SPIN

Tchórzewski: Platforma zerwała koalicję z PiS

redakcja poniedziałek, 1 lipca 2013, 11:25 Aktualnie, Siedlce

Platforma Obywatelska wypowiedziała koalicję z Prawem i Sprawiedliwością oraz STS, powiedział podczas trwającej właśnie konferencji poseł Krzysztof Tchórzewski.

– Zastanawiałem się czy prezydent mógł się jakkolwiek przyczynić do tego że ta koalicja została zerwana i muszę powiedzieć, że nie – mówi poseł Tchórzewski. – Zawsze podkreśla zasługi koalicjantów, ważność samej koalicji, nie bierze zasług na swoje barki, tylko uczciwie podkreśla kto co i za co – dodaje.

Jak powiedział poseł zerwanie koalicji nastąpiło podczas ostatniej sesji miejskiej, kiedy radni PO nie zagłosowali za udzieleniem absolutorium dla prezydenta Siedlec.
– Udzielanie jej to jedno z podstawowych funkcji bycia w koalicji, a jeśli się tego nie zrobiło, jeśli się mówi na sesji w imieniu całego klubu, że się nie popiera prezydenta to jest to wypowiedzenie koalicji – wyjaśnia poseł. – Przyczyny dla mnie są niejasne, bo te które były powiedziane na sesji nie mają odbicia w rzeczywistości. Mówi się o podporządkowaniu instrukcjom związanym z osobą, która będzie startowała na prezydenta, ale tak w polityce bywa. To jest rozpoczęcie kampanii wyborczej, wcześnie, ale od razu w konflikcie z prezydentem – dodaje.

Na ostatniej sesji padły słowa ze strony Platformy, że nie chcą zrywać koalicji, ale jak mówi poseł Tchórzewski tak się nie da.
– Jak to nie chce zrywać koalicji? Albo jestem w związku albo nie i toczy się postępowanie rozwodowe. Czasami strony sobie wybaczają, ale dzisiaj jest sytuacja taka, że trwa proces rozwodowy – dodaje.

Na potwierdzenie tego podaje przykład nieobecności posła Jacka Kozaczyńskiego na umówionym spotkaniu z prezydentem.
– Dzisiaj o godzinie 9 rano mieliśmy się spotkać aby porozmawiać o problemach w mieście. I nieobecność posła  Kozaczyńskiego jest jakimś potwierdzeniem zerwania tej koalicji – dodaje.

Czy na rozwodzie ucierpią prezesi i dyrektorzy pochodzący z Platformy?
– Nie rozmawialiśmy jeszcze o tym, ale tak jak są przywileje związane z wejściem do koalicji tak zawsze są konsekwencje zerwania jej – wyjaśnia Tchórzewski. – Moim zdaniem wycofuje się wtedy też swoich ludzi, ale jak podkreślam jeszcze nie było o tym rozmowy – dodaje Tchórzewski.

22 komentarze

 1. Siedlczanin dodano 8 lat temu

  TĄ całą bezradę trzeba wywalić banda nieudaczników.
  Albo Tchórzewski zaczął kampanię czyżby na eurodeputowanego się szykował?

  • ws dodano 8 lat temu

   Nie musisz mnożyć komentarzy po różnych portalach. Najłatwiej napisać, że wszyscy nieudacznicy. To takie proste, anonimowość – świetna rzecz.

   A co do sprawy. Stało się jak stało, zgadzam się z poniżej wyrażonym zdaniem "q2".

 2. q2 dodano 8 lat temu

  Panu sportowcowi JK pomyliło się chyba trochę w głowie. Najmniejszych szans nie ma w wyborach. Jako poseł pokazał, co dla Siedlec potrafi zrobić. Co? No właśnie. Radnym PO też chyba się trochę pomyliło, aby stać na baczność i słuchać każdej rady od ludzi z zewnątrz. Cały czas liczę, że się panowie z PO opamiętają, bo na takim posunięciu tylko i wyłącznie stracą. Nie przykleją sobie zasług koalicji, nie wywiną się od odpowiedzialności za 7lat rządów, nie będzie nowych sukcesów, a przy takich kiepskich sondażach dla partii Tuska nikt o zdrowych zmysłach im nie zaufa. Coś czuje, że w PO ponownie dojdzie do rozłamu.

 3. warszawiak dodano 8 lat temu

  […]. Obsadzili 60 stanowisk w mieście więc rozłamu nie będzie.

 4. Siedlczanin 2 dodano 8 lat temu

  Mimo wszystko, fajni są Ci Peowiacy w Siedlcach.
  Gratulacje.

  • ws dodano 8 lat temu

   hahaha, dobry żarcik 😀

   • Jackal dodano 8 lat temu

    …to nie żarcik.

 5. z sensem dodano 8 lat temu

  no tak wali prosto z mostu. Prezes to przywilej a nie wiedza czy jakiekolwiek umiejętności… Żenada.

 6. zmartwiony dodano 8 lat temu

  To "chłopcy" z PO nie wiedzieli, że pana prezydenta Kudelskiego nie wolno krytykować, bo kto go krytykuje w wylatuje z trzaskiem jak rozbity kamień. Przecież na górze w PiSie też tak jest.

 7. Co ma? dodano 8 lat temu

  Co ma poseł do siedleckiego samorządu.
  Dlaczego Poseł robi spotkania w UM?
  Czy UM został już kupiony przez PIS.
  Co ten sztandar za nim robi?

  • Gochaa dodano 8 lat temu

   Konferencja nie odbyła się w UM, nie kłam.

   • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

    "Co ma?" ma chyba na myśli spotkanie z poseł Pawłowicz w Urzędzie Miasta kilka miesięcy temu. Ogólnie widać, że ingerencja posłów w samorząd jest duża, zarówno p. Tchórzewski jak i p. Kozaczyński mocno tutaj ingerują, natomiast w otwartej dyskusji nie są już tacy mocni, gdyż w dyskusji trzeba używać argumentów a nie pozycji formalnej posła (z obydwoma dyskutowałem i wiem jak to wygląda).

   • Co ma? dodano 8 lat temu

    Zdjęcie zostało przez redakcję zmienione.
    Wpis wygląda teraz dziwnie.

 8. :) dodano 8 lat temu

  No to Pan MD będzie musiał kogoś poświęcić żeby udobruchać Pana WK, Ciekawe czy będzie to głowa pana JG?
  Chyba, że pan MD pójdzie w zaparte?
  Tak czy inaczej straci.
  *
  Wszelka zbieżność faktów i osób zamierzona ;D

 9. bb dodano 8 lat temu

  co do tego wszystkiego ma Tchórzewski? Dlaczego nie zabrał glosu Kudelski, czy ktoś z STS lub PO?
  Pan Tchórzewski rozpoczyna juz kampanie wyborcza w imieniu swoim i syna?
  Zresztą to co powiedział o obsadzie stanowisk dyskwalifikuje go jako polityka, a zwłąszcza uczciwego człowieka. Przeciez on potwiedził, że do objęcia stołka nie ma innych wymogów poza przynaleznościa do własciwej partii lub koalicji.
  Szambo to mało powiedziane.

 10. xyz dodano 8 lat temu

  Widać kto rządzi w Siedlcach. Na prezydenta wybrano konkretną osobę, a rzady sprawuje cały miejscowy PiS Tchórzewskim na czele.

 11. Jasio dodano 8 lat temu

  O Jezu. Popatrzcie na zdjęcie. Lenin żyje. Nie bardzo w to wierzyłem. Zdjęcie jednak chyba nie kłamie.

  • żyje dodano 8 lat temu

   żyje i pracuje w urzędzie miasta za nasze podatki, a tutaj przykład tej pracy – zamiast brać się do roboty, siedzi na partyjnym spotkaniu w ramach swoich obowiązków służbowych!!!

 12. obserwator II. dodano 8 lat temu

  Kłamca z PiS przeniósł praktyki łobuzerstwa politycznego na grunt lokalny i szczyci się tym,że za władze lokalne decyduje kto co robi.Panie Tchórzewski to nie sejm,że wszystkie pieski w pańskiej partii muszą szczekać jednakowo i w tej samej tonacji.Władza w terenie powinna patrzeć na teren działania i co dobre dla lokalnej społeczności i nie musi być wszystko jedno głośnie.Zapowiedż naszego Pana Prezydenta Kudelskiego,że trzeba się przyjżeć działalności spółek miejskich z udziałem radnych PO to już zakrawa na zwyczajne chamskie zachowanie i mściwość w wydaniu PiS ponieważ można to traktować jako zapowiedż czystek na stołkach gdzie siedzą ludzie niepokorni w stosunku do władzy a ta wypowiedż Pana Władcy Siedlec jest podobna do wypowiedzi działaczy PZPR,którzy w akcie zemsty również robili z niepokornymi porządek tak jak to próbuje się robić pod rządami PiS.

 13. Jednak nos dziennikarski powinien dodano 8 lat temu

  Jednak nos dziennikarski powinien wywąchać co robili na tej konferencji , widoczni na zdjęciu dwaj Panowie z prawej strony.

 14. Jednak nos dziennikarski powinien dodano 8 lat temu

  Czy wszyscy zaproszeni na konferencję są z PIS?

 15. bystre oko dodano 8 lat temu

  To przecież oczywiste, że wszyscy na zdjęciu to wysoko postawieni, znani działacze PiS/obejmujący wysokie stanowiska w mieście/

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?