SPIN

Bożena Piechowicz nowym rektorem Collegium Mazovia

Aneta Borkowska poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 18:02 Siedlce, Wydarzenia

W dniu 27 kwietnia do pełnienia funkcji rektora Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej została powołana dr Bożena Piechowicz. Dzień wcześniej senat Uczelni zaopiniował pozytywnie tę kandydaturę. Dr Bożena Piechowicz pełniła funkcję prorektora drugą kadencję, od 2007 roku. W ostatnim roku, ze względu na długotrwałą chorobę śp. JM Rektora dr inż. Leszka Gadomskiego, zastępowała Rektora na podstawie pełnomocnictwa ogólnego.

Nowo powołana Rektor to osoba posiadająca wybitne zdolności menadżerskie, szeroką wiedzę z zakresu rachunkowości zarządczej i ekonomii oraz doświadczenie praktyczne zdobyte w pracy w przedsiębiorstwach. Dr Bożena Piechowicz z uwagi na długoletnie doświadczenie akademickie doskonale orientuje się w problematyce dotyczącej szkolnictwa wyższego.
Znaczące jest także to, że dr Bożena Piechowicz jest mieszkanką Siedlec i wywodzi się z sieleckiego środowiska akademickiego. W 1990 roku podjęła pracę na stanowisku asystenta w ówczesnej WSRP i tam prowadząc pracę naukową uzyskała na Uniwersytecie w Białymstoku tytuł doktora nauk ekonomicznych (1998).
Dr Bożena Piechowicz pełniła już wcześniej kierownicze funkcje na uczelni. W latach 2000-2001 była pełnomocnikiem retora do spraw dydaktycznych, w latach 2001-2002 prodziekanem Wydziału Ekonomii i Zarządzania a w latach 2005-2005 pełniła funkcję prorektora – wtedy jeszcze Wyższej Szkoły Finansów z Zarządzania w Siedlcach.

źródło: Collegium Mazovia

4 komentarze

 1. olo 345 dodano 8 lat temu

  Najważniejsze to przetrwać. Na pewno obecny niż demograficzny i brak chęci do studiowania na uczelniach malo renomowanych sprawi że studentów będzie coraz mniej. To będzie główne wyzwanie. Można by zrobić filię jakiejś uczelni technicznej np.Politechniki Lubelskiej czy Białostockiej, wtedy chętnych do studiowania było by sporo.

 2. brzydze sie kudelskim i TS. dodano 8 lat temu

  Jaka uczelnia taki rektor. Koniec i kropka.

 3. Jagoda dodano 8 lat temu

  To prawda w Siedlcach nie ma dużego wyboru studiów technicznych,a to co jest w Mazovi to kropla potrzeb. Doskonały pomysł, by otworzyć filię Politechniki dodam jeszcze Radomskiej, ma dobre kierunki techniczne np. – kolejowy – a Siedlce mają Technikum Kolejowe. I pomysł jest….. Tylko czy Mazovia podejmie rękawicę…?!!!!!

 4. Była studentka dodano 8 lat temu

  Dr Piechowicz to bardzo fajny wykładowca, bardzo ciekawie prowadziła zajęcia z rachunkowości, była również moją promotorką. Ciepła, sympatyczna osoba, wymagająca ale życzliwa studentom. Bardzo mile wspominam 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?