SPIN

Amfiteatr tętnił życiem

Aneta Borkowska poniedziałek, 17 czerwca 2013, 19:05 Kultura

Pół tysiąca wykonawców i dwa razy tyle publiczności – tak wczoraj prezentował się siedlecki Amfiteatr podczas Gali Tańca i Piosenki Miejskiego Ośrodka Kultury, który tym koncertem podsumował miniony rok swojej działalności.

Przed rodzinami i przyjaciółmi zaprezentowali się tancerze, piosenkarze i muzycy. W Amfiteatrze było kolorowo i radośnie. Impreza trwała kilka godzin, ale jak mówi Mariusz Woszczyński, dyrektor MOK to i tak nie wszystko co placówka ma do pokazania.

– Nieskromnie powiem, że to tylko część naszego dorobku. Każdy zespół czy formacja mógł zaprezentować tylko kawałeczek swoich dokonań, bo ogranicza nas czas – dodaje dyrektor.

Woszczyński przyznał, że najbardziej dumny jest z tego, że wielu występujących na scenie młodych  artystów to laureaci konkursów na szczeblu krajowym, Europy lub świata.

– Dzisiaj możemy się tym pochwalić przed rodzicami, rodziną, znajomymi. To też takie podziękowanie dla opiekunów grup – tłumaczy Woszczyński. – Ja jestem zadowolony z minionego roku, mimo że dzisiaj są trudne czasy dla kultury – dodaje.

Godziny pracy, brak wolego czasu

Dyrektor nie zapomina też o samych wykonawcach i o trudzie jaki musieli włożyć przez cały rok byśmy mogli przez chwilę podziwiać ich występ na scenie.

– Trzeba pamiętać, że to są godziny prób, siniaki, nadwyrężone struny głosowe, zajęte weekendy, popołudnia – mówi. – Ale myślę, że to dobra szkoła życia, która zaprocentuję w przyszłości. Dzisiejszy wieczór to także podziękowanie dla nich i myślę, że te brawa od kilkuset osób utwierdzają ich w przekonaniu, że warto – dodaje.

Na scenie pojawili się: Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ, Alternatywny Teatr Tańca LUZ, Formacja Taneczna MP Dance, Studio Musicalowe LUZ, Studio Piosenki MOK, zespół Essence, zespół Dwa Słowa, Grupa Piosenki Poetyckiej oraz Akademia Tańca LUZ-ART i B-boye ze Stowarzyszenia PIONA.

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?