SPIN

Zmierz ciśnienie w tirze

Beata Głozak czwartek, 1 sierpnia 2013, 17:15 Aktualnie

5 sierpnia, na Placu Sikorskiego w Siedlcach, od godziny 10 do 18 w specjalnie przystosowanym tirze będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zasięgnąć porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie”. Siedlce to dwudzieste trzecie z 40 miast na trasie przejazdu tira.

Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 – 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wszelkie odchylenia od tych wskaźników wymagają konsultacji z lekarzem. Mieszkańcy Siedlec 5 sierpnia będą mogli sprawdzić, czy problem nadciśnienia tętniczego dotyczy także ich. W specjalnie przystosowanym Tirze kampanii „Ciśnienie na życie”, ekipy doświadczonych pielęgniarek będą przeprowadzały pomiary ciśnienia tętniczego krwi wszystkim chętnym, którzy zgłoszą się na badanie.

Każdy wykonany pomiar ciśnienia krwi w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie” to złotówka przekazana przez sponsora na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu!

Akcja ma na celu przekonanie Polaków do potrzeby dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika bowiem, że choroby układu naczyniowo-sercowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.

www.cisnienienazycie.pl/opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?