SPIN

Siedlce gospodarzem IV Europejskiego Festiwalu EVRA

Aneta Borkowska niedziela, 30 czerwca 2013, 19:54 Sport

Zarząd European Veteran Rugby Association wybrał Siedlce na gospodarza, a Miejski Klub Rugby na organizatora IV Europejskiego Festiwalu EVRA w 2017 roku.

Starania siedleckiego klubu poparło Miasto Siedlce, Urząd Marszałkowski i Polski Związek Rugby, oferta i materiały promocyjne zostały przesłane do EVRA, która 22 czerwca podczas posiedzenia Zarządu miała podjąć decyzję o powierzeniu dwóm miastom organizacji imprez w 2015 i 2017 roku. Pierwszą imprezę otrzymał angielski klub Farnham RUFC ze względu na organizację w tym kraju finałów Pucharu Świata i zapewnienie biletów uczestnikom festiwalu, drugą dostał Miejski Klub Rugby pokonując kandydatów takich jak: Kijów (Ukraina), Barcelona (Hiszpania), Laugharne (Walia), Split (Chorwacja), Heusenstamm (Niemcy) czy St. Petersburg (Rosja).

W 2017 roku na pięć dni do Siedlec przyjedzie około 24 drużyn z 500 zawodnikami, byłaby to największa impreza rugby w Polsce w historii tego sportu. Jednocześnie to wspaniała promocja miasta w Europie, pasja i zaangażowanie grupy ludzi sprawiły bowiem, że Siedlce wygrały konfrontację z Barceloną, Kijowem czy St. Petersburgiem.

źródło: Jacek Wierzbicki, MKR Siedlce

Komentarze (1)

  1. znający się na sporcie dodano 8 lat temu

    To chyba jaja jakieś są? Z zabawy dla starszych panów robi się wielką imprezę sportową!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?