SPIN

Platforma nie zerwała koalicji. „PiS nas z niej wyrzucił”

Beata Głozak wtorek, 2 lipca 2013, 02:14 Siedlce

 – PiS wyrzucił Platformę z koalicji w Siedlcach – powiedział nam wczoraj poseł PO Jacek Kozaczyński tuż po konferencji prasowej posła PiS Krzysztofa Tchórzewskiego. Wygląda na to, że Platforma o tym, że nie żyje z PiS-em w „Zgodzie i Rozwoju” dowiedziała się z lokalnych mediów.

– Radni Platformy postanowili wstrzymać się podczas głosowania nad udzieleniem prezydentowi absolutorium, bo już wcześniej zwracali uwagę na to, że kilka rzeczy im się nie podoba. Wstrzymanie się miało być znakiem ostrzegawczym, że w mieście nie idzie wszystko tak jak iść powinno – powiedział nam we wczorajszej rozmowie poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Kozaczyński.

Jego zdaniem PO nigdy nie wypowiedziała sojuszu z PiS-em.

–  Poseł Tchórzewski prawdopodobnie dostał rozkazy w Sosnowcu, przyjechał z nimi do Siedlec i je po prostu wykonuje i teraz szuka kozła ofiarnego kto jest temu winien. Skoro, jak twierdzi poseł, to my wypowiedzieliśmy koalicję to dlaczego mówi o tym on a nie my? Z naszej strony słowa o zerwaniu koalicji z Prawem i Sprawiedliwością nigdy nie padły. Dzisiaj PiS wyrzucił Platformę z koalicji w Siedlcach – dodał.

W rozmowie z nami poseł odniósł się także do informacji o spotkaniu w sprawie sytuacji Polimeksu-Mostostal, do którego zdaniem prezydenta Siedlec miało dojść wczoraj w jego gabinecie. Jacek Kozaczyński przyjął te słowa ze zdziwieniem, bo nic o takowym nie słyszał i z nikim się na nie nie umawiał.

– Z prezydentem Wojciechem Kudelskim nigdy się w tej sprawie na dzisiaj nie umawiałem. Przez ostatnie dwa tygodnie widzieliśmy się cztery czy pięć razy, ostatni raz we wtorek po południu, ale o spotkaniu nie było mowy. W minioną sobotę natomiast podczas konwentu Platformy rozmawiałem o trudnej sytuacji spółki Polimex-Mostostal w naszym mieście z ministrem skarbu państwa Włodzimierzem Karpińskim. Jesteśmy w trakcie ustalania terminu spotkania ministra i przedstawicieli siedleckiego Mostostalu – zakończył krótko poseł.

40 komentarzy

 1. zdziwiony dodano 8 lat temu

  A Garbaczewski już kombinuje do kogo się podkleić żeby nie stracić. No cóż, ma w tym duże doświadczenie…

  • I raz dwa trzy dodano 8 lat temu

   Hahahahahahahahaha

  • monia dodano 8 lat temu

   no to mnie akurat nie dziwi

  • tylko dodano 8 lat temu

   ej, tchórze, powiedzcie mu to w twarz, więcej odwagi, a nie za nickami się ukrywacie.

   • :) dodano 8 lat temu

    mówiłem, widocznie nie dotarło… szkoda 🙁

  • Michowiecki dodano 8 lat temu

   Mnie to ta cała rada śmieszy spółki obstawiają miernotami zamiast specjalistów ściągać i budować miasto ,a tak to tylko zadłużenie,bezrobocie i upadające firmy. Specjaliści muszą wyjeżdżać żeby patałachy mogły zajmować odpowiedzialne stanowiska. Emeryci przerzucani ze stanowisko na stanowisko ,gdy młodzi energiczni stoją w kolejce w PUP lub po bilet do Londynu. WSZYSTKICH WON!!!

   • wyborca PO dodano 8 lat temu

    Kolejny od Korwina. Panowie wam do piaskownicy, a nie do polityki. Najpierw zacznij człowieku władać poprawną polszczyzną, bez słów powszechnie uważanych za obraźliwe i nieparlamentarne, a dopiero potem wygłaszaj jeden z drugim swoje zdanie. Bez populizmu, bo od tego populizmu to aż oczy bolą. Za półtora roku skończy się ponownie na 10-15 głosach w wyborach, bez przekroczenia 5% i tyle będzie waszych portalowych gierek w komentarzach. Nie słowa, a czyny.

    • Michowiecki dodano 8 lat temu

     Wasze czyny już Polacy w całej Polsce i Siedlcach czują lepiej już nie denerwujcie ludzi bo naród coraz bardziej niezadowolony. A ja używam słów i tak bardzo kulturalnych w porównaniu z tym co robicie. A żeby się nie skończyło że wy dostaniecie po 10 -15 głosów. My mieliśmy na ostatnich 3 procent ,a na kampanię wydaliśmy parę set złotych i to nie z kasy podatnika.

    • Michowiecki dodano 8 lat temu

     Jak patrze na te wasze decyzję to śmiać mi się chce albo jak na radzie sobie posłucham to naprawdę zastanawiam się czy nie jestem w przedszkolu. A co do robienia polityki to jakoś na kampanii wasz kandydat na posła chciał się z nami zmierzyć i jak potwierdziłem że chętnie pojawię się z nim w debacie to stchórzył 🙂

 2. monia dodano 8 lat temu

  Platforma powinna wyrzucić Dobijańskiego i Garbaczewskiego. Zauważcie, że największe blamaże PO osiąga od momentu kiedy Garbaczewski się do niej przykleił. Dla mnie to nie jest przypadek

 3. podczaszy dodano 8 lat temu

  Żałosne tłumaczenie, ale czego można się spodziewać po naszym przedstawicielu narodu. 🙂

 4. MW dodano 8 lat temu

  I co zrobi teraz Karaś kolega z "wojska" Kudelskiego?? . Tak naprawdę to była koalicja do utrzymania władzy przez tych nieudaczników. Czas najwyższy zakończyć politykę w Siedlcach i zacząć być RADNYMI dbającymi o miasto i tylko miasto!! , a nie o interesy swoich przynależności i sympatii partyjnych, które w tym przypadku należy traktować czysto prywatnie jak wyznanie religijne. Siedlce potrzebują działań a nie rozgrywek partyjnych . Panie Tchórzewski i Kozaczyński zajmijcie się polityką kraju jako posłowie RP, przestańcie wsadzać nos w sprawy Siedleckie. Co do STS to zacznijcie się mniej modlić i czas najwyższy odmłodzić to Towarzystwo, bo trąca pomału naftaliną.

 5. Mariusz dodano 8 lat temu

  Tylko Platforma zapewni nam postęp i rozwój w kraju!

  • Mario dodano 8 lat temu

   Myślałem, że tylko Jarosław Wałęsa miał stan "pomroczności jasnej". Mariusz, ty chyba mieszkasz w Nowym Jorku… Hitler też obiecywał postęp, ale najpierw trzeba było pozbyć się parę milionów "Ciemnogrodu". Służyła temu "polityka miłości", tak mocno przytulić… Wy w New Yorku macie Boeninga. U nas w ramach postępu w jeden dzień Samolot Rządowy przerobili na Samolot Prezydencki, to było dziesiątego… Sam PR nie wystarczy…

 6. aniPOaniPiS dodano 8 lat temu

  umowa o koalicji mówi jasno, koalicjanci głosują ZA uchwaleniem budżetu i ZA absolutorium dla Prezydenta, głosowanie przeciw lub wstrzymanie się oznacza jedno: zerwanie koalicji! Czego poseł/radny Kozaczyński i reszta PlatfOrmersów nie rozumie?!

  Tłumaczenie się że "…Wstrzymanie się miało być znakiem ostrzegawczym…"

  KURW@ MAĆ!

  Albo przestrzega się zapisy umowy albo się ją zrywa!

  Znaki ostrzegawcze? Zapraszam do Kodeksu Ruchu Drogowego.

 7. oj tam oj tam dodano 8 lat temu

  pójdziecie chłopaki przeprosicie i będzie "niec się nie stało"

 8. Jedynie dobrzy dodano 8 lat temu

  Więc, z tego wynika, że podpisując koalicję z PIS Pan Prezydent był pewny wszystkiego co robi.
  Licytacja stawów bez zgody Rady była ok. Pomnik OK. Inne sprawy OK. To tylko Radni PO byli nie świadomi, że tym odwrócili się od swoich wyborców.
  Pis jest cały czas za wyborcami i nie tylko, jedyne co im przyświeca w działaniu, to dobro mieszkańców miasta.

 9. widz dodano 8 lat temu

  jak widac kłamstwo ma krótkie nogi. Nikt nie zaparaszał Posła Kozaczyńskiego na spotkanie, nie można wymagac od radnych by głosowali w ciemno za wszystkimi złymi rzeczami jakie działy sie z mieście. Łasy na komplementy "narcyz" z PISu od razu się obraził. Czekajmy cierpliwie na rozwój wypadków, wyborcy maja swój rozum i ocenią radnych przy wyborach. Zobaczymy czy więcej głosów dostanie wazeliniarski Niedziółka czy krytyczny Dobijański.

 10. Koleś dodano 8 lat temu

  To prawda PiS potrafi zadbać o swoich a Platforna wyrzuca lub krytykuje swoich by sie podlizac ale komu przecież to jeszcze pierwsza władza w Polsce no tak ale w Siedlcach co zrobi Karas nic. Jeszcze z takimi kolesiami jak Dobijanski i Garbaczewski a gdzie waleczne kobiety z tej partii. Nie ma i nie będzie bo maja wlasne zdanie a oni nie lubią słuchać i negocjować tylko stawiać na swoim.

 11. gość dodano 8 lat temu

  Nikt nie może sprzeciwiać się WŁADZY ABSOLUTNEJ jedynie słusznej partii!!!

 12. echo dodano 8 lat temu

  Duże i brudne partyjne szyldy pozwalają zarabiać w tzw. polityce różnym pozbawionym inteligencji i bezideowym ludziom .Traci na tym i kraj i jak widać miasto.

 13. ja dodano 8 lat temu

  Władzy PiSowskiej nie wolno krytykować, wolno ją tylko chwalić, kto zaś ją krytykuje staje się złym Polakiem i marnym patriotą. Ale nie martwcie się PO ubierze się w wór pokutny i przeprosi kogo potrzeba. i dalej będzie cacy czyli zgoda i rozdwojenie jaźni.

 14. radny powinien dodano 8 lat temu

  mieć swoje zdanie,albo tak , albo nie, a nie siedzieć okrakiem na barykadzie, przy konfiturach a nie udawać , ze się jest w opozycji.
  Slupki poparci idą w dól, bo tak jest jak się nie ma swojego zdania.
  Przypomniec moze jak to bylo ze znakami dorgowymi podczas wyborów prezydenckich, panowie z platformy przez 6 lat byliście w koalicji , a stan finansow maista zależy od Waszych dzialan. Stan jaki jest wszyscy widzą, ale sporo fotek opublikowano, JAk pisza tak piszą aby nazwiska nie przekręcali. Taki PR od lat wszystkich tzw. politykow.

 15. pdm dodano 8 lat temu

  Jacuś K jak zwykle nic nie wiedziła, co się dzieję, a gdzie był ? Mianował trenera. Koleś wynoś sie z poltyki. Wszystko rujnujesz! Włana partię wystawiasz na pośmiewisko. Kolegów skółcasz, wszyscy w PO maja cię dość, jesteś tym na kogo wyglądasz, zniknij w końcu.

 16. wolny elektron dodano 8 lat temu

  No i cacy w siedleckich opłotkach:) Czcigodni z PiS, za kłamstwa i krętactwo polityczne, rozgrzeszenie dostaną. To wszystko przecież dla dobra społecznego ( dla dobra tych wiecznie głodnych łapserdaków, którzy ku udręce władzy pozostają jeszcze w tym mieście ). Co tam, niech się pospólstwo cieszy perspektywą lepszego jutra. Byleby całą władzę skupić w swoich rękach i wszystko podzelić między wiernych pionków. Swoją drogą, to ciekawe, że mieszkańcy tego miastunia po raz kolejny chyba na nas zagłosują, mimo iż kichamy na nich od wielu lat. W okresie żniw wypada przecież wykosić całą konkurencję. Chłopy już ruszyli do akcji. Plony zapowiadają się obfite. Trzeba jednak ostrzec swoich, żeby trzymali uszy nisko przy ziemi. Kto bowiem postawi uszy wysoko, to z pewnością je straci.

 17. mdp dodano 8 lat temu

  Brawo!!! Wygońcie wszystkich z miasta oczekujący na stołki sługusy siedleckiej władzy absolutnej. Jeszcze więcej przezwisk
  " przystojniacy" o krzywych facjatach. Jakie to towarzystwo
  w tym siedleckim PiS-ie jest pikne, a jakie zgodne i bezinteresowne. Kolesie ! Wypędzać to wy możecie krowy na pastwiska, a nie ludzi. Szanujcie własne gęby, nie plujcie jadem!

 18. widz dodano 8 lat temu

  odpolitycznić spółki ! konkursy na fachowców !!

 19. Snowden dodano 8 lat temu

  Panie Jacku ktoś z Pana otoczenia jest ordynarną "wtyczką" , przypominam ostatnią kampanie na Prezydenta..na .prawie każdy Wasz pomysł znajdowała się natychmiastowa trafna riposta przeciwnika!!! to naprawdę nie był przypadek…niech Pan się zastanowi bo J23 znowu nadaje…

 20. wolny elektron dodano 8 lat temu

  Snowden te rzekomo trafne riposty to zwyczajne brednie które może wysmażyć każdy. Nic w tych wypocinach nie ma trafnego. Zwyczajne oszczerstwa i tyle. Wiadomo brutalna walka o podział władzy w grodzie: wszelkie chwyty dozwolone.

 21. ala dodano 8 lat temu

  Jeśli sam J. K. tylko wypełnia polecenia władz wyższych to niech nie mówi tego o innych. Są ludzie, którzy potrafią myśleć samodzielnie i wyciągać wnioski.
  Widocznie koledzy ze spółek powiedzieli kilka miłych słów panu posłowi i on jak zwykle szuka winnego.

 22. niezależny dodano 8 lat temu

  Prosimy o komentarz do ostatnich wydarzeń w koalicji siedleckiej Zgoda i Rozbój ( tfu! Rozwój) jedynego wiarygodnego i niezależnego radnego – Pana Sylwestra Czyżyka. Pan Czyżyk nie zajmuje wyższych stołków w spółkach miejskich czy urzędach i potrafi odważnie przekazać faktyczny stan rzeczy. Panie Czyżyk liczymy na Pana. Jest Pan dla wielu niezależnym, godnym zaufania działaczem miejskim. Tak trzymać! Mieszkańcy są z Panem!

  • Gochaa dodano 8 lat temu

   Fajna autolaurka :*

  • zmartwiony dodano 8 lat temu

   Tak jest, tylko radny Czyżyk ma odwagę zapytać o to co potrzeba, […] tylko on jeden dociekał co w spółkach "piszczy". Ciekawe czy dostał wyczerpującą odpowiedź? A może znowu "radosną twórczość"

 23. Do Snowden dodano 8 lat temu

  Wydaje mi się,że wiem kogo masz na myśli…kogoś z Radnych zależnych od kaski Prezydenta ??? 🙂

 24. a przy okazji... dodano 8 lat temu

  Byłem krytykiem radnego Czyżyka /np. zbiórka na pomni wolności/. Ale od dłuższego czasu obserwując prace Rady Miasta mogę bez kokieterii powiedzieć iż Pan Czyżyk jako w zasadzie jedyny /no jeszcze Piwoński/ prawidłowo wykonuje mandat radnego. Zabiera głos w ważnych dla Miasta Sprawach i pyta władze o rożne dość trudne i złożone sprawy. No ale maa zapłatę – podobno władza siedlecka go niecierpki i stosuje ostracyzm. Tak dalej Panie Czyżyk.

 25. leon dodano 8 lat temu

  I co miał Giertych rację ciamciaramcia ta cała PO. Na dodatek p. Jacuś K., Dobijański i Garbaczewski swoimi schizami ciągną w dół pozostałych. Czas się otrząsnąć Panowie. 3 lata temu skończyła się kampania wyborcza Panie Dobijański nie zauważył pan tego? A może to już początek nowej? To w takim razie "gratulacje" za skuteczność.

 26. lolek dodano 8 lat temu

  Widać ożywienie wśród "apolitycznych" korwinowców, którzy zaczęli już kampanię swoją i swego guru, może jeszcze zaproszą jedną radną i będzie fajnie.

 27. Pogonista dodano 8 lat temu

  Do Snowden-Przeciez to wiadomo ze wtyczką jest JG

 28. zakręcona dodano 8 lat temu

  Kozaczyński mówi prawdę, że Prezydent go nie zapraszał. Kudelski go ZAPROSIŁ, to fakt, ale język jest niedoskonały. Wiecie jaki jest Jacek. Dla niego liczy się tylko Pogoń i Jacek Junior (bramkarz). Reszta spraw bardzo mu ciąży… 😉

 29. Siedlczanin dodano 8 lat temu

  Wyrzucić…to powinna Platforma Garbaczewskiego – jeśli nie zrobicie tego to w niedługim czasie przekonacie się boleśnie dlaczego powinniście to zrobić.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?