SPIN

Woda w siedleckim zalewie tak czysta, że można ją pić

Aneta Borkowska poniedziałek, 17 czerwca 2013, 14:17 Siedlce

Mieszkańcy Siedlec mają powody do zadowolenia. Woda w siedleckim zalewie jest czysta i bez obaw można się w niej kąpać. To, jak podkreśla Stanisław Mrówczyński, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Siedlce, duży sukces naszego magistratu, bo jeszcze kilka lat temu ledwo udało się go dopuścić do kąpieli.

–  W tym roku kontynuujemy akcję oczyszczania wody w zalewie przy zastosowaniu tak zwanych mikroorganizmów – mówi Stanisław Mrówczyński. – Akcja jak widać przyniosła rewelacyjne efekty, gdyż po badaniach można bez obaw powiedzieć, że woda w zalewie jest doskonała – dodaje.

Urząd prace będzie kontynuował, aby stan wody w tak dobrej formie utrzymywał się przez kilka lat. Jak mówi naczelnik woda badana była w całym zalewie, nie tylko w części kąpieliska i w pięciostopniowej skali jaką  wydał minister ochrony zdrowia odnosząc się do wody zdatnej do kąpieli to nasza jest najwyższej jakości.

– Powiem więcej, patrząc na badania to nasza woda z zalewu jest tak czysta, że można ją pić – dodaje.

Czystość wody to nie jedyny powód do zadowolenia. Drugim są koszty akcji oczyszczania.

– W ubiegłym roku wydaliśmy na nią 55 tysięcy złotych, w tym 50, czyli jak na dwa lata to nie jest dużo – wyjaśnia Mrówczyński. – Gdyby nie udało się tym sposobem i trzeba było spuścić wodę ze zbiornika i oczyszczać to byłby koszt grubo ponad milion złotych – dodaje.

13 komentarzy

 1. znawca dodano 8 lat temu

  Słyszałem, że urynoterapia jest bardzo skuteczna, szczególnie na różne choroby skóry. Nie znam wpływu na narządy wewnętrzne w przypadku spożycia. Zlecę badania 🙂

 2. siedlce dodano 8 lat temu

  To może Pan naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Siedlce zamiast kranówy zaczął pić dla przykładu tęj z zalewu.

 3. qwe dodano 8 lat temu

  to w takim razie niech autor tego napie sie pierwszy!

 4. v dodano 8 lat temu

  Niech prezydent wraz z całym urzędem miasta da przykład i napije się wody prosto z zalewu.

 5. y. dodano 8 lat temu

  A ja jako dziecko to wychlałem tej wody pewnie hektolitry i nic mi nie jest. Nie należy sugerować się kolorem wody – nie tylko kolor świadczy o czystości.

  • siedlce dodano 8 lat temu

   Gratuluję Y. Taki jest kolor zacieru.

   • y. dodano 8 lat temu

    Taki jest kolor wody+mułu+roślin. Nie utrzymuję, że wodę tę można pić i jest krystalicznie czysta, ale na pewno nie jest w tak złym stanie, aby nazywać zalew "zupą" i brzydzić się w nim kąpać.

 6. Siedlczanin dodano 8 lat temu

  Pani redaktor proszę wyjaśnić sprawę niby " oboz pracy " w Bialkach pod Siedlcami

  • y. dodano 8 lat temu

   Spin to media niezależne – jak nie chcą o czymś pisać to nie piszą. Kup se pan Tygodnik Siedlecki i daj spokój w końcu z tego typu komentarzami.

 7. Karol dodano 8 lat temu

  No to smacznego panie Mrówczyński.

 8. lolek dodano 8 lat temu

  Bedac malym dzieckiem to […] przy wszystkich co sie kapali kolo mnie. Ciekawe czy sa jeszcze takie dzieci jak ja?.

 9. Jarek dodano 8 lat temu

  …proszę sobie tylko uzmysłowić ilość osób kąpiących się w upały + ilość wypitego piwa do ilości toalet nad Zalewem. Wszystko na ten temat. I niech pan Mrówczyński sam sobie tę wodę pije.

 10. Na zdrowie dodano 8 lat temu

  Panie Mrówczyński !! za sukces magistratu po 100 gram z Zalewu 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?