SPIN

Znamy nazwiska laureatów „Wawrzyna Siedleckiego”

Beata Głozak wtorek, 11 czerwca 2013, 19:20 Aktualnie, Siedlce

Edward Kopówka za całokształt pracy twórczej, Tomasz Nowak za całokształt pracy twórczej, Dariusz Różański za całokształt pracy, Marcin Sójka za szczególne osiągnięcia artystyczne i Zygmunt Urbanowicz za całokształt pracy twórczej – to oni zostali laureatami tegorocznych Nagród Prezydenta Miasta Siedlce „Wawrzyn Siedlecki”.

W Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego trwa uroczysta gala wręczenia statuetek za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

 

15 komentarzy

 1. a przy okazji... dodano 9 lat temu

  Przy okazji lans na focie Sochackiej i Głowackiego. Przecież sam Prezydent Kudelski i Przewodniczący Karaś – to najwyższa reprezentacja Miasta Siedlce. Po co asystenci???????????????????

 2. y. dodano 9 lat temu

  Trochę to przykre, ale znam tylko 1 nazwisko z kilku wymienionych ;/

 3. 123 dodano 9 lat temu

  Nowak?? a za co jemu ta nagroda ??

  • monia dodano 9 lat temu

   hahaha za całokształt hahaha – przecież jest napisane za co 😀

  • 321 dodano 9 lat temu

   należy się w 100% – praca z młodzieżą w MOK, praca na uczelni ze studentami+prowadzenie uczelnianej galerii, praca twórcza.. Kto choć trochę się interesuje nie zadawałby takich pytań..

 4. 123 dodano 9 lat temu

  za caloksztalt…
  malowania bazgrolow i straszenia tym ludzi…

  • marek kowal dodano 9 lat temu

   Bez przesady. Akurat Nowakowi Wawrzyn się należał, ale co w tym gronie robi Marcin Sójka? tego nie wiem. Niestety patrząc na te wszystkie nagrody i na ich laureatów mam nieodparte wrażenie, że w ostatnich latach i Wawrzyny i Aleksandrie tracą na znaczeniu.

 5. nie ma komu????? dodano 9 lat temu

  Czy nie ma komu już przyznać tego wyróżnienia iż honoruje się nim niejakiego Sójkę. Co za twórczość go do tego predysponuje? Żenujące. Powinien sam się wstydzić.

  • m. dodano 9 lat temu

   Tylko dlaczego? Wydaje Ci się, że poszedł do Prezydenta i prosił, żeby go wyróżnić? A może, skoro już przyznano mu Wawrzyna, powinien stanowczo odmówić jego odebrania, żeby mógł trafić np. w Twoje ręce? Powiedzmy za żenujące komentarze?

 6. 321 dodano 9 lat temu

  po co ta krytyka?
  naprawdę tak się orientujecie w dokonaniach tych osób aby się wypowiadać w ten sposób? ktoś ma talent, poświęca swój czas, swoje dzieciństwo, występuje dla publiczności (dla Was) a później czyta takie wpisy.. brawo..

 7. pyq dodano 9 lat temu

  mysle ze jako artysta powinien
  Nowak byc przyzwyczajony do krytyki i nie potrzebuje on adwokatow sam powinien sie wypowiedziec…
  jednym sie podoba to co tworzy innym nie
  a ze pracuje organizuje i jest inicjatorem wielu wydarzen to zupelnie inne zagadnienie

 8. milek dodano 9 lat temu

  Faktycznie w tym roku laureaci nie powalają na kolana. Może tylko zasługuje na nagrodę Nowak, ale z drugiej strony Tomek nic nowego dawno nie namalował. Największa porażka to bez wątpienia Urbanowicz. Grafoman czystej postaci i pacykarz amator.

 9. GJ dodano 9 lat temu

  A ja nie znam tylko pana Różańskiego. KToś napisze czym się zajmuje?. Cieszę się najbardziej z nagrody dla pana Kopówki za dociekliwość i popularyzację historii z naszego regionu.
  Pan Bogdanowicz jako artysta amator też słusznie dostrzeżony, ale dlaczego drugi artysta dostał to nie wiem. Może zorganizował coś poza swoimi miejscami pracy i nie brał za to wynagordzenia. Jeżeli tak to zwracam honor.

  • y. dodano 9 lat temu

   p. Różański jest muzykiem, ale konkretnie co robi nie mam pojęcia. Dawno temu miałem okazję być jego uczniem w liceum ogólnokształcącym. Prawdopodobnie działa mocno w szkole muzycznej, ale kto wie…

 10. siedlczanin dodano 9 lat temu

  Gratulacje dla Pana Kopowki! Jak najbardziej jemu ta nagroda sie nalezala. Tym bardziej, ze nie plynie tym pradem rzecznym co Kudelski.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?