SPIN

Komitet budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego już nie jest tajny

Beata Głozak wtorek, 13 sierpnia 2013, 23:42 Siedlce

Do 21 lipca była tajemnicą, ale już nią nie jest. Na specjalnej stronie internetowej opublikowano skład Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego. Wśród jego członków pojawiają się nazwiska m.in.: przedsiębiorców, posłów, senatorów, urzędników siedleckiego magistratu a także osób we władzach spółek miejskich. 

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie Komitetu został on utworzony 23 kwietnia minionego roku. -„Naszym celem jest upamiętnienie w Siedlcach tego wybitnego człowieka, polityka, męża stanu (Lecha Kaczyńskiego – przyp. red.), który całym swoim życiem dawał świadectwo, że „Warto być Polakiem” – piszą jego członkowie. Jak podkreślają pieniądze na inwestycję mają pochodzić ze zbiórki publicznej.

O tym, że w Siedlcach ma stanąć pomnik zmarłego tragicznie prezydenta pisałyśmy już w minionym roku. W tym plany przyjęły realny kształt. W kwietniu radni wyrazili zgodę na budowę monumentu na terenie dawnego, XVIII -wiecznego cmentarza katolickiego u zbiegu ulic Cmentarnej i Wojskowej. Mimo że była zgoda na budowę nie było wiadomo kto tej budowy chce. O podanie nazwisk tych osób kilkakrotnie na miejskich sesjach upominał się radny Zbigniew Piwoński. Tak się nie stało. – Boję się, że ktoś zacznie do nich strzelać, bo są dowody na to, że do takich ludzi się strzela – powiedział wtedy prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Wcześniej zasłaniał się obawą przed naruszeniem „Ustawy o ochronie danych osobowych”.

Z dniem otwarcia strony podano także skład Komitetu, którego przewodniczącym jest Zbigniew Sobolewski.

Zbigniew Sobolewski, Stanisław Jakubiec, Henryk Komoń, Mariusz Żaczek, Andrzej Koziak, Waldemar Jaszczur, Jan Chromiński, Mieczysław Księżopolski, Krzysztof Borkowski, Stanisław Jastrzębski, Zdzisław Skorupka, Arkadiusz Maksjan, Barbara Płatek, Krzysztof Tchórzewski, Mirosław Starczewski, Stanisław Fiedorczuk, Jan Gołębiewski, Stanisław Mrówczyński, Stefan Kotlewski, Barbara Golec, Adam Skup, Jan Ługowski, Jadwiga Skup, Józef Toczyski, Leszek Gadomski, Wojciech Dębski, Barbara Wilińska, Mieczysław Stefaniuk, Jacek Kabat, Lucjan Kuc, Leszek Trebnio, Marek Celiński, Tomasz Hapunowicz, Adam Dzięga, Marek Gorzała, Zbigniew Sulej, Andrzej Woroszyło, Stanisław Kamiński, Andrzej Sobański, Waldemar Borkowski, Kazimierz Prochenka, Andrzej Turski, Kazimierz Kujda, Zbigniew Belniak, Jarosław Głowacki, Stefan Kalicki, Mariusz Orzełowski, Andrzej Jóźwiak, Bogdan Kozioł, Sławomir Piotrowski, Arkadiusz Czartoryski, Zdzisław Podsiadło, Grzegorz Woźniak, Henryk Górski, Henryk Kowalczyk, Ireneusz Purgacz, Sylwester Dąbrowski, Maciej Kunowski, Jerzy Grabowski, Krzysztof Doszak, Andrzej Lipka, Robert Więckowski, Szczepan Mirowski, Teresa Wargocka, Elżbieta Woźniak -Sionek, Iwona Wyszyńska, Waldemar Sobczak, Marian Sekulski, Janusz Ginter, Rafał Stefaniuk, ks. Janusz Wolski, Paweł Wyrzykowski, Paweł Michowiecki, Sylwester Czyżyk, Henryk Wysocki, Tomasz Derlatka, Helena Nowak, Ewa Korniluk, Bożena Czarnocka, Ewa Karpińska, Zbigniew Maglewski, Anna Patkowska, Maria Kasjanowicz, Eugeniusz Kasjanowicz, Paweł Mazurkiewicz, Jerzy Myszkowski, Krzysztof Figat, Bernardyna Korowajczuk, Stanisław Świć, Elżbieta Czapczak, Anna Wilińska, Wiesław Wiliński, Stefania Sobolewska, Wojciech Kudelski, Wiesław Makarowski, Andrzej Ługowski, Tomasz Olko, Maciej Wąż, Stanisław Kłopotek, Piotr Kłopotek, Bogusław Olszewski, Jan Przychodzeń, Józef Taczalski. (źródło: pomniklechakaczynskiego-siedlce.pl)

 

47 komentarzy

 1. siedlczanin * dodano 11 lat temu

  ciekawe ile osób przestanie robić zakupy w Carlosie buhahaaaaaaaaaaaaaa

  • Paweł Wyrzykowski dodano 11 lat temu

   W sprawie rzekomego członkostwa w tym komitecie mnie lub Pawła Michowieckiego, jak tylko wrócę do Siedlec, będzie wystosowane oświadczenie z tej sprawie. P. Sobolewski widocznie chce się nieudolnie zemścić za to, że nie pozwoliliśmy mu sprzedawać cegiełek na pomnik Kaczyńskiego na Marszu dla Życia i Rodziny (link do nagrania z tego incydentu niżej) czym złamałby prawo a my musielibyśmy zapłacić karę za jego nielegalną zbiórkę publiczną. Warto tu zaznaczyć, że we wspomnianej wyżej sprawie miał możliwość skontaktowania się przed wydarzeniem z organizatorami, jednak tego zaniechał i postanowił spróbować postawić nas przed faktem dokonanym. Z racji powiązań z władzą przyzwyczaił się też chyba do naginania prawa, bo nie uwierzę w to, że to przez przypadek lub niewiedzę raz chciał złamać prawo, a drugi raz je złamał (podając publicznie fałszywą informację jakoby ja i P. Michowiecki bylibyśmy w komitecie budowy pomnika Kaczyńskiego).

   http://www.youtube.com/watch?v=i1cJpTARDek

 2. Żaneta dodano 11 lat temu

  Zapewne większa część zacnego komitetu posiada dom z ogrodem. W związku z tym proponuję, aby tak jak dawniej w ogrodach ustawiano figurki krasnali itp. pupilków, tak teraz, każdy z członków komitetu
  postawił sobie za własne pieniądze figurkę p. Kaczyńskiego i nie narzucał swojej woli ogółowi mieszkańców. Zawiążcie komitet naprawy dróg osiedlowych po których nie da się chodzić i jeździć.!!!

 3. kontra dodano 11 lat temu

  Lista hańby. Lista wstydu.

  • Wacław dodano 9 lat temu

   A ty , Żaneta , postaw sobie w ogrodzie plastikowego penisa.

  • Wacław dodano 9 lat temu

   Wiesz co piszesz (…) ?

 4. mordka dodano 11 lat temu

  Brakuje tam Karasia i Garbaczewskiego. W końcu kłaniali się nisko przy otwarciu obwodnicy. To przecież partia tego drugiego.

 5. wiem dodano 11 lat temu

  Z tego co wiem Pawła Wyrzykowskiego niema w tej chwili w Siedlcach, ale nie jest on członkiem tegoż komitetu. Jest to jakaś świadoma manipulacja!

 6. Siedlczanin dodano 11 lat temu

  Prezydencie Kudelski zapewni Pan teraraz ochronę tym ludziom, przecież platformersi mogą ich pozastrzelać

 7. aaaaaaaaaa dodano 11 lat temu

  Sami poklaskacze 😉

 8. szlachcic dodano 11 lat temu

  Gromada doraźnie skrzykniętej szlachty gołoty funduje pomnik szlachcicowi jerozolimskiemu, który się zabił z własnej głupoty, za nie swoje pieniądze i na nie swoim terenie. Z listy członków tzw. komitetu sobolewskiego wynika, że nie są to rodowici siedlczanie, a ludzie pochodzący z okolicznych przysiółków, wsi i miasteczek, np. Krzywośnit, Pacanowa, Taradajek, Rzażewa i Tchórzewa, Mińska Mazowieckiego itd….

 9. widz dodano 11 lat temu

  Prezesi spolek, ciekawe czy nie doloza kasy.
  i

 10. sobolwewski? dodano 11 lat temu

  [komentarz uznany przez administrację za obraźliwy]

 11. sobolwewski? dodano 11 lat temu

  a co do pomnika jak chcą za swoje pieniądze niech stawiają, ale niech nie ważą się go budować w centrum miasta w widocznym miejscu.

 12. ja dodano 11 lat temu

  Prawie połowa to urzędnicy z magistratu. Słyszałem że zbierają kasę nawet na rynku w dni targowe. Czyżby mało było chętnych wsparcia tej inicjatywy?

 13. zibi dodano 11 lat temu

  Wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  trzeba uciekać z tego miasta żenada

 14. Bubu dodano 11 lat temu

  Proponuje zadzwonić jeszcze do Watykanu moze uda sie Króla zrobic jeszcze świętym
  Skoro Wawel udało sie załatwić …
  A nie powinno być referendum w tej sprawie ???

 15. artór dodano 11 lat temu

  "Boję się, że ktoś zacznie do nich strzelać, bo są dowody na to, że do takich ludzi się strzela – powiedział wtedy prezydent Siedlec Wojciech Kudelski."

  Sezon polowań rozpoczęty.

 16. Mieszkaniec Nowych Siedlce dodano 11 lat temu

  Oby nie było tak jak z Pomnikiem Wolności na Nowych Siedlcach. Był komitet, kasy nie uzbierał a miasto dołożyło. Mam nadzieję, że tak się nie stanie, bo stawianie pomnika komuś kto rzucił nas Unii…podpisując Traktat Lisboński (lub lesbiański)….

 17. marek dodano 11 lat temu

  Paweł Wyrzykowski? Człowiek który najpierw bo krytykuje a teraz jest w tej grupie? Ten człowiek nie ma honoru. […]

  • wiem dodano 11 lat temu

   Z tego co wiem Pawła Wyrzykowskiego niema w tej chwili w Siedlcach, ale nie jest on członkiem tegoż komitetu. Jest to jakaś świadoma manipulacja!

  • Paweł Wyrzykowski dodano 11 lat temu

   do marek
   Liczę, że cofnie Pan te słowa po ujawnieniu, że nie jestem i nie byłem w tym komitecie, a umieszczenie mnie na tej liście jest ŁAMIĄCĄ PRAWO prowokacją p. Sobolewskiego mającą na celu zdyskredytowanie mojej osoby.

   • ciekawe, ciekawe dodano 11 lat temu

    można się więc spodziewać, że na tej liście jest więcej nazwisk o czym dane osoby nie wiedzą.

 18. Paweł Michowiecki dodano 11 lat temu

  Nie jestem członkiem komitetu tej inicjatywy i nie wyrażałem zgody na publikację na tej stronie mojego nazwiska jak również nie robił tego Paweł Wyrzykowski.

 19. bb dodano 11 lat temu

  to ja już rozumiem skąd pomysł wybudowania parkingu przez miasto, na osiedlu Skorupki. Jest w komitecie? Jest? To są ukryte koszty budowy tego pomnika. Z czasem będzie ich więcej. Nic za darmo. Każdy z tych "biznesmenów" za udział w komitecie liczy na jakieś profity. Trzeba przypodobac sie Kudelskiemu i Tchórzwskiemu, który jest szara eminencja naszej władzy. Nawet koalicje w radzie rozwiązuje, chociaz nic mu do tego.

 20. M.Cz. dodano 11 lat temu

  […] śp. Lech Kaczyński podpisując ratyfikacje traktu lizbońskiego oddał Polskę pod okupację. A ten śmieszny komitet niech sobie postawi zdrajcy pomnik, ale za własne pieniądze i na własnej działce, najlepiej na jakimś carlosie. Nie wiem skąd wzięły się nazwiska Michowieckiego i Wyrzykowskiego, którzy są przeciw tej inicjatywie

 21. zacni?????????? dodano 11 lat temu

  Mieli być w komitecie zacne osobistości. A widzę Kozioła wyrzuconego z pracy w MPK przez Kudelskiego, bo to chyba on.

 22. kibic dodano 11 lat temu

  Kozil, figat, ale paka

 23. bb do Michowieckiego dodano 11 lat temu

  Wolne żarty. Jeżeli prawdą jest to co piszesz, to pokaż publicznie potwierdzone w sekretariacie prokuratury doniesienie o popełnieniu przęstępstwa.
  Gdybym byłą na twoim miejscu – juz bym to zrobiłą. Inaczej wyjdziesz na dwulicowego gówmniarza, tak jak i kolega Wyrzykowski.

  • Paweł Wyrzykowski dodano 11 lat temu

   Liczę, że zachowa pani twarz (choćby tę anonimową) i cofnie te słowa po ujawnieniu, że nie jestem i nie byłem w tym komitecie, a umieszczenie mnie na tej liście jest ŁAMIĄCĄ PRAWO prowokacją p. Sobolewskiego mającą na celu zdyskredytowanie mojej osoby.

   Kwestia kolejna: sprawa zostanie rozwiązana albo polubownie, albo drogą sądową – piszę to dla innych czytelników, bo pani już dawno dała znać, że obchodzi panią tylko pretekst do wyzwisk wobec osób, których działalność nie pasuje siedleckiej sitwie polityczno-biznesowej.

   Last but not least: ani na "ty" ani na "kolegę" nie przechodziliśmy.

 24. Grzegorz dodano 11 lat temu

  Jeśli pomnik, to trzeba pamiętać, żeby był w skali 1:1 😛

 25. Commando dodano 11 lat temu

  Skoro jest obawa o zdrowie i życie tych ludzi jak można się domyślać w słowach pana prezydenta… po co to robić?
  Jeśli ludzie będą do nich za to strzelać, to znaczy że taka nie jest wola narodu. A przecież demokracja to rządy większości… a nie jakiegoś komitetu napaleńców… brak słów na to co się dzieje…

 26. Siedlczanka dodano 11 lat temu

  Nie wyrażam zgody na dokładanie do tego pomnika publicznych pieniędzy, z moich podatków. Tzw. komitet może wykupić za prywatne pieniądze kawałeczek gruntu na peryferiach i tam postawić pomnik, czy cokolwiek.

  • Mieszkaniec Nowych Siedlce dodano 11 lat temu

   Jestem za. Ciekawe ilu frajerów się znajdzie do sponsorowania z własnej kieszeni?

 27. PANIE Pawle Wyrzykowski dodano 11 lat temu

  Włąsnie ktoś podpisujący sie "naoczny świadek" napisał na Tygodniku, ze na liście członków tego komitetu sa pana i pana Michowieckiego podpisy własnoręczne, a nawet pesele. I że ten akces do komitetu został uczyniony przy okazji skierowanej do Sobolewskiego o sfinansowanie waszego – o przepraszam — o sfinasowanie wyjazdu PANÓW na Marsz Niepodległości.
  Zamiast odszczekiwac sie starszym rusz więc pan tyłek i wyjasnij te sprawę, albo m… (o nie znow za mocno), albo zamilcz.
  Nasze prawo daje narzędzia do walki z takimi przekrętami – jeżeli one rzeczywiście miały miejsce. Dbając o swój honor i swoje dobre imię, powinniscie panowie złozyc doniesienie o naruszeniu ustawy o ochronie danych osobowych (skąd maja wasze, o pardon, panów pesele, jeżeli to prawda, co napisano w komentarzu na tygodniku), to jest przestępstwo. Jest jeszcze jedna możliwość, a mianowicie: powodztwo cywilne z art. 23 i 24 KC mówiące o ochronie dóbr osobistych. Jeżeli nic nie podpisaliście – do boju panowie, to wy musicie zachowac twarz, nie ja. Ja opieram sie na prasowych rewelacjach i mogę komentowac do woli. A że widze PANA parcie na włądze – tym bardziej wymagać mam prawo, aby wykazał sie pan uczciwością i odpowiedzialnością za słowo. Przeciez pan krytykuje dwulicowych polityków, ich obłude i zakłamanie, teraz przyszął pora udowodnic, że nie robi pan z gęby cholewy.
  I jeszcze jedno: ta sitwa, wcale do mnei nie pasuje. Gdyby pan rzeczywiście czytał moje komentarze, to by pan takich glupot nie wypisywał. T^o co pan nazywa sitwa – ja nazywam jeszcze dosadniej, a pomysł budowy pomnika i skląd komietetu – nazywam polityczną korupcją, bo sa tu osoby, które maja w nosie komu ten pomnik postawia, najwazniejsze jest, aby sie pokazac we właściwym towarzystwie.
  A więc panowie – do dzieła. z pisania na forum i zaprzeczania komentarzami nic nie przyjdzie. Czekamy na konkrety.

  • ZMP dodano 11 lat temu

   Jest też inna możliwość – polubowne rozwiązanie sprawy i oficjalne wyjaśnienie sytuacji z obu stron – nie każdego stać na prawników.

 28. Niewygodna_Prawda dodano 11 lat temu

  Zacznijmy od tego, że decyzje o powstaniu pomnika podjęli wybrani, w wolnych demokratycznych wyborach, radni miasta Siedlce, którzy proporcjonalnie reprezentują mieszkańców miasta (tych którzy poszli na wybory, bo ci którzy nie poszli nie mają prawa do narzekania i udzielania się w rozmowach, gdyż nie idąc na wybory pokazują że mają gdzieś to co się dzieje w mieście). Każdy posiada te prawo (powinien to być obowiązek) do wybierania 23 przedstawicieli miasta do Rady. Struktura naszego miasta jest taka, że większość w Radzie ma PiS i STS (bo PO chyba powoli się wypisuje z tej koalicji). Jeśli wam się to nie podoba, to ruszcie tyłki za rok i głosujcie na swoich kandydatów. Jest demokracja i wolność, na którą wiele osób w innych dyskusjach by się powoływała. Ale gdy pojawił się temat budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego, to wszyscy przeciwnicy tego projektu, teraz by walczyli z zasadami demokracji, najchętniej wprowadziliby na temat "Smoleńska" ban. Miejcie największe pretensje nie do ludzi, którzy oficjalnie poparli pomysł, ale do radnych PO, którzy stchórzyli w głosowaniu. Tacy z nich wielcy przeciwnicy "Smoleńska", że wyszli z sali i dali przyzwolenie na ten pomnik. Gdyby zostali w sali obrad i podnieśli rękę na "nie" to wtedy rozumiałbym wasze narzekania.
  Być może za rok, zmieni się podział w radzie miasta i wtedy wasi radni zmienią tą decyzję.

  Odnośnie osoby Paweł Wyrzykowski – może nie jesteś jedynym Pawłem Wyrzykowskim w mieście. Trzeba to sprawdzić, chociaż nie wierze w taki zbieg okoliczności 😀

 29. Dcccccc dodano 11 lat temu

  To wszyscy są chyba członkami Pisu?

 30. ups! dodano 11 lat temu

  To w tym komitecie są również osoby już nieżyjące? To chyba jakaś pomyłka lub kpina .

 31. Nash Brigdes dodano 11 lat temu

  Sklepy Carlos są ok nie dlatego,że należą do pana Sobolewskiego ale swego czasu w latach 1997-1999 pracowały tam miłe,sympatyczne i śliczne Hostessy,że aż człowiek większą uwagę przykuwał na widok dziewczyn niż na coś innego.Potem dziewczyn już nie widziałem ale pewnie dlatego,że rzadziej zaglądałem i na nie lub inne hostessy nie natrafiłem.Dlatego dla mnie sklepy Carlos może mają swój najlepszy czas za sobą ale jakoś wolę Carlos niż inne sieciówki ale to moje skromne zdanie.

 32. Nash Brigdes dodano 11 lat temu

  Jeżeli okaże się,że ci dwaj panowie nie są w komitecie honorowym to wtedy pan Sobolewski będzie spalony na całej linii.

 33. z Siedlec dodano 11 lat temu

  Same pisiorki. Ciekawe czy z własnej kasy zaśmiecą pomnikiem nieudacznika teren Miasta? To w zasadzie pytanie retoryczne. Oczywiście jest i ksiądz, bo przecież oni "się w politykę nie mieszają". Kudelski to najgorszy prezydent jakiego widziały Siedlce!!! Ale czego po pisowcu się spodziewać…

 34. toporiks dodano 11 lat temu

  Proponuję miejsce na pomnik – plac przed carlosem na brzeskiej.
  A'propos – ciekawie czy Ci z "zacnego" komitetu naprawdę myślą o celowości tej budowy, czy też widzą w tym odskocznię do kariery, układów, itp.?

 35. polka dodano 11 lat temu

  a szanowny Żaczek co tam robi -ze szpitala w Łosicach go […] a tu może mu się uda przy boku KUDELSKIEGO

 36. TW dodano 10 lat temu

  A CO NA TEJ LIŚCIE ROBI ELŻBIETA WOŹNIAK- SIONEK?

 37. Paweł W. dodano 10 lat temu

  Wkrótce wracam do Siedlec , teraz przebywam przymusowo w Strzelcach Opolskich i państwo mnie żywi , ale wkrótce zajmę się wszelkimi tajemniczymi sprawami dotyczącymi mojej nieskromnej osoby.
  Niech żyje Cesarz !

 38. Wacław dodano 9 lat temu

  Komentarze te są dowodem na to ,że polskie społeczeństwo po II wśw to zbieranina miernot, ludzi bez kręgosłupa, ludzi nijakich ,konsumpcyjnych zwierzątek , bezideowych,pozbawionych myśli narodowej i patriotyzmu.Brak elit zastąpiło badziewie człekokształtne.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?