SPIN

OCZAMI KOBIET: W środę „Za wzgórzami”

Aneta Borkowska piątek, 3 maja 2013, 13:13 Kultura

Inspiracją dla scenariusza „Za wzgórzami” była historia tragicznego w skutkach egzorcyzmu, przeprowadzonego w mołdawskim monastyrze. Jego ofiarą padła młoda kobieta, a prowadzącym rytuał  był nawrócony pracownik elektrowni, który wstąpił w szeregi Kościoła po tym, jak rzekomo objawił mu się anioł. (Michał Walkiewicz/filmweb)

W najbliższą środę (8 maja) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Za wzgórzami”.

Voichita (Cosmina Stratan)jest mniszką w żeńskim klasztorze usytuowanym na wzgórzach małego miasteczka. Czas miła jej na codziennych obowiązkach i modlitwie. Pewnego dnia do tej sielankowej krainy przybywa Alina (Cristina Flutur), przyjaciółka z sierocińca. Jej pojawienie się powoduje spore zamieszanie w życiu codziennym tej społeczności. Alina próbuje namówić Voichitę do powrotu do życia świeckiego i wyjazdu do Niemiec. Targana wątpliwościami mniszka zwraca się do Boga o radę. Próby namówienia Voichity do wyjazdu powodują u Aliny wystąpienie objawów epilepsji, która omylnie zostaje wzięta przez księdza za stan opętania. Księdzu (Valeriu Andriuta) nie pozostaje więc nic innego jak spróbować zaradzić temu zdarzeniu w sposób tradycyjny dla Chrześcijaństwa.

Za wzgórzami (Beyond the hills)
reżyseria: Cristian Mungiu,
scenariusz: Cristian Mungiu,
aktorzy: Cosmina Stratan, Cristina Flutur, Valeriu Andriuţă,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Belgia, Francja, Rumunia,
rok produkcji: 2012,
czas trwania: 155 minut
dodatkowe informacje: Filmweb, IMDb, RottenTomatoes, oficjalna strona, zwiastun

źródło: NoveKoni Siedlce, filmweb / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?