SPIN

Ćwicz i pozbądź się „fałdek” na lato

Aneta Borkowska piątek, 17 maja 2013, 13:52 Aktualnie, Wydarzenia

Każdy chyba z radością zrzucił grube swetry oraz zimowe kurtki. Na zewnątrz coraz upalniej, a my zakładamy na siebie coraz mniej. Niestety wtedy też najbardziej widać niedoskonałości naszych figur. Dlatego dzisiaj na tapecie tzw. „fałdki”, które prawie każdej kobiecie spędzają sen z powiek. Nasz ekspert powie skąd się biorą i co najważniejsze jak się ich pozbyć i bez kompleksów wskoczyć w bikini.

„Fałdki” to nic innego jak odłożone masy tłuszczowe wynikające ze złej diety i braku ćwiczeń. Żeby z tym się uporać musimy przede wszystkim wiedzieć na czym polega różnica między odchudzaniem, a odtłuszczaniem. Diety oparte na głodówce sprzyjają tylko odchudzaniu w wyniku czego organizm pozbywa się wody, ale i cennej tkanki mięśniowej. Dlatego dobór odpowiedniej diety obfitej w białka, dobre tłuszcze i węglowodany da nam pewność, że spalimy tłuszcz, a nie pozbędziemy się mięśni.

Ćwiczenia:
Najlepiej zacząć od treningu cardio 3x w tygodniu. Do tego celu najlepiej wykorzystać: bieżnie, rowery, stepery, eliptery, wioślarze. Najefektywniejszy trening aerobowy powinien trwać 40-60min, gdyż wtedy jest najwyższy współczynnik spalania tłuszczu. Powyżej 60 minut zaczynamy spalać mięśnie. Wyjątkiem jest trening na czczo, gdyż węglowodany zostały już spalone podczas snu więc trening może trwać krócej.  Po takim treningu dobrze jest zrobić kilka serii ćwiczeń na mięśnie brzucha oraz skorzystać z platformy wibracyjnej. Nie należy zapominać także o ćwiczeniach rozciągających.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha:
– skłony tułowia na maszynie, angażujące głównie mięsień prosty brzucha, a zwłaszcza jego górną część,
– skrętoskłony na ławce skośnej gdzie angażujemy mięśnie pasa rotacyjnego i mięśnie skośne brzucha,
– unoszenie nóg na poręczach, tu pracują głównie dolne mięśnie brzucha.

Nasz ekspert:

Radosław Boguszewski – instruktor kulturystyki, narciarstwa i samoobrony. Właściciel Klubu Atletic w Siedlcach www.atletic-siedlce.pl
FITNESS CLUB ATLETIC
ul. Mieszka I 24
tel. recepcja:(25) 632 17 17
pon.-pt.: 8-22.
sobota: 9-17.
niedziela: 10-14.
email recepcja: atletic@neostrada.pl

2 komentarze

  1. wiecha dodano 8 lat temu

    Mądry artykuł zaczynam ćwiczyć

  2. Olga dodano 8 lat temu

    A są jakieś treningi dla początkujących? Razem z koleżanką zaczęłyśmy ćwiczyć (mojazielonakawa.edu. pl), idzie nam powoli, ale jesteśmy zdeterminowane. Razem raźniej 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?