SPIN

Walka o zorganizowanie EVRA w Siedlcach

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 czerwca 2013, 10:20 Sport

W dniach 19-24 czerwca w węgierskim Esztergom zostanie rozegrany II Europejski Festiwal EVRA, nieoficjalne mistrzostwa Europy w kategorii weteranów. Wśród 28 drużyn z całego kontynentu znalazł się zespół WFS Siedlce Veterans z Miejskiego Klubu Rugby, który poza grą w turnieju ma ważniejszą walkę do wygrania, przedstawienie oferty organizacji kolejnej imprezy w naszym mieście w 2015 lub 2017 roku.

Miejski Klub Rugby przygotował 28-stronicowy anglojęzyczny folder zawierający ofertę organizacji, listy popierające projekt, bazę noclegową, informacje o rugby w Siedlcach oraz płytę DVD z prezentacją Miasta Siedlce (zdjęcia, piosenki m.in. teledysk „Siedlce Szalonej Młodości”), zdjęciami i fragmentami meczy WFS Siedlce Veterans.

Kandydatami do organizacji turniejów są: Aviator/Uniwersytet Kijów (Ukraina), Farnham RUFC/RFU Twickenham (Anglia), Kings Pebrots Barcelona (Hiszpania), Laugharne RFC (Walia), Nada Split (Chorwacja), Rugby Klub Heusenstamm (Niemcy) oraz St. Petersburg Oldies (Rosja), zainteresowanie imprezami jest duże, ale i prestiż znaczny.

Podstawowymi kryteriami w ocenie oferty są liczba boisk turniejowych (minimum 3), możliwość przyjęcia jak największej liczby uczestników (minimum 24 drużyny), cena pakietu pobytowego (udział w turnieju, zakwaterowanie, transfery, imprezy na powitanie i zakończenie, upominki) oraz dodatkowe atrakcje zaproponowane przez organizatorów.

Powierzenie Miejskiemu Klubowi Rugby imprezy w 2015 lub 2017 roku oznaczałby przyjazd na pięć dni do Siedlec minimum 24 drużyn czyli około 500 uczestników, byłaby to największa impreza rugby w Polsce w historii tego sportu.
Jakie szanse mają Siedlce w konfrontacji z Barceloną, Kijowem czy St. Petersburgiem przekonamy się 23 czerwca podczas Festival Farewell Dinner w Esztergom, zarząd EVRA ogłosi wtedy gospodarzy imprez w 2015 i 2017 roku.

źródło: Jacek Wierzbicki, MKR Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?