SPIN

Zmiany w szkołach. W klasach będzie więcej uczniów

Aneta Borkowska wtorek, 9 lipca 2013, 11:53 Aktualnie

Niż demograficzny i statystyki zmusiły siedlecki samorząd najpierw do cięcia liczby oddziałów w szkołach ponadgimnazjalnych a potem do ich zwiększania. Magistrat przygotował dla przyszłych uczniów 1630 miejsc, ale chętnych było 1913.

Na początku lipca prezydent miasta wydał zgodę na zwiększenie liczby uczniów z 30 do 32 we wszystkich klasach w 8 szkołach. Ten zabieg dał dodatkowe 76 miejsc w „ogólniakach” i technikach. Chodzi o :
1. I LO im. Bolesława Prusa,
2. II LO im. św. Królowej Jadwigi,
3. ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica,
4. ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika,
5. ZSP nr 3 im. Stanisława Staszica,
6. ZSP nr 4 im. Kazimierza Wielkiego,
7. ZSP nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego,
8. ZSP nr 6 im. gen. Józefa Bema, z wyjątkiem oddziałów integracyjnych.

To nie wszystko. W czterech szkołach: „Prusie”, „Królówce”, „Elektryku” i „Samochodówce” utworzono po 1 dodatkowej klasie. Z tegorocznym naborem nie poradziło sobie liceum ogólnokształcące działające w tzw. „Kolejówce”. Słaba rekrutacja zakończyła się likwidacją jednego oddziału. Zwiększeniu uległa za to liczba miejsc w tamtejszym technikum. Z planowanych wcześniej 16 podniesiono ją do 32 w zawodach: technik geodeta oraz technik transportu kolejowego. Na razie jednak w obu klasach jest po 10 wolnych miejsc.

4 komentarze

 1. jak widać... dodano 9 lat temu

  Wcześniejsza dyskusja związana z ew. likwidacją kolejówki miała sens. Tą szkołę pod dyrekcją Celińskiego czeka smutny los. Tam potrzebny jest dynamiczny i kreatywny dyrektor.

 2. kontra dodano 9 lat temu

  To nie kolejówka jest be, tylko dyrektor z zastępcami do d… Ale Kudelski go nie ruszy bo to "swój".

 3. xyz dodano 9 lat temu

  Od kiedy w ZSP nr 6 są oddziały integracyjne ?

 4. Jan Kowalski dodano 9 lat temu

  Niestety jak widać po rekrutacji Kolejówkę należy jak najszybciej zamknąć lub przejściowo polączyć z budowlanką.Niepotrzebna jest dalsza eskalacja ogromnych kosztów przy bardzo małych i nielicznych klasach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?