SPIN

Budowa Ośrodka im. M. Grzegorzewskiej idzie zgodnie z planem

Aneta Borkowska poniedziałek, 5 sierpnia 2013, 13:05 Siedlce

Internat i szkoła w jednym budynku oraz dobrze wyposażone sale dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – wychowankowie Ośrodka im. M. Grzegorzewskiej w Siedlcach są o rok od spełnienia marzeń za 10 mln zł.

Przy ul. Gospodarczej trwa rozbudowa starej części internatu tzw. siedleckiego „Rolnika” na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej. Zgodnie z projektem nowy budynek będzie żółto-pomarańczowo-szary i ma być gotowy z końcem 2014 roku. Przetarg zadecydował, że powstanie on za niemal 9,5 mln zł (bez VAT) a wybuduje go siedlecki Zeltech.

Zamknięty do zimy

– Prace na terenie rozpoczęły się na początku 2013 roku. W skład inwestycji wchodzą trzy budynki: internatu, szkoły i łącznika – mówi Agnieszka Przesmycka, przedstawicielka wykonawcy. – W tej chwili trwają prace ogólnobudowlane, pierwszy budynek jest wznoszony, w drugim trwają roboty wyburzeniowe, a w trzecim jest dobudowywana kondygnacja – wylicza.

Z budynku szkoły wymontowywane są wszystkie niepotrzebne rzeczy i niedługo pojawią się w nim okna i drzwi. Prawdopodobnie zostanie też ocieplony. Do zimy obiekt zostanie zamknięty, będą zrobione już wszystkie dachy. Jednocześnie będą trwały prace branży elektrycznej i sanitarnej.

– Na razie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – mówi Przesmycka. – W związku z tym, że w każdym budynku ich zaawansowanie jest inne trudno mówić ogólnie, ale myślę, że pod koniec roku będzie to około 50 procent – dodaje.

„Zmniejszyć” koszt

Budynek będzie wyposażony we wszystkie udogodnienia niezbędne dla osób z wszelkimi dysfunkcjami.

– Przy ulicy Sienkiewicza Ośrodek miał dwa obiekty oddalone od siebie, tutaj będzie już wszystko razem co jest naprawdę bardzo istotne i podnosi bezpieczeństwo wychowanków – tłumaczy Jarosław Głowacki, wiceprezydent Siedlec. – Powstaną parkingi, teren będzie zamknięty, aby wychowankowie bez obaw mogli wychodzić na świeże powietrze – dodaje.

Część budynku będzie służyła też potrzebom ZSP nr 4. Szkoła w rozbudowywanym budynku miała kiedyś stołówkę i będzie ją miała nadal, ale wraz z SOSW. Miasto liczy, że koszt rozbudowy „zmniejszy się” kiedy samorząd sprzeda dwa budynki w centrum Siedlec aktualnie zajmowane przez Ośrodek.

3 komentarze

 1. efaster dodano 8 lat temu

  No dobra, wszystko cacy mucha nie siada, ale ów budynek jest przy ul. Kazimierzowskiej róg Gospodarczej a nie przy Granicznej. A co do budynku, sam główny budynek już jest + stołówka dobudowywany jest tylko ten narożny jak za ok. 10 mln. zł to trochę drogo no chyba, że z wyposażeniem całości w sprzęt, meble itp. ale z tego co się oriętuje to zamówienie tego nie obejmowało. A VAT i tak miasto musi zapłacić choćby za materiały budowlane czy robociznę a Ministerstwo Finansów późnie zwraca ów VAT.

  • Beata Głozak dodano 8 lat temu

   Dziękuję za zwrócenie uwagi. Faktycznie wkradł się błąd – chodziło o Gospodarczą.

 2. Marcin dodano 8 lat temu

  Tam chyba w pobliżu nie ma przystanku autobusowego. Ciekawe jak dzieciaki będą dojeżdżać do tej szkoły.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?