SPIN

”Nasz dom” – wystawa

Aneta Borkowska sobota, 18 maja 2013, 12:02 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 23 maja (czwartek) o godz. 18. do Galerii Fotografii FOKUS na wernisaż wystawy Adama Krasuskiego – „Nasz dom”. Autor jest stypendystą Prezydenta Miasta Siedlce. Wystawa czynna będzie do 21 czerwca.

Adam Krasuski w ciągu ostatnich dwóch lat wykonał kilkaset fotograficznych portretów mieszkańców „Domu nad Stawami” w Siedlcach. Wiele miesięcy trwało zdobywanie ich zaufania i sympatii. Nie wszyscy od razu zgadzali się pozować i dzielić swoją prywatnością.

Autor wybrał bardzo prosty sposób przedstawienia interesującego go tematu. Na wybranych do wystawy zdjęciach widzimy wnętrza pokoi, a w nich siedzących mieszkańców. Kobiety i mężczyźni patrzą prosto w obiektyw, nawiązując kontakt wzrokowy z fotografem, ale też z nami – widzami. Fotografie osób w ich codziennym otoczeniu czasem mówią o nich więcej niż one same chcą powiedzieć. Ukazują relacje między osobą a jej otoczeniem, są próbą wniknięcia we wnętrze człowieka poprzez to, co znajduje się wokół niego.

Wystawa jest swoistym studium portretu, próbą uchwycenia zewnętrznego oraz wewnętrznego wizerunku fotografowanych osób. Ponadto jest unikalnym zbiorem o charakterze dokumentalnym. To wszystko stanowi o wartości pracy wykonanej przez Adama Krasuskiego. (autor: Andrzej Ruciński)

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?