SPIN

Kim będą laureaci „Wawrzynów”? [przypominamy]

Beata Głozak wtorek, 11 czerwca 2013, 11:05 Aktualnie

Już dzisiaj wieczorem (godz. 19.) w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego zostaną wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Siedlce „Wawrzyn Siedlecki”. Siedlczanie odbiorą statuetki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Przypomnijmy, że w minionym roku „Wawrzyny” trafiły do: Haliny Budziszewskiej, Urszuli Chruściel, Iwony Kobylińskiej i Jerzego Kobylińskiego, Haliny Tunkiewicz i Marka Matwiejczyka.

8 komentarzy

 1. Effie dodano 8 lat temu

  Moją kandydatką do Wawrzynów jest Kustosz Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach , pani Dorota Pikula. Będę zasmucona jak Kapituła jej nie wyróżni
  Wawrzynem. Takich wyedukowanych wszestronnie znawców Sztuki potrzeba nam w Siedlcach, gdyż takie osoby jak pani Dorota Pikula, kształtują prawdziwe wartości w kulturze i sztuce, a jednocześnie emanują ciepłem i profesjonalizmem.

  • ws dodano 8 lat temu

   Wielbiciel czy autopromocja?

 2. gdyby.... dodano 8 lat temu

  Gdyby pani, o której mowa wyżej, dostała Wawrzyn – byłoby to totalne nieporozumienie.

  • ws dodano 8 lat temu

   Zawiść czy zazdrość? Każdy przedstawiciel Kultury i Sztuki, który wyróżnia się na tle innych zasługuje na tę nagrodę.

  • kibic dodano 8 lat temu

   DO" gdyby" i "ws" Totalnym nieporozumieniem jest……, że 2-je z ckis od chórów i śpiewania !

 3. obserwator dodano 8 lat temu

  no oczywiście dostanie ją Pan Orzełowski Mariusz, przecież ma wielkie zasługi dla miasta. Przecież ten kto tak naprawdę na nią zasługuje to jeszcze musi poczekać.

  • ws dodano 8 lat temu

   Otrzymał w 2010 roku.

   • Abonent dodano 8 lat temu

    Ludzie, po co nerwy? Przecież ta nagroda tylko z nazwy honoruje "wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury". Owszem, jej laureaci mają zasługi w tej dziedzinie, ale niekoniecznie w roku poprzedzającym jej otrzymanie. Potwierdza to choćby fakt, że nikt jej nie otrzymał więcej niż 1 raz. Po prostu "Wawrzyn" to wyraz pamięci władz miasta o tym w końcu niezbyt licznym środowisku, bo tak naprawdę działa w nim kilkadziesiąt osób, które można nazwać artystą lub animatorem kultury. Prędzej czy później więc każdy z tego środowiska dostanie "Wawrzyn" lub "Aleksandrię", a Urząd Miasta będzie miał odfajkowane, że docenił jego wkład we wspomnianą "twórczość artystyczną, upowszechnianie i ochronę kultury".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?