SPIN

Pielgrzymi z Siedlec wyruszyli na Jasną Górę

Beata Głozak piątek, 2 sierpnia 2013, 15:19 Siedlce

Po mszy św., na której homilię wygłosił biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski około godz. 8.30 spod siedleckiej katedry wyruszyła siedlecka kolumna 33. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

Tegorocznym hasłem pielgrzymki są słowa: „Jesteście światłem świata”. Jak co roku na pierwszych metrach pielgrzymkowego szlaku pątników żegnali najbliżsi: rodzina i przyjaciele, a także przypadkowi przechodnie, którzy zatrzymywali się i pozdrawiali maszerujących. Pierwszym noclegiem kolumny siedleckiej będą Wodynie.

Marta i Olka z Siedlec: To jest nam potrzebne

Od kilku lat w sierpniu rezerwujemy czas na pielgrzymkę. To jest dla nas nie tylko naturalne, ale i potrzebne. Rodzina, znajomi – oni wiedzą, że początek miesiąca jest zarezerwowany. I to jest piękne. Tak, czasami spotykamy się z komentarzami, że pielgrzymka to niepotrzebna manifestacja swojej wiary. Co wtedy mówimy? Że dla nas to jest tak jakby ktoś zarzucił nam manifestowanie swojej miłości do rodziców widząc nas na spacerze z nimi. Niektórym ten trud kilkuset kilometrów, modlitwa i wyciszenie z dala od problemów zostawionych w domu są po prostu potrzebne. Idziemy żeby podziękować, ale może wpadnie nam do głowy coś, o co możemy prosić Maryję (śmiech).

Pielgrzymi z 33 PPP przemierzają trasę w dwóch kolumnach: bialskiej i siedleckiej. Obie tradycyjnie połączą się w miejscowości Ciepielów. Na Jasną Górę wszyscy dotrą 14 sierpnia.

6 komentarzy

 1. obserwator II. dodano 9 lat temu

  Może tak biskupi by poszli pieszo na pielgrzymkę to może by szanowali owieczki a nie tylko ich kasę.

  • Anka dodano 9 lat temu

   Biskup to potrafi tylko rozkazywać, nigdy nie poszedłby bo jeszcze by sobie buty pobrudził. Byłam bo znajomi szli to ich wspierałam podczas wyjścia, widziałam jak się biskup i władze lansowały w pierwszym rzędzie. Szkoda tylko, że do zdjęć, bo sami nie idą. To po cholerę stają i pozują. Żałosna próba zdobycia sympatii.

 2. Pielgrzym dodano 9 lat temu

  Do Anki i obserwatora. Biskup może się podobać lub nie, ale prawda jest taka, że zanim się zostanie biskupem jest się zwykłym księdzem, a jeszcze wcześniej seminarzystą. Wtedy chodzi się na pielgrzymki i nie robi się z tego żadnego halo. Jestem przekonany, że nasi biskupi już swoje wychodzili, więc proszę się nie czepiać.

 3. Anka ma rację dodano 9 lat temu

  Jestem tego samego zdania co Anka, lans siedleckiej władzy przeraża. Do Pielgrzyma …co to znaczy..? …biskupi już swoje wychodzili..? myślisz ,że jest limit pielgrzymek ?myślisz ,że tylko seminarzysta i"zwykły" ksiądz ma być wśród ludzi?

 4. zostawcie... dodano 9 lat temu

  Zostawcie Biskupa w spokoju. Ale po co w pierwszym szeregu jest Kudelski, Głowacki, Sochacka itp. a tym roku na dodatek chyba Marchel sie pokazał. No wszak niedługo wybory…Maja ochotę iść na pielgrzymkę, niech idą, to ich prywatna sprawa. A przejście kawałka drogi na czele…to pokazówka, nic więcej.

 5. miniStrant dodano 9 lat temu

  Jak można modlić się do kradzinej ikony. Ikonę tę ukradł Władysław Opolczyk z Rusii Chalickiej i oddał ją do budowanego przez siebie klasztoru w Częstochowie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?