SPIN

Grand Prix za spektakl „Ciaptak, czyli rzecz o tolerancji”

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 czerwca 2013, 15:50 Kultura

Teatr RABARBAR – laureat Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska” organizowanym co roku przez CKiS – za spektakl „Ciaptak, czyli rzecz o tolerancji” otrzymał nagrodę Grand Prix XIII Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich w Radomiu, w którym biorą udział najlepsze teatry z województwa mazowieckiego.

Aktorami teatru RABARBAR są podopieczni MOPR w Siedlcach i Mińsku Mazowieckim. Pracują pod kierunkiem Pani Justyny Juszczak, która jest autorką scenariusza, pomysłu reżyserskiego oraz scenografii i oprawy plastycznej. Wszystkie te elementy zostały zauważone przez jury MFTA, które pracowało w znakomitym składzie: Sławomira Łozińska, Paweł Burczyk i Leszek Zduń.

W kategorii teatrów dziecięcych, laureatem III nagrody został Teatr FANTAZJA ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Stany za spektakl „Jadzia figlarnica”. Autorką scenariusza, reżyserką, wykonawcą scenografii, kostiumów i oprawy dźwiękowej przedstawienia jest pracująca z dziećmi nauczycielka – Pani Monika Poślada.

źródło: CKiS (reklama)

Komentarze (1)

  1. Anna dodano 8 lat temu

    Szczere Gratulacje przesyłam Twórcom i Wykonawcom. Tym bardziej, że tu zrobiono teatr według własnego pomysłu i z podopiecznymi, a nie sprowadzono gotowe za pieniądze..

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?