SPIN

Promocja książki o Tomku Markiewiczu

Aneta Borkowska czwartek, 16 maja 2013, 08:57 Kultura, Wydarzenia

W czwartek (23 maja) o godz. 19. we Foyer Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się promocja książki Artura Ziontka  pt. „Tomek Markiewicz – Jak zostałem łabędziem”.

„Są z Siedlec i śpiewają o łabędziach. Do wokalisty fanki zwracają się per „łabędź” – tak Kuba Wojewódzki zapowiadał w latach 90-tych na antenie Programu III Polskiego Radia zespół Silver Points. Wspomniany pseudonim nierozerwalnie przylgnął do Tomka Markiewicza w okresie działalności artystycznej.

W świeżo wydanej książce, siedleckiego dziennikarza i wokalistę T. Markiewicza  wspominają ludzie show biznesu: Kuba Wojewódzki, Robert Gawliński (Wilki), Krzysztof Skiba (Big Cyc), Urszula, popularyzator opery – Bogusław Kaczyński,  Anja Orthodox, członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju, muzycy zespołów: Papa Dance, Farben Lehre, Oddział Zamknięty i wielu, wielu innych.

W trakcie wieczoru promującego książkę, bohater będzie lobbował na rzecz powrotu łabędzi do stawu w siedleckim parku. Każdy będzie mógł podpisać petycje w tej sprawie, którą Markiewicz przekaże Prezydentowi Siedlec. Uczestnicy imprezy proszeni są o zabranie ze sobą pocztówek z łabędziami tudzież pianek do golenia, które w latach 90-tych stanowiły ważny atrybut wokalnych występów Markiewicza.  Mile widziane są również  transparenty i wznoszenie okrzyków: „Co jutro będzie? Łabędzie”, „Oddajcie łabędzie”, „łabędzie powinny być wszędzie”. W trakcie wieczoru Tomek wykona specjalną piosenkę . Będzie to zapowiedź jego nowych projektów: recitalu pt.  „Śpiewać muszę, inaczej się uduszę” oraz longplaya pt. „Podwójnie platynowa płyta”.

TOMASZ MARKIEWICZ – wokalista, konferansjer, juror przeglądów wokalnych, w latach 90-tych menadżer czołowych polskich grup rockowych. Dziennikarz  akredytowany na największych festiwalach muzycznych w Polsce (Sopot, Opole, Jarocin). Ostatnio dał się także poznać jako autor dwóch książek „Gwiazdozbiór” i „Siedlce oczami gwiazd”. Z pierwszą z nich odwiedził w ramach trasy promocyjnej 30 miejscowości w całej Polsce. Z zamiłowania podróżnik (niedawno wrócił z Brazylii i Argentyny, teraz planuje podróż życia dookoła świata). Upór i pasja doprowadziły go też śladami gwiazd na Festiwal Filmowy w Cannes.  Jako konferansjer zapowiadał największe gwiazdy polskiej estrady. Jego piosenki („Wspomnienie zeszłego lata” „Paryż” i „Nowe szaty Cesarza”) gościły na ogólnopolskich listach przebojów.

Zwiastun utworu Co za łabędź we mnie drzemie”

źródło: CKiS (reklama)

Komentarze (1)

  1. nie ma takiej instytucji!!!! dodano 8 lat temu

    W Siedlcach nie ma instytucji pn. "Scena Teatralna Miasta Siedlce". Nie piszcie zatem bzdur. Chyba podanie poprawnej nazwy instytucji nie jest zbyt trudnym przedsięwzięciem.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?