SPIN

Festiwal Piosenki Harcerskiej

Aneta Borkowska niedziela, 19 maja 2013, 10:23 Kultura, Wydarzenia

W dniach 24-26 maja na siedleckim Amfiteatrze odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej Siedlce 2013.  W tym roku już po raz trzydziesty drugi spotkają się zuchy, harcerze, instruktorzy i sympatycy harcerstwa, aby wspólnie z piosenką na ustach, przy harcerskim ognisku harcować nieustannie przez 3 dni.

Celem festiwalu, oprócz prezentacji dorobku artystycznego, jest popularyzacja piosenki harcerskiej, biwakowej i turystycznej, wymiana doświadczeń pomiędzy różnymi środowiskami harcerskimi oraz przede wszystkim promocja Miasta Siedlce.

25 maja o godz. 15. rozpoczną się eliminacje konkursowe. Każdy wykonawca wykona dwa utwory z akompaniamentem własnym lub z towarzyszeniem zespołu Scout Band. Jury oceni wykonanie w trzech kategoriach: zuchy, harcerze i harcerze starsi. W tym roku do festiwalu zgłosiło się aż 25 podmiotów wykonawczych: drużyny Hufca Podlasie z Siedlec i okolicznych miejscowości oraz z Żyrardowa, Kosowa Lackiego, Siemiątkowa, Łosic i innych. Tego samego dnia o godz. 20. odbędzie się koncert Laureatów.

Wstęp wolny.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?