SPIN

Recital z piosenkami Marleny Dietrich

Aneta Borkowska niedziela, 12 maja 2013, 15:10 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 18 maja (sobota) o godz. 18. do Sali Białej na „The Blue Angel Band” – recital z piosenkami Marleny Dietrich.  Podczas recitalu usłyszymy największe szlagiery legendarnej Niemki w klasycznych i jazzujących aranżacjach. Nie zabraknie „Falling in love again”, „Lili Marleen”, „Ich bin die fesche Lola”, „Where have all the flowers gone” ani też zmysłowego „Johnny” w wykonaniu Marleny Uziębło w języku niemieckim , angielskim i polskim.

Marlena Uziębło to wokalistka, absolwentka filologii germańskiej UW. Z mężem Grzegorzem, który akompaniuje jej na fortepianie, wykonuje piosenki z repertuaru Marleny Dietrich. Marlenie podczas koncertu towarzyszy grający na perkusji Wiesław Miadziółko, na gitarze basowej Marek Matwiejczyk i Arek Posiadła na gitarze elektrycznej.

The Blue Angel to muzyczna opowieść o wspaniałej kobiecie. Kobiecie wolnej, wyemancypowanej i silnej. Jej życiu pełnym budujących sukcesów i zwyczajnych ludzkich dramatów. Historia niezwykle silnej i twórczej osobowości, pisana jej własnymi piosenkami. Występ wymownie uzupełnią wizualizacje kultowych już fotografii z Dietrich w roli głównej. Stroje i sceneria wprowadzająca osobliwy klimat uzmysławiają widzom znaczenie Marleny Dietrich dla współczesnej kultury, a także dla wizerunku współczesnej kobiety.

Wśród uczestników koncertu rozlosowane zostaną płyty z piosenkami Marleny Dietrich.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?