SPIN

500 zwiedzających w ciągu 4 godzin

Aneta Borkowska poniedziałek, 20 maja 2013, 10:53 Sport, Wydarzenia

Miejski Klub Rugby otworzył w Siedlcach „Nocne Muzeum Rugby”. Mimo że ekspozycję można było oglądać tylko przez cztery godziny obejrzało ją blisko 500 osób.

Przez kilka godzin można było oglądać wystawę „Europejskie Proporce Rugby” gdzie wśród ponad setki eksponatów prezentowany był proporzec z pierwszego meczu reprezentacji Polski rozegranego w 1958 roku oraz wszystkie proporce wywalczone przez kluby WFS i VIS Siedlce.

Zwiedzający mogli skorzystać z osobistego przewodnika, który oprowadzał po wystawie i opowiadał o historii ciekawszych eksponatów, w tej roli występowali działacze klubu. Osobną wystawę miał sprzęt do oporowania i nauki szarży, każdy chętny mógł spróbować uderzenia barkiem w tarcze oporowe, przewrócenia treningowego wałka do szarży lub sprawdzenia ile ważą piłki do gry dla wszystkich kategorii wiekowych. Kilku nastolatków rugby zainteresowało na tyle, że mają pojawić się na najbliższych treningach w klubie.

Przedstawiona została też idea utworzenia w Siedlcach „Muzeum Siedleckiego Sportu” gdzie można by było pokazać bogaty dorobek siedleckich klubów, poprzez ekspozycje trofeów i pamiątek, które obecnie oglądają tylko nieliczni.
Dwadzieścia osób, które poprawnie odpowiedziało na pytanie o rok założenia w Siedlcach drużyny rugby opuściło wystawę z książką „Walka o przetrwanie – Historia siedleckiego rugby 1979-2004”.

źródło: Jacek Wierzbicki, MKR Siedlce

2 komentarze

  1. statystyki dodano 9 lat temu

    statystyki trzeba mieć swoje.
    500 osób mogło odwiedzić tunel, ze względu na przjeżdżające pociągi.

    • kasjer muzeum dodano 9 lat temu

      ja mam swoje – odwiedziło 501

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?