SPIN

Rozpoczęły się Krajowe Mistrzostwa Tańca

Aneta Borkowska piątek, 21 czerwca 2013, 11:17 Aktualnie

Dzisiaj w Centrum Kultury i Sztuki rozpoczęły się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Show Dance, mini Production i Production – Eliminacje Mistrzostw Europy i Świata. Przez trzy najbliższe dni ponad 1300 tancerzy z całej Polski będzie rywalizować o miano tych najlepszych.

– Przyjechałyśmy wczoraj, a dzisiaj od rana już tu jesteśmy. Teraz startujemy w duecie, a jutro reszta będzie tańczyć solo – mówi Matylda z Grójca. – Do mistrzostw trenowałyśmy naprawdę długo i mamy nadzieję, że będzie dobrze. A czego nam życzyć? Szczęścia i ściągniętych palców, bo to ładnie wygląda i jest więcej punktów – dodaje Marta z Grójca.

Jednym z jurorów tegorocznych Mistrzostw jest znany w świecie tańca Piotr Galiński, który z Siedlcami jak mówi jest mocno związany i bardzo je lubi. A czego będzie oczekiwał od uczestników?

– Zawsze szukamy czegoś super, czegoś co możemy jako reprezentację wysłać za granicę. Oczekuję pełnego zaskoczenia – tłumaczy juror. – A ponieważ to jest kategoria show dance to jest na to naprawdę wiele sposobów. Show dance to rodzaj tańce w którym stosuje się rożne techniki, ale chodzi o pokaz to ma być taki mini spektakl – dodaje.

Siedlce reprezentować będą formacje CARO DANCE oraz LUZ. Czy uda się zająć naszym tancerzom najwyższe miejsca na podium? Piotr Galiński trzyma kciuki za wszystkich, ale zaznacza, że nasze miasto zawsze miało fajnych tancerzy a teraz mamy rewelacyjnych.

– Będzie mam nadzieję dużo walki i trudnych wyborów przed nami, tego nam można życzyć. No i oczywiście cierpliwości – tłumaczy juror. – I apeluję do tancerzy, aby pili dużo wody – dodaje.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?