SPIN

Katarzyna Piekart – siedlczanka z werwą. Głosuj

Beata Głozak czwartek, 2 maja 2013, 23:40 Sport

Katarzyna Piekart, siedlczanka, zdobywczyni złotego medalu na Paraolimpiadzie w Londynie toczy kolejny bój. Tym razem jest to walka o tytuł „Polaka z werwą”. Inicjatorem plebiscytu jest PKN Orlen.  

Plebiscyt „Polacy z werwą” ma wyróżnić młodych Polaków z pasją i osiągnięciami, ale bez popularności. Konkurs odbywa się w siedmiu kategoriach: Nauka, Medycyna, Ochrona Środowiska, Innowacje w biznesie, Kultura i Sztuka, Design i Sport. W każdej jest 3 kandydatów. Piekart razem z Radosławem Kawęckim i Jerzym Janowiczem walczy w ostatniej.

„Urocza. Piękna. Fantastyczna. Nogi do nieba. Byłaby Królową każdego wybiegu, każdego pokazu mody – od Los Angeles, przez Paryż po Tokio. Jest królową sportu. Wrażliwa, cicha, skromna. Ale “werwy” w Niej tyle, ile wody w Niagarze” – powiedział o siedlczance Tomasz Zimoch, jeden z jurorów. Głosowanie ruszyło wczoraj i potrwa do 20 września. Szczegóły i zasady dostępne są na stronie www.polacyzwerwa.pl.

Każda kategoria ma inny skład sędziowski. Przewodniczącymi zespołów jurorskich zostali: Jacek Bożek, prof. Zbigniew Gaciong, prof. Magdalena Fikus, Tomasz Majewski, Leszek Możdżer, Tomasz Sielicki oraz Tomasz Sadurski. W sumie w skład jury weszło 41 osób. To one w pierwszym etapie Plebiscytu wybrały kandydatów w każdej kategorii. Wyboru nominowanych w drugim etapie dokonamy my. W głosowaniu internetowym możemy wskazać po dwie osoby w każdej kategorii. Spośród dwóch nominowanych z najwyższą liczbą głosów, Jury wyłoni zwycięzców.

Nagrodą główną jest grant w wysokości 50 tys. zł., który może być przeznaczony tylko na rozwój działalności zawodowej, artystycznej i sportowej. Taki grant otrzyma każdy ze zwycięzców w swoich kategoriach. Laureaci otrzymają też statuetkę autorstwa Pawła Althamera. Nagrodą dodatkową jest szeroka kampania informacyjna o dokonaniach kandydatów i laureatów Plebiscytu.

Katarzyna Piekart (1986): zawodniczka Startu Gorzów Wielkopolski i reprezentantką Polski w lekkiej atletyce. Pochodzi z Siedlec, gdzie sport uprawiała od czwartej klasy szkoły podstawowej. Z powodu niedowładu lewej ręki przestała (niechętnie) rywalizować z pełnosprawnymi i zaczęła odnosić sukcesy w sprintach oraz  w rzucie oszczepem. Po urodzeniu w 2009 roku córki Weroniki właśnie rzucaniu oszczepem zaczęła poświęcać najwięcej uwagi. 1 września 2012 roku, nie będąc faworytką konkursu, zdobyła pierwszy na Paraolimpiadzie w Londynie złoty medal olimpijski dla reprezentacji Polski, ustanawiając jednocześnie nowy rekord świata w rzucie oszczepem (41,15 metrów).

źródło: www.polacyzwerwa.pl/ opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?