SPIN

Agencja Rozwoju Miasta nadal walczy o pieniądze

Aneta Borkowska czwartek, 13 czerwca 2013, 12:10 Siedlce

Siedlecki aquapark buduje się bez problemu, ale problem z pierwszym wykonawcą pływalni nie zniknął. Jak przyznał w rozmowie z nami Mariusz Gruda, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, spółki odpowiedzialnej za inwestycję przy ul. Jana Pawła II sprawa z Zambetem pierwszym budowniczym aquaparku jeszcze nie została zakończona.

I nic nie wskazuje na to, że szybko się zakończy. Przypomnijmy, w marcu ubiegłego roku firma z Pułtuska zeszła z terenu budowy i odstąpiła od umowy z Agencją obarczając ją za całą sytuację. ARMS wezwała Zambet do zapłaty kilkumilionowej kary umownej, ale bez skutku.

– W sierpniu zgłosiliśmy to do ubezpieczyciela, który też odmówił nam wypłaty, więc sprawa skierowana została do sądu – tłumaczy prezes. – W tej chwili sąd wyznaczył mediatora, który przegląda wszystkie dokumenty. A my czekamy na wezwanie na rozprawę – dodaje.

Sprawa ciągnie się już kilka miesięcy. Czemu? Wszystko przez to, że sprawę rozstrzyga sąd w Warszawie, gdzie takie terminy to norma. O jakie pieniądze walczy ARMS?

– Kara umowna wynosi 3 miliony złotych my o połowę tej kwoty wystąpiliśmy do ubezpieczyciela i o nią toczy się sprawa w sądzie – dodaje.

Na porzucony plac dopiero po kilku miesiącach weszła Skanska. Jak mówi Gruda z firmą Zambet Agencja kontaktu nie ma. – Co jakiś czas wysyłamy im pisma ponaglające ich do zabrania dźwigu, który jest złożony na naszym terenie, ale nie mamy odzewu – tłumaczy. W tej chwili prace przy jednej z większych inwestycji miasta przebiegają bez zarzutów. Pierwsze bilety na pływalnię mają być sprzedane przed Bożym Narodzeniem.

3 komentarze

 1. siedlce dodano 11 lat temu

  A czemu połowa – to z czegoś wynika???

 2. czytelnik dodano 11 lat temu

  Nie znam sie na tym, ale zastanawiam mnie czy umow z wykonawcami nie powinno sie podpisywac z zastrzezeniem, iz wszystkie spory z wykonawca rostrzygac bedzie sad w Siedlcacach? Firma z Pultuska, inwestor z Siedlec a sad z Warszawy – dziwne.

  • Szary dodano 11 lat temu

   Dokładnie tak – w takich umowach powinien być zapis, że spory rozstrzyga sąd z siedzibą właściwą dla zamawiającego czyli ARMS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?