Pogoń pokonuje wicelidera tabeli

Beata Głozak sobota, 20 kwietnia 2013, 23:40 Sport, Wydarzenia
W drugiej połowie Pogoń miała stuprocentową szansę. Fot. AB

Po dwóch ostatnich remisach piłkarze siedleckiej Pogoni w końcu wynieśli z meczu 3 punkty. Dzisiaj podopieczni trenera Piotra Szczechowicza pokonali na własnej murawie Puszczę Niepołomice 2:1. Mimo że spotkanie mogło podobać się kibicom to ci dzisiaj nie dopisali. Na stadionie miejskim przy ul. Jana Pawła II było ich zaledwie ok. 700.

Zajmująca drugie miejsce w tabeli Puszcza Niepołomice przyjechała do Siedlec pewna zwycięstwa i zapewne to przyczyniło się do tego, że wyjechała jako przegrana. Dzisiejsze spotkanie miało emocje i dużo żółtych kartek. Pierwsza powędrowała już w 4 minucie do Łukasza Nowaka, zawodnika gości. 16 minut później żółty kartonik zobaczyli dwaj kolejni gracze: Damian Szymonik (Puszcza) i Przemysław Rodak (Siedlce) a w 29 minucie kolejny z biało-niebieskich Robert Kwiatkowski. Wynik meczu rozstrzygnęło ostatnie 10 minut pierwszej połowy. Po faulu siedleckiego bramkarza na zawodniku Puszczy sędzia podyktował rzut karny, który bezbłędnie wykorzystał Sebastian Janik i tym sposobem wicelider tabeli zdobył prowadzenie w spotkaniu. Bramka zmotywowała Siedlce do walki. W 42. minucie meczu wyrównującego gola po podaniu Mateusza Urbańskiego zdobył Mariusz Dzienis a potem na wynik 2:1 podwyższył Chinonso Agu.

Druga połowa spotkania przebiegała w większości pod bramką siedlczan, ale na szczęście żadna z wyprowadzanych przez Puszczę akcji nie zakończyła się dla nich dobrze. Stuprocentową szansę w ekipie z Siedlec miał za to w doliczonym czasie gry Paschal Ekwueme, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Wcześniej bramkę Puszczy zaatakował też Marcin Stromecki, ale piłka trafiła w słupek.