SPIN

„Tajemniczy Pokój” w wykonaniu Teatru Dziecięcego DRAMMA-MIAM

Aneta Borkowska czwartek, 23 maja 2013, 12:31 Aktualnie, Kultura

W niedzielę (2 czerwca) o godz. 16. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się kolejna odsłona autorskiego cyklu CKiS Rodzinna Niedziela w Teatrze. Tym razem specjalnie dla naszych najmłodszych widzów przygotowaliśmy premierę wyjątkowego spektaklu pt. „Tajemniczy Pokój” w wykonaniu adeptów Teatru Dziecięcego DRAMMA-MIA, w reżyserii Urszuli Gotowickiej.

Na scenie, w drugim już przedsięwzięciu scenicznym zrealizowanym z prawdziwie teatralnym rozmachem, zaprezentują się twórcy dziecięcej grupy teatralnej działającej od września 2012 roku przy Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.

„Tajemniczy Pokój” inspirowany jest dwoma tekstami Zofii Wójcik – „Bajka o Smutnym Osiołku” oraz „Czerwone Kapturki”. Reżyserka spektaklu dopisując własny tekst i wplatając dialogi dzieci powstałe na próbach, zbudowała przedstawienie w konwencji teatru w teatrze. Interakcje z widownią, taniec i piosenki dodają mu lekkości i humoru, a rozmaitość form i urokliwa energia małych aktorów stanowią niewątpliwie dodatkowe atuty spektaklu. Twórcami opracowania muzycznego są Tomasz Salach, Robert Protasewicz zaś autorami scenografii Ireneusz Parzyszek i Tomasz Janeczko.

Bilety w cenie 15 zł – dorośli oraz 7 zł – dzieci, do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, ul. Bpa I. Świrskiego 31, tel. 25 644 68 00 w. 37

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?