SPIN

Rozbierają „żółtą” halę, bo robią miejsce dla obwodnicy

Beata Głozak poniedziałek, 22 lipca 2013, 23:11 Siedlce

Centrum handlowo-usługowe, parking, Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, kolejny etap obwodnicy i przebudowana stacja PKP. Tak w perspektywie najbliższych lat ma zmienić się teren wokół siedleckiego dworca. Możliwe?

„Żółta” hala przestała istnieć. Po jej części żelaznej przyjdzie czas na przybudówkę z pustaków. Jak przypomina Paweł Mazurkiewicz, rzecznik siedleckiego ratusza jest to początkowy etap przygotowywania tego terenu pod inwestycję. Będzie nią trzeci etap obwodnicy wewnętrznej miasta. Oprócz czyszczenia terenu trwają prace projektowe.

– Bardzo ważnym elementem obwodnicy będzie budowa wiaduktu nad ulicą Partyzantów – przyznaje rzecznik. – Ale okazało się, że tak zwana ”żółta” hala uniemożliwiałaby optymalne przeprowadzenie tego rozwiązania. Jeżeli chcielibyśmy ją zostawić koszty inwestycji znacznie by się podniosły, bo trzeba by było wybudować o wiele wyższy i dłuższy wiadukt. Dodatkowo jego budowa pozbawiłaby wielu miejsc parkingowych na placu sąsiadującym z żółtą halą – tłumaczy Mazurkiewicz.

Dlatego też optymalnym wyjściem jest zmniejszenie wiaduktu i rozbiórka hali. Teren wokół rozbieranej żółtej hali ma w perspektywie najbliższych lat zmienić się nie do poznania.

– Trzeci etap obwodnicy pozwoli na wybudowanie centrum przesiadkowego. Chcemy zintegrować dworzec PKP i nowy dworzec autobusowy z innymi towarzyszącymi funkcjami takimi jak handel co wzmocniłyby potencjał tego miejsca – tłumaczy rzecznik. – Rozważamy dopuszczenie inwestorów, którzy chcieliby w tym miejscu zainwestować, aby i ta część miasta mogła się rozwinąć – dodaje.

Na terenie przy Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym ma powstać kilkaset miejsc parkingowych.

7 komentarzy

 1. zadowolony dodano 9 lat temu

  A moze od razu pomnik "pieczonego kartofla" postawić

 2. 3 lata dodano 9 lat temu

  Przez 3 lata nie potrafiono tak zrobić by tam parkowano samochody (obok żółtej hali) teraz będą tam stały setki samochodów. Zapewne będą to te z centrum miasta.

 3. PiSior dodano 9 lat temu

  Nowy dworzec autobusowy – to miasto będzie prowadziło usługi przewozowe? PKS ma swój dworzec i z tego co słychać zainteresowane jest remontem dworca, który jest w ich posiadaniu a na remont którego nie może uzyskać zgody Kudelskiego.

 4. bankier dodano 9 lat temu

  a czy nie można by zacząć od tych miejsc parkingowych? dworzec pks i inne pierdoły mogą poczekać. parking + szybki pociąg do stolycy i podatki płyną jak złoto.
  ps 8 lat temu pociąg jechał do wschodniej 47 min, teraz polonez rano do centralnego jedzie 1h i 15 min……..

  • z sensem dodano 9 lat temu

   podatki sie skoncza w przyszlym roku. Jesli Gronkiewicz wprowadzi Karte Warszawiaka i dzieki niej nie bedziesz placic podwyzek za karte miejska, to nie zlozysz ZAP-3 do US w Warszawie i zostaniesz siedleckim patriotą z krwi i kosci? 😀

 5. Andy dodano 9 lat temu

  Parking mi zlikwidowali, chyba że te prace w celu powiększenia parkingu a jeśli nie to trzeba w stolicy bulić podatki a nie w Siedlcach, które traktuję jako sypialnię, tylko tam mogę władzę potraktować.
  Pozdrawiam dojeżdżających do stolicy

 6. obserwator II. dodano 9 lat temu

  Widać zbliżają się wybory i trzeba rzucić kiełbasę wyborczą jak za czasów matuszki PZPR,niech się mieszkańcy pocieszą propagandą władzy bo już zapomnieli jak to wyglądało za komuny.Jedz obywatelu kiełbasę wyborczą a po wyborach obije się czkawką i kloejny raz poczujesz się oszukany przez polityków tych wrednych dobrodzieji i odwiecznych twoich miłośników wokresie wyborczym a póżniej kopa i precz.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?