SPIN

Dodatkowego kursu ze stacji nie będzie

Beata Głozak środa, 3 lipca 2013, 19:11 Aktualnie

Nie będzie dodatkowego kursu autobusu MPK łączącego dworzec PKP ze stacją Siedlce Zachodnie. Z propozycją taką wystąpił podczas ostatniej sesji miejskiej radny Adam Tomczuk. Pomysł ten prezesowi spółki Krzysztofowi Dębińskiemu wydaje się nieracjonalny. Nie widzi on potrzeby dublowania połączenia kolejowego z autobusowym tym bardziej, że jak tłumaczył z dworca w okolice Siedlec Zachodnich można bez problemu w tej chwili dojechać.

10 komentarzy

 1. y. dodano 8 lat temu

  Cenię inicjatywę i dobre chęci, ale niestety pomysł nietrafiony i mało sensowny.

 2. Maras dodano 8 lat temu

  Idiotyzm do kwadratu! Kto wybrał tego Tomczuka?

 3. Robertos dodano 8 lat temu

  Myślę że pomysł Pana radnego Adama Tomczuka jest genialny, tylko jak zwykle w takich przypadkach ludzie mali, których nie stać na szerokie spojrzenie na problem, po prostu nie są i nie będą w stanie zrozumieć intencji Pana Radnego.
  Wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś z nas spóźnia się na pociąg do Warszawy. Następny za godzinę. Wsiadamy szybko do autobusu MPK, doganiamy pociąg na Siedlcach Zachodnich, cieszymy sie komfortem jazdy zafundowanej nam przez PKP! Jakież to proste, skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie.. . A że nie wpadł na to nikt inny oprócz Pana radnego Adama Tomczuka? Nie jego wina, nie czepiajcie się człowieka 🙂

  • :) dodano 8 lat temu

   Szanowny Panie Radny, przestań Pan sobie pisać tu laurki.
   Wsiądź sobie Pan w samochód i zmierz czas przejazdu z dworca głównego na zachodni. A nie zapomnij Pan jechać jak autobus – 40km/h.

 4. chyba... dodano 8 lat temu

  Chyba radnego słońce poraziło.

 5. Monia dodano 8 lat temu

  Kolejna bzdura wypowiedziana przez Tomczuka. Ten człowiek to porażka Rady Miasta. Jest skrajnie niekompetentny-myślę że śpiewy w kościele nie pomogą temu panu na ponowną kadencję.

  • y. dodano 8 lat temu

   A ja się nie zgodzę z tą skrajną niekompetencją. To, że większość pomysłów jest nietrafiona to trudno, ale może jakiś jeden kiedyś dobry się znajdzie. No i trzeba docenić to, że próbuje w ogóle się interesować losem szarego mieszkańca…

   A dla tych co nie rozumieją: Prawdopodobnie chodzi o to, aby mieli jak wrócić na Poznańską/Dylewicza/Daszyńskiego podróżni korzystający z pociągu Wawa-Siedlce, omijającego Siedlce Zachodnie…. Tylko że tak naprawdę wrócić można tym samym pociągiem 🙂

 6. Bartek dodano 8 lat temu

  do Robertos

  Chłopie pociąg z PKP do Sdl Zachodnie jedzie jakieś 2-3 minuty. To jak nie zdążysz na PKP to jakim cudem na ten sam pociąg chcesz dojechać MPK ???? Helikopterem byś nie zdążył, a co dopiero autobusem 🙂 Autobusem pociągu nie dogonisz

 7. . dodano 8 lat temu

  Wszystkie bez wyjątku pociągi Kolei Mazowieckich zatrzymują się w Siedlcach Zachodnich.

 8. bb dodano 8 lat temu

  miałam możliwośc poznać retoryke pana radnego przy jednej z jego "akcji". Powiem krótko: to wstyd, że taki ktoś w ogóle radnym został. Od czasu do czasu walnie jakimś pomysłęm pod publiczkę, pomysłem bezdennie głupim i tyle z niego pożytku. Mam nadzieję, że nie będzie kandydował w nastepnych wyborach.
  A sytuacja na Zachodnich Siedlcach jest niemal komfortowa. Sa pociągi. sa autobusy (12, 18, 27, 28). Czyzby radny zamierzal przypodobac sie działkowiczom, którzy i tak w większości za bilet nie płacą?
  Juz byl jeden taki nawiedzony, co chciał przystanek nazwać "Bożym Ciałem".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?