SPIN

Aleksander Jonek odwołany z Polimexu-Mostostalu

Beata Głozak sobota, 11 maja 2013, 23:03 Siedlce

Aleksander Jonek, wieloletni wiceprezes Polimexu – Mostostalu nie jest już w zarządzie firmy. Wczoraj odwołała go Rada Nadzorcza. Na stanowisko wiceprezesa i członka zarządu spółki powołano Arkadiusza Kropidłowskiego. (źródło: money.pl)

Aleksander Jonek jest absolwentem krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. W 1992r. ukończył Austriacko-Polską Szkołę Kadry Menedżerskiej WIFI-DOSKO. Od 1976 roku był zatrudniony w spółce Mostostal Siedlce S.A. W latach 1980 – 2004 był dyrektorem naczelnym i prezesem zarządu Mostostalu Siedlce S.A. Stanowisko wiceprezesa spółki Polimex-Mostostal pełnił od 2004 roku.

Przypomnijmy, że to dalszy ciąg zmian w zarządzie spółki. 23 kwietnia Rada Nadzorcza na stanowisko prezesa Polimexu powołała Gregora Sobischa a 24 kwietnia na stanowisko wiceprezesa Joannę Makowiecką. Oboje obejmą obowiązki z dniem 3 czerwca. Do 2 czerwca p.o będzie Dariusz Krawczyk.

 

12 komentarzy

 1. siedlczanka dodano 9 lat temu

  Z tego co wiem, to p. Jonek po prostu przeszedł na emeryturę.

 2. ????? dodano 9 lat temu

  Wyraźnie napisane: "ODWOŁANY", więc nie mieszaj wylanej zupy.

 3. Marek dodano 9 lat temu

  Nie, miał pełnić funkcję do najbliższej Rady Nadzorczej, został ZWOLNIONY przed czasem.

 4. y. dodano 9 lat temu

  Odwołany, aby przed emeryturą dostać jeszcze dodatkowo odprawę…

 5. Koncepcja dodano 9 lat temu

  To bardzo źle dla miasta. Ostatni członek zarządu związany z Siedlcami już nie ma nic do powiedzenia w Polimexie.

 6. związany z Siedlcami????? dodano 9 lat temu

  Bzdura. Przybył w latach siedemdziesiątych ….i zapewne teraz opuści Siedlce.

 7. y. do Koncepcja dodano 9 lat temu

  A.Jonek odwołany zostaje z dniem 1 lipca jako członek zarządu, ale w Polimexie zostaje i wpływy będzie miał. Od 1 lipca zostaje pełnomocnikiem do spraw kontaktu ze Związkami Zawodowymi.

 8. er dodano 9 lat temu

  Pytam się dlaczego dopiero teraz?

 9. lukoki dodano 9 lat temu

  Pan Jonek został odwołany ok dwa tygodnie przed zakończeniem pełnienia funkcji wiceprezesa.
  W związku z tym (mimo, że firma jest w trudnej sytuacji finansowej, gdzie liczy się każdy grosz), pan Jonek dostanie od zarzadu firmy za przedwczense zerwanie kontraku kilku milionowe odszkodowanie (odprawe). Nie oznacza to, ze nie bedzie pelnil w firmie innej funkcji.
  Pan Jonek nie jest Siedlczaninem, i zapewne wróci w rodzinne strony z portfelem powiekszonym o te pare miliomow. powodzenia dla pracownikow mostostalu zarzod dba o was

 10. Marek dodano 9 lat temu

  lukoki, nie znasz kompletnie rzeczywistości. Jonek nie otrzyma odprawy, nadal pracuje w Polimexie tylko pod znacznie mniej prestiżowym stanowisku, Gadanie głupot o milionach zostaw plebsowi by miał temat do gadania.

 11. Grześ dodano 9 lat temu

  Majstersztyk prywatyzacji Mostostalu.
  Polimex kupił Mostostal za pieniądze pożyczone od Mostostalu.
  Dziwię się, że ludzie tak szybko zapominają takie przekręty.

 12. Franek dodano 5 lat temu

  Ten Pan brylował na salonach, zbierał pochlebne opinie w prasie, Firma przez wiele lat prosperowała dobrze. Otoczył się jednak ludźmi komuszymi, donosicielami i im wierzył. w rezultacie tych donosów wielki ii i sprawiedliwy menager nie zawahał się zwolnić pracownika po 35 latach pracy(pracownik po ciężkiej chorobie był na zwolnieniu lekarskim pół roku) . Nie stać Go było na odbycie rozmowy ze zwalnianym -wyręczył się podwładnym komuszkiem, Oto Pan Jonek Aleksander.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?