SPIN

Spektakl WE ARE WSTĘP WOLNY

Aneta Borkowska środa, 8 maja 2013, 08:23 Kultura, Wydarzenia

W piątek (17 maja) o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl WE ARE w wykonaniu Teatru Tańca Caro Dance.

Choreografem i reżyserem spektaklu jest Jakub Mędrzycki – młody artysta, student Akademii Artystycznej Codarts w Rotterdamie na kierunku taniec współczesny. Kuba od początku swojej kariery związany jest z Teatrem Tańca Caro Dance działającym przy Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Spektakl składa się z trzech części. Jego celem jest poruszenie tematów ponadczasowych, z którymi utożsamiać się może każdy człowiek.

Pierwsza część „Modern Freedom” tańczona jest przez wchodzące w dorosły świat tancerki, które mają jeszcze nienaruszoną wrażliwość i nie są świadome przeszkód, jakie czekają je w przyszłości. Choreografia dotyczy wolności na różnych płaszczyznach – wolności myśli, słowa, czynu. „Differences” to tytuł drugiej części spektaklu, dotyczącej różnic międzyludzkich. Temat poruszony w choreografii zwraca uwagę, że fakt bycia człowiekiem przyćmiewa wszelkie odmienności.
Finałowa część spektaklu nosi tytuł „A Single Girl, World of Imagination”. Opowiada ona o dwóch równoległych światach – świecie materialnym i świecie wyobraźni, który człowiek nosi w sobie jako jego prywatną wyspę, na którą może podróżować w każdej chwili.

Przekaz zawarty w choreografiach dotyczy nas jako społeczeństwa, jak również każdego z osobna, stąd tytuł WE ARE. Film promujący spektakl

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?