Jedynki

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?