SPIN

Prezydent obawia się o życie członków komitetu budowy pomnika

Beata Głozak poniedziałek, 27 maja 2013, 21:18 Siedlce

– Boję się, że ktoś zacznie do nich strzelać, bo są dowody na to, że do takich ludzi się strzela – powiedział prezydent Siedlec Wojciech Kudelski poproszony o podanie składu komitetu budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego.

Słowa te usłyszał dzisiaj radny Zbigniew Piwoński, który drugi raz publicznie wystąpił do prezydenta o ujawnienie nazwisk członków Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Prezydenta RP Profesora Lecha Kaczyńskiego. Wcześniejsze próby ich poznania także spełzły na niczym. Wcześniej prezydent Siedlec zasłaniał się obawą przed naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych tym razem nie zgodził się na zabranie głosu przez radcę prawnego urzędu i przedstawienie opinii prawnej w tej kwestii.

Z kolei zdaniem sekretarza miasta Sławomira Marchela działalność komitetów nie leży w kompetencjach prezydenta Siedlec zatem pytanie Piwońskiego to ani zapytanie „ani interpelacja”. Takie słowa zdziwiły radnego, bo jak dowodził problem dotyczy majątku miasta skoro rada wyraziła zgodę na lokalizację pomnika zmarłego tragicznie prezydenta na miejskiej działce. Argumenty radnego nie przekonały prezydenta Siedlec.

Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec:

Wojciech Kudelski o komitecie

– Nie czuję się kompetentny ani upoważniony do tego, aby podawać nazwiska członków komitetu. Pan może to interpretować jak Panu to się tylko podoba – stwierdził Kudelski. Nie chciał także wysłuchać opinii radcy prawnego na ten temat. – Kieruję się dobrem tych ludzi (członków komitetu – od red.), którzy ewentualnie na tej liście są. Bo ja się boję, że naprawdę ktoś zacznie do nich strzelać za to, że na tej liście są – stwierdził. –  Bo są dowody na to, że do takich ludzi się strzela – zakończył.

44 komentarze

 1. normalny dodano 8 lat temu

  O co chodzi prezedentowi??? Po co to nakręcanie spirali strachu ???? Chyba że komitet to tylko polityczne zaplecze bojące się jasnej deklaracji politycznej !! Panie Prezydencie zakończ paranoje !!!

  • KOMITET JUŻ ZNANY :) dodano 8 lat temu

   Wszyscy z PiS
   http://www.youtube.com/watch?v=i1cJpTARDek&feature=youtu.be

 2. Realista dodano 8 lat temu

  Może pana prezydenta powinien zbadać jakiś psychiatra, bo to opisane zachowanie w moim odczuciu nie jest normalnym zachowaniem. Osobiście nie słyszałem o strzelaniu do członków społecznych komitetów czegokolwiek, nawet głupiego, jak w tym przypadku.

 3. Piwoński może pytać o pomnik Stalina, Lenina, Jaruzelskiego... dodano 8 lat temu

  ale o L.Kaczyńskiego?

  a ja zapytam radnego piwońskiego:

  -czy praca z SB nie powinna automatycznie uniemożliwiać bycia radnym?

  -czy to jest etyczne, że były współpracownik SB jest radnym, nawet gdy wadliwe prawo tego nie blokuje?

  • ds dodano 8 lat temu

   Już dawno, tam na górze, powinno zająć się tym problemem. Bez wątpienia potrzebna jest regulacja na gruncie ustawy, która zabraniałaby piastowania funkcji publicznych, w tym stanowiska radnego gminy, osobom, które mają "nieciekawą" przeszłość związaną z ustrojem przed 1989 rokiem. Ta nieciekawa i udokumentowana przeszłość powinna być blokadą dla możliwości wpływania (władza ustawodawcza i wykonawcza) na los zwykłych mieszkańców gminy, powiatu, województwa przez takie właśnie osoby.

   • zmartwiony dodano 8 lat temu

    ds. pewnie gdyby nie tamten ustrój (co nie znaczy że był pod każdym względem cacy) to może dziś ,,,,,, no zastanów się co mógłbyś robić?

  • prosta dodano 8 lat temu

   skoro mówimy o SB to co powiecie o pani dyrektor PUP w Siedlcach (Ewa Pogorzelska obecnie Marchel)
   http://www.fundacjagp.pl/index.php/z-akt-ipn/tw-sb-z-bylego-woj-siedleckiego/492-tw-maria
   Skoro tacy ludzie zajmują stanowiska kierownicze w urzedach, to jak to świadczy o Prezydencie Siedlec

 4. bolek dodano 8 lat temu

  Jaki związek z codziennym życiem mieszkańców ma skład tego komitetu, który (przypominam) zadeklarował się, że spróbuje postawić pomnik za zebrane od osób prywatnych pieniądze? Jak ta wiedza, panie radny, wpływa na zmniejszenie bezrobocia wśród młodych ludzi, a więc de facto powstanie nowych miejsc pracy? Jak ta informacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, poprawę jakości świadczenia usług przez miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne i wodociągowe? Jak w końcu podniesie poziom życia społeczeństwa tu mieszkającego, o który radni powinni dbać i stale go podnosić? Jak, pytam się? Nijak! Proszę przestać uprawiać polityczną hucpę i zająć się sprawami naprawdę ważnymi. Ważnymi nie tylko dla swojego politycznego interesu, ale ważnymi dla mnie, mojego dziecka, wnuka i sąsiada. Do roboty panie radny.

 5. efaster dodano 8 lat temu

  ha, ha czego to zwolennicy pis (a może urzędnicy ratusza) nie zrobią by nie ujawnić komitetu budowy pomnika ?? Skoro wg. Was to szczytna inicjatywa i "prawy" i godny naśladowania człowiek to czego tu się wstydzić ?? A kto będzie strzelał ?? Prezydent zdrowy psychicznie ? Wszyscy zdrowi w domu ?? To że strzelano w biurze poselski PiS przez szaleńca (orzeczono wobec niego przymusowe leczenie w zakładzie psychiatrycznym). Ze niby p. Soboleski (Carlos) czy poseł Trzchórzewski albo jego zastępca Głowacki mieli by być "drugim" ś.p. Markiem Rosiakiem ?? No bez jaj to by dopiero pis miało dobrą prasę, nie dość, ze pomnik stawiają zmarłemu prezydentowi to jeszcze zastrzelono jednego z pomysłodawców budowy pomnika. No Wojtek proszę Cię, urojenia się leczy serio ….

  A co do Lecha Kaczyńskiego to był profesorem ale nadzwyczajnym na UKSW i Uniwersytecie Gdańskim czyli był profesorem ale tylko na tych dwóch uczelniach, tak samo u nas może być profesor nadzwyczajny UPH i profesorem będzie tylko na naszej "Sorbonie" jak nie wierzą poczytać:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Profesor_nadzwyczajny

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lech_Kaczy%C5%84ski

  No i nie ma racji ??

  Nikt do ni kogo by nie strzelał, odwagi Wojtek odwagi jak chcesz kandydować do Sejmu czy Senatu to trzeba mieć jaja, bo jak się wychodzi na mównicę sejmową do wszytych posłów, do kamer telewizji, etc. to nogi miękną serio 🙂

  także odwagi, i tak nie kupuje w Carlosie :))

  • szósty cud dodano 8 lat temu

   a tobie kolego z racji wieku szacunku do starszych

   • KOMITET JUŻ ZNANY :) dodano 8 lat temu

    A ile efaster ma lat? Komitet z Radomia był chyba znany publicznie.

  • warszawiak dodano 8 lat temu

   Ej ty efaster z prezydentem jesteś na ty? Gratuluję. Kindersztuby w młodości z Warszawy nie wyniosłeś. Słoma w butach to słoma w butach.

   • efaster dodano 8 lat temu

    a co to ma za znaczenie gdzie się urodziłem, za takie słowa (i wcześniejsze) obecny prezydent stracił w moich oczach resztki szacunku, dal mnie Kudelski to taki siedlecki Kaczyński nic dodać nic ująć. Do osób starszych wyrażam się zawsze rzecznie i z szacunkiem, ale pod warunkiem, że na to zasługują, a p. Kudelski na to nie zasłużył, m.in. takim tekstem w stylu będą strzelać …

    Dziękuje, Bóg zapłać

    Amen 🙂

    PS.
    To ostanie to oczywiście żart, ale jak np. bp. Kiernikowski tak mówi to go pis słucha i nie komentuje, może jak i jak tak powiem to i mnie posłuchają 🙂

 6. bb dodano 8 lat temu

  Kudelski powtórzył to co ciągle mowi Kaczyński. Jest zagrożenie – wiem, ale nie powiem skąd, ostrzelano limuzynę (z wiatrówki)- domyślcie sie kto itd.itp. Polacy juz sa podzieleni – Kudelski przystapił do dzielenia siedlczan, na tych godnych obywateli, których trzeba chronić, bo podjęli sie słusznej inicjatywy – i na tych złych, którzy chca do nich strzelać. To sa słowa niegodne prezydenta miasta. To obraża nas, mieszkańców Siedlec, którzy tego ignoranta wybralismy na to stanowisko, którzy płącimy mu pensje, aby nam służył, a nie stawiał sie w roli pana i włądcy.
  Pan radny Piwoński został wybrany do rady, tak jak pan Kudelski na prezydenta. ma prawo zadawc pytania, a skoro pomnik ma stanąć na publicznym gruncie – to juz nie jest prywatna sprawa panów z PIS, tylko sprawa nas wszystkich. Tak jak wszyscy musza sie dowiedziec ile miasto dołozy do tego pomnika. Bo że dołoży – to pewne.
  reasumując: Kudelski dał ciała na całęj linii. Żenada.

 7. ja zacznę kupować w Carlosie dodano 8 lat temu

  Jak taki (fragment usunięty przez administrację) jak efaster nie kupuje. Zapomniałeś dodać efaster że ten morderca z Łodzi był z PO, ten ostatni wariat z Wawelu też z PO, palikot z niesiołowskim też z PO. Sami zrównoważeni psychicznie:-)

 8. Kompromitacja dodano 8 lat temu

  Kudelski taka wypowiedzią się KOMPROMITUJE. Plecie BZDURY. A członkowie komitetu – jeżeli on rzeczywiście istnieje – najwyraźniej WSTYDZĄ się tego. Gdyby było to dla nich zaszczytem czy honorem – nie byłoby sprawy.

 9. Anonim dodano 8 lat temu

  Jak ma dowody na przestępstwo to niech zgłosi odpowiednim organom a nie rzuca insynuacje pod adresem mieszkańców miasta. Niech spróbuje mózgu czasem używać, a nie ględzić jak otępiały.

 10. 26lat dodano 8 lat temu

  Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, które to osoby są odpowiedzialne za pomnik L Kaczyńskiego w centrum miasta, bo to na pewno wpłynie na ich wybór podczas kolejnych wyborów. Uważam, sprawa budzi tyle emocji, że akurat to powinno być jasne.

 11. MrG! dodano 8 lat temu

  A ja się przeciwstawiam nienawiści i oporowi przed postawieniem pomnika, ale jednocześnie uważam że pomnik powinien mieć przynajmniej 20 metrowy cokół a sam pomnik powinie być w skali 100:1 czyli 150 metrów. Da to miastu splendor i sławę na cały świat. Wycieczki nawet z Bangladeszu będą odwiedzać Siedlce. Jestem wręcz pewien że odbije się to również sukcesem gospodarczym! Pozazdrości nam Rio i Świebodzin.

 12. MrG! dodano 8 lat temu

  W Korei N wodzom również stawia się pomniki zaraz po śmierci 😉

 13. kość dodano 8 lat temu

  Sami wybraliście takie truchło to teraz zbierajcie za to baty

 14. jestem za pomnikiem i uważam że komitet powinien być znany dodano 8 lat temu

  co by nie mówić L.Kaczyński był najlepszym prezydentem po II w.ś. bo reszta to sama agentura

  • Powiadasz... dodano 8 lat temu

   http://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE

   • powiadam, był miękki dla Izraela ale twardy dla niemców i ruskich. dodano 8 lat temu

    Reszta była (i jest) miękka dla Izraela, Niemiec, Rusków…

    • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

     Miłość do Niemców i Ruskich zamienił na miłość do USA, na której wyszliśmy jak Zabłocki na mydle. Budował blok państw EŚW, ale w oparciu o USA a nie o siłę własną tych państw mimo ich potencjału i faktu, że państwa EŚW mają większy potencjał przemysłowy, ekonomiczny i demograficzny niż FR.

  • Lala dodano 8 lat temu

   Chyba tylko dla ciebie…

 15. obserwator II. dodano 8 lat temu

  Nasz pan prezydent cierpi na jakąś tajemniczą chorobę,która zżera aktywistów PiS i im podobnych,urojenia maniakalne to choroba wymyślona przez pisowców,którzy aby stać się bohaterem w oczach narodu musi być męczennikiem własnej głupoty tak jak to ma miejsce wśród niektórych działaczy prawicowych.Może czasami na takim stołku warto przebadać się psychiatrycznie niż gadać głupoty i być tak mściwym udając mędrca.Nie jest to wyśmiewanie się z osób na stanowisku a pokazanie prawdy jakie osoby nie powinny zasiadać na stołku i być" prezydentem" wszystkich mieszkańców a nie wybranych.

 16. zmartwiony dodano 8 lat temu

  Proponuję postrzelać z pistoletu na wodę żeby niektórym trochę głowy ostudzić. A prezydenta przecież można zmienić juz za trochę więcej niż rok. Jaki problem?

 17. Andy dodano 8 lat temu

  Na szczęście nie głosowałem na Pana Kudelskiego i niech się tłumaczą osoby co na Niego głosowali, między innymi mój sąsiad ha,ha,ha!

 18. Andy? to ten TW z siedleckiego elektryka? dodano 8 lat temu

  To ty?

 19. Zuzia dodano 8 lat temu

  To był super facet ale chyba ta sytuacja go przerosła.

 20. eeee, dodano 8 lat temu

  Moim zdaniem członkowie tego komitetu wstydzą się, że poparcia udzielili. Nie chcą upublicznienia nazwisk bo do poparcia komiteu zostali przymuszeni.
  Są tam zapewne Ci, którzy popierając komitet spłacali długi wdzięczności wobec partii, która dała im pracę i ich dzieciom, stanowisko dla siebie, żony lub dzieci. Lektura tych nazwisk byłaby ciekawa.

 21. EKO dodano 8 lat temu

  To dlaczego buduje sie tak kontrowersyjny pomnik, który wg. P. Prezydenta zagraża życiu członkom komitetu budowy pomnika ?

  • kom. dodano 8 lat temu

   Nie stać SZ.Pana/Panią na mądrzejszą wypowiedź?
   Pańskie domysły są niedorzeczne.Wstyd je publikować

 22. Rudolf dodano 8 lat temu

  Skoro pan prezydent obawia się o życie tych ludzi, to niech zapewni im ochronę, taką samą jak PiS zapewnia temu trutniowi i nierobowi jarkowi, za kilka milionów. Oczywiście na koszt podatnika. A co tam, siedlczanie zapłacą…

 23. miniStrant dodano 8 lat temu

  Jaki PiS taki Prezydent?

 24. kom. dodano 8 lat temu

  Po co tyle szumu i domysłów?.Strona internetowa Komitetu Budowy Pomnika jest przygotowywana i będą znane nazwiska osób tworzących Komitet.
  Cierpliwości.

 25. kom. dodano 8 lat temu

  Po co tyle szumu i domysłów? Strona internetowa Komitetu Budowy Pomnika jest przygotowywana i będą podane nazwiska osób tworzących Komitet.
  Cierpliwości.

 26. myślę... dodano 8 lat temu

  Myślę iż cała tajemnica w tym że nie ma komitetu. Jest dopiero tworzony. Skoro dostali miejski grunt na budowe pomnika, to niech pokażą twarze. Inaczej to jakby Rada Miasta przyznała miejski grunt ufoludkom.

  • kom. dodano 8 lat temu

   Coś słabo u Pana/Pani z tym myśleniem. Trzeba trochę wysiłku.

   • -krĘcony- dodano 8 lat temu

    "Po co tyle szumu i domysłów? Strona internetowa Komitetu Budowy Pomnika jest przygotowywana i będą podane nazwiska osób tworzących Komitet."

    no więc właśnie – po co tyle szumu? nie można powiedzieć, że w najbliższych dniach zostaną ogłoszone zamiast bredzić o strzelaniu?

   • mateusz dodano 8 lat temu

    Kom, nie ośmieszaj się.

 27. EKO dodano 8 lat temu

  Do kom.
  Ja tyko zadaje pytanie do pierwszego zdania jakie wypowiedział P. Prezydent i nie można mi zarzuc jakiś niedorzecznych domyślow.

 28. czytelnik XYZ dodano 8 lat temu

  Niemożliwe!! ze to ta sam osoba i że jest w PISie ..
  TW „Maria”-Pogorzelska Ewa c. Kazimierza ur. 9.12. 1959 IPN Lu 00414/559 Sokołów Podl.

  Pozyskana do współpracy z Sb 9.071985r. Pracownik Służby Zdrowia w Kosowie Lackim. Przewodnicząca ZMW. Pozyskana do współpracy w związku z wyjazdem młodzieży na spotkanie w Moskwie. Była wynagradzana rzeczowo. 31.12. 1985r. kwiaty i upominek rzeczowy za 4000 zł . Pracowała w Urzędzie Miasta Sokołów Podlaski . Rozwiązano współpracę 18.08.1989

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?