SPIN

Kto będzie nam wywoził śmieci? Właśnie toczy się o to walka

Aneta Borkowska poniedziałek, 17 czerwca 2013, 11:10 Aktualnie

W poniedziałek, 17 czerwca odbyło się publiczne otwarcie ofert na wywóz i zagospodarowanie odpadów z terenu miasta Siedlce. Do przetargu przystąpiły cztery firmy. Wstępnie można już stwierdzić, że oferty są tańsze od wstępnych szacunków.

Startujący w przetargu operatorzy mogli składać oferty na każdy z czterech sektorów miasta, z których będą odbierane śmieci. MPK Ostrołęka i Remondis złożyły oferty na wszystkie sektory, PUK Serwis na trzy i ZUO na jeden. Wszystkie dokumenty zostały złożone prawidłowo, zgodnie z wymogami zawartymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Oferenci zadeklarowali niższe ceny niż wynikało to z szacunków Urzędu Miasta. Firmy mogą jeszcze składać odwołania. Jeśli ich nie będzie, to za 10 dni zostaną podpisane umowy, z podmiotami które zaoferowały najkorzystniejsze warunki odbioru odpadów. Dziś można powiedzieć, że najniższe ceny zaoferowały firmy PUK Serwis w trzech sektorach i MPK Ostrołęka w jednym sektorze.

źródło: Paweł Mazurkiewicz, rzecznik prasowy UM Siedlce

3 komentarze

  1. zdziwiony dodano 8 lat temu

    ZUO wystawione do wiatru? Zarząd do wymiany?

  2. klio dodano 8 lat temu

    remondis nic nie dostal! Grażka zapłakana!

  3. zmartwiony dodano 8 lat temu

    Ze specyfikacji wynika, że PUK musi mieć około 2000 pojemników i 8-10 samochodów, Ciekawe skąd to weżnie ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?