SPIN

Krissy Matthews, odkrycie skandynawskiego bluesa w Siedlcach

Beata Głozak niedziela, 4 sierpnia 2013, 12:34 Aktualnie

Siedlecki MOK przygotował coś dla osób, które lubią kameralne koncerty na żywo. 11 sierpnia na skwerze przy fontannie zaplanowano występ Krissy Matthews Band. Początek o godz. 19. W razie złej pogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Białej. 

Matthews to dwudziestoletni pół Norweg, pół Brytyjczyk, odkrycie skandynawskiej sceny bluesowej, muzyk, gitarzysta i wokalista. Zaczął grać w wieku 8 lat, natomiast jego kariera na dobre rozpoczęła się w wieku 12 lat, kiedy to na festiwalu Notodden Blues został zaproszony w szeregi formacji kierowanej przez samego Johna Mayala & Blues Brackers. Wtedy też został okrzyknięty „cudownym dzieckiem”. Od tego momentu notuje znakomite recenzje prasowe oraz radiowe. W trasie koncertowej w naszym kraju Krissy wystąpi z cenionym zespołem Łukasza Gorczycy w składzie: Łukasz Gorczyca – gitara basowa, Tomek Dominik – perkusja.

źródło: MOK Siedlce/opr.bg

2 komentarze

  1. y. dodano 8 lat temu

    Łukasz Gorczyca z tego co widzę łupie kasę na znanych nazwiskach. Rok temu jeździł z bratem Jimmiego Hendrixa (nie umiejącym de facto za bardzo grać), potem jeździł z synem Gary'ego Moora. A tak naprawdę te "plakatowe gwiazdy" podczas koncertów tylko statystują, a Gorczyca wyładowuje się na gitarze, co ma niewiele wspólnego z bluesem.

  2. y. dodano 8 lat temu

    Przepraszam, pomyłka. Gorczyca jest basistą, na gitarze solo wyładowywał się kto inny..ale ogólnie przedsięwzięcia typowo nie dla ludzi, ale dla kasy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?