SPIN

5 – lecie teatru „Fanum”

Aneta Borkowska piątek, 21 czerwca 2013, 12:33 Kultura

29 czerwca młodzież z teatru „Fanum” obchodzić będzie jubileusz 5 – lecia swej działalności. Obchody 5-ciolecia mają na celu uroczyste podsumowanie tych lat działalności Teatru, który powstał jako grupa siedlecka programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” i aktywnie od kilku lat propaguje idee życia bez uzależnień wśród młodzieży, a także oferuje alternatywę spędzania wolnego czasu.

Program 29 czerwca

godz. 12. plac przed Pałacem Ogińskich: „Spacer z teatrem” – happening teatralny, który przenosi widzów w świat z czasów Williama Szekspira – epokę renesansu, wielkich poetów, pisarzy i malarzy. Aktorzy, ubrani w stroje z epoki, będą przechadzać się po parku Aleksandria rozmawiając stylizowanym językiem. Zapraszać będą oni widzów do wspólnego spaceru wytyczoną trasą, na której, w ośmiu punktach, przedstawiane będą fragmenty sztuk klasyków – Williama Szekspira, Moliera, Aleksandra Fredry. Spacer kończyć się będzie na dziedzińcu zabytkowego Pałacu Ogińskich wspólnym tańcem z epoki,

godz. 17. CKiS im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach: Spektakle:
– „Miejsca rzeczy zapomnianych” Krystyny Chołoniewskiej, zrealizowanego przez młodzież gimnazjalną Teatru PRZEDSIONEK prowadzonego przez aktorów Teatru FANUM – spektaklu o negatywnym wpływie popkultury i zanikaniu tradycji.
– „Wdowy” Sławomira Mrożka, zrealizowanego przez nauczycieli siedleckich szkół – jako formę integracji uczniów z nauczycielami oraz metodę przełamywania barier pomiędzy nimi.
– „Tango” Sławomira Mrożka, zrealizowanego przez aktorów Teatru FANUM – uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów, którzy od pięciu lat aktywnie działają w Teatrze.

5 komentarzy

 1. otol dodano 8 lat temu

  To już przesada. Pięciolecie, też mi wydarzenie. Taki sobie PR.

 2. uczestnik dodano 8 lat temu

  Wyrazy uznania dla działalności Teatru Fanum i za "łączenie pokoleń". Skupić w teatrze:obecnych uczniów, nauczycieli i absolwentów – wydawałoby się niemożliwe.
  W dwóch słowach:
  do grupy młodzieżowej – tak dalej
  do nauczycieli – jesteście wyjątkowe
  do Teatru Fanum – spektakl "Tango" – rewelacyjnie i profesjonalnie.

 3. siedlczanka dodano 8 lat temu

  Spektakl "Miejsca rzeczy zapomnianych" – rewelacja. Podobały mi się dwie postacie – karła i króla! Urodzeni aktorzy!!!!

 4. Stasia dodano 8 lat temu

  Fantastyczny "Spacer z teatrem". Wspaniała młodzież, nauczyciele. "Tango" to uczta dla ucha i oka. Szkoda, że zawiodły nasze lokalne media. Powinno się takie lokalne perełki doceniać.

 5. Organizator dodano 8 lat temu

  Warto dodać, że Obchody 5-ciolecia Teatru FANUM zostały zrealizowane w ramach dotacji Miasta Siedlce. Patronat honorowy nad uroczystością objęli:

  1. Rzecznik Praw Dziecka RP Minister Marek Michalak
  2. Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski
  3. Marszałek Sejmiku Wojewódzkiego Adam Struzik
  4. Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski
  5. Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik
  6. Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski
  7. Starosta Powiatu Siedleckiego Zygmunt Wielogórski
  8. JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach prof. nadzw.dr.hab. Tamara Zacharuk.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?